Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 40

  • 29 272
  • 831
# 270
Няма значение името на агенцията  - всичките работят по един и същи начин.
Ако не искаш да платиш подължаваш самостоятелното търсене. Не само ровиш по сайтове, а пускуаш и ти обяви с твоите изисквания, избираш, отхвърляш искане за % и така докато намериш.
Виж целия пост
# 271
Има страшно много групи във Фб, в които се предлагат жилища без посредник. Пробвай там.
Виж целия пост
# 272
Tintina, тя е намерила обявата на брокера и се е свързала с него/нея.
Брокера търгува информация и си иска %.
От друга страна собственика не ще да дава пари.
Тя ако не и се плаща да се разрови по кварталните ФБ групи и може да намери имот без да плаща %. От нея и активността и зависи. Ако няма време си плаща за услугата.

Аз си търся активно навсякъде - групи, imot.bg и  даже малко се потресох от брокерите защото ми пращат същите обяви, които и аз гледам от imot.bg. Защо и с какво заслужават 2000лв… Агенцията е Явлена ако има значение за някого.
Има вече агенции, които работят така, със 100% комисионна от наемателя и отделно прибират и от наемодателя,  и то от големите и скъпите!
Ако можете намерете си тогава брокер, на когото да пращате обяви и да Ви води, и който е склонен да го направи за 50%. Има такива, познавам лично, не са еднорози.
Виж целия пост
# 273
"Решение за празните апартаменти в София

Време беше и в България да се наблегне на такъв тип услуга"

https://btvnovinite.bg/sudurjanie-ot-partnyori/reshenie-za-prazn … nti-v-sofija.html
Виж целия пост
# 274
Писах за тази услуга на Управление.бг преди няколко страници.
Виж целия пост
# 275
Интервю с Председателя на НС Недвижими имоти, което обсъжда точно тези проблеми с брокерите и обявите:

https://www.capital.bg/biznes/imoti/2025/02/17/4744295_intervju_ … ichetenootkapital
Виж целия пост
# 276
А за тази агенция - Управление.бг, мнения?
Виж целия пост
# 277
Чувала съм добри от наемодатели и много лоши от наематели. Даже и теми имаха с оплаквания, че им прибират целия депозит за възстановяване на щети - драскотини по стени и т.н.
Виж целия пост
# 278
Не зная дали този апартамент се дава чрез тях или те са само посредник. Ако са само посредник, не би ли следвало депозитът да е  у собственика?
Виж целия пост
# 279
Точно с най-голямата фирма нямам поглед, но през годините съм дочувал за други фирми, които предлагат такава услуга, качеството е слабо. Ремонтите са раздути, не се търсят достатъчно активно нови хора.
За хора, които са в чужбина и алтернативата е изобщо да не дават, също и имотът им е стар и няма много за амортизиране, тогава сигурно е ОК.
Но хора, които могат сами и които имат нови жилища, не мисля, че е целесъобразно.

Аз (и родителите ми) сме имали много различни бизнеси.
Във всеки един от тях, делегирането на работа на друг човек е било изключително трудно, понякога до степен на невъзможност. Ако не присъстваш лично. Твоят интерес отпада като приоритет.

Иначе, всичко звучи много розово. На теория.
Виж целия пост
# 280
Отдаване на имот от разстояние е казуса пердута. Личен ГОРЧИВ опит. Наложи се да продам жилището. Квартирантите имаха жилище на морето, а през останалото време живееха в моето жилище. Отивам веднъж в града, където е жилището и от вратата - убийствена миризма. Отварям хладилника, който е изключен и там се мъдрят тарелка кюфтета в компанията на тарелка наденички и естествено в компанията на...... няма да пиша какво.
А само месец преди това с реактивна скорост трябваше да спасявам от наводнение покъщнина, щото точно тръгвали за летището за екскурзия в чужбина и  от тавана нещо прокапвало. Оказа се теч  в пералнята на съседите над нас. За съжаление не можех да делегирам контрол на близки и както писах продадох набързо този имот.
Виж целия пост
# 281
Tintina, тя е намерила обявата на брокера и се е свързала с него/нея.
Брокера търгува информация и си иска %.
От друга страна собственика не ще да дава пари.
Тя ако не и се плаща да се разрови по кварталните ФБ групи и може да намери имот без да плаща %. От нея и активността и зависи. Ако няма време си плаща за услугата.

Аз си търся активно навсякъде - групи, imot.bg и  даже малко се потресох от брокерите защото ми пращат същите обяви, които и аз гледам от imot.bg. Защо и с какво заслужават 2000лв… Агенцията е Явлена ако има значение за някого.
a, според теб колко заслужават?
Виж целия пост
# 282
Знаеш ли, че във Фейсбука има една цяла група, казва се Измамени от Управление.бг
Потърси я, потресаващи неща пишат хората. Аз не ги намирам за читави. Щом са неправдиви към наемателите, какви ще бъдат спрямо МЕН?


А за тази агенция - Управление.бг, мнения?
Виж целия пост
# 283
Регисгрира  се в една от групите във Фейсбук, че все за тях пишете и днес ми излезе тази обява за двустаен под наемпв Дианабад, чак не ми се вярва да е истинска.
https://www.facebook.com/groups/NedvijimiImotiSofiaPortalRe/perm … 07653701/?app=fbl
Виж целия пост
# 284
Драго, не знам дали е реална обявата.
Но изгледа през прозореца е реален - това е блока с Билла и Хумана, северно изложение. Високото, жълто ЕПК е до бензиностанцията на Петрол. От една страна апарт. ще е тих, но от друга север - слънце не виждат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия