Нашите кухни - тема 99

  • 35 553
  • 741
# 435
Soleil, май говорим за различни проекти - в случая с кубчето имах предвид ето този проект за Вълничката, в който кубчето е вкарано в шкаф 60 см:



Ако гледаш проекта на правата кухня, тя е за Minchorna и там няма кубче, има 45-сантиметрова СМ за вграждане.

Doret, за фурната съм напълно съгласна, но очевидно те така си я искат. За мен би било много по-логично кухнята или да започва с цяла колона и да завършва с хладилника, или фурната с котлоните да са на нивото на плота. Не виждам какво толкова би се затъмнило с цяла колона (то и така за светлината има оставени едни 35 см между витрината и фурната, които нищо не решават откъм осветеност), но щом държат на полуколона, съм сложила полуколона...
Виж целия пост
# 436
Хора, колко проекта обсъждаме в момента и на кого е кухнята? На Морска вълничка или на Minchorna?
Цитат на Морска вълничка:
“ Хладилникът ще е свободно стоящ, бял, както е бяла и фурната.”
Цитат на Minchorna:
“Фурната е изцяло черна, нама инокс.”
Виж целия пост
# 437
Два проекта едновременно.
Единият е на Minchorna - права кухня 4,60 м, започваща с фурна в полуколона, разположена в ниша тип коридор с ширина 1,70 и дължина 5,30 м, с прозорец в дъното отляво, като между него и полуколоната с фурната има 70 см. Ей това са ѝ началните проекти, от които тръгна обсъждането:
Скрит текст:



Другият е на Морска вълничка - ъглова кухня с пералня и съдомиялна кубче, с ето такъв начален проект -
Скрит текст:
Виж целия пост
# 438
Минчорна е "едно си баба знае, едно си бае" няма смисъл да се хабите. Много се радвам, че ММ не ми се бърка в такива работи😂
Май става въпрос, че прозорецът е на 70 от ъгъла, а иначе кухнята си е долепена до стената с прозореца.

MayBach,  може ли да те помоля да нарисуваш кухнята на Вълничката така: дългия плот с дълбочина 65, отдясно наляво - СМ над нея фурна 60, ПМ 65, мивка в шкаф 50, чекмеджета 45, последната вратичка 40, след ъгъла пак 40 и хладилникът 65, макар, че може би е малко за свободностоящ с отстояния и плоскост отдясно.
При мен в новата кухня се получиха две такива ъглови вратички по 40 см, няма бленда между тях и се отварят на двете страни, като целият ъгъл е достъпен и видим.

Не съм си вкъщи, а и ги рисувам на sweet home и изглеждат много по-левашки😆 от твоите, които са супер.
Виж целия пост
# 439
Два проекта едновременно.
Единият е на Minchorna - права кухня 4,60 м, започваща с фурна в полуколона, разположена в ниша тип коридор с ширина 1,70 и дължина 5,30 м, с прозорец в дъното отляво, като между него и полуколоната с фурната има 70 см. Ей това са ѝ началните проекти, от които тръгна обсъждането:
Скрит текст:



Другият е на Морска вълничка - ъглова кухня с пералня и съдомиялна кубче, с ето такъв начален проект -
Скрит текст:
Много ти благодаря! За момент се усъмних в собственото си психично здраве.
Виж целия пост
# 440
Хора, колко проекта обсъждаме в момента и на кого е кухнята? На Морска вълничка или на Minchorna?
Цитат на Морска вълничка:
“ Хладилникът ще е свободно стоящ, бял, както е бяла и фурната.”
Цитат на Minchorna:
“Фурната е изцяло черна, нама инокс.”

Joy
То аз се обърках, какво остава за другите. Спокойно, всичко е наред Joy
Виж целия пост
# 441

MayBach,  може ли да те помоля да нарисуваш кухнята на Вълничката така: дългия плот с дълбочина 65, отдясно наляво - СМ над нея фурна 60, ПМ 65, мивка в шкаф 50, чекмеджета 45, последната вратичка 40, след ъгъла пак 40 и хладилникът 65, макар, че може би е малко за свободностоящ с отстояния и плоскост отдясно.
При мен в новата кухня се получиха две такива ъглови вратички по 40 см, няма бленда между тях и се отварят на двете страни, като целият ъгъл е достъпен и видим.

Чи лу, а котлоните къде? Ей сега ще го спретна.
Само се безпокоя, че няма толкова дълги гъвкави връзки за мивката, а кубчето отива много далеч от мръсния канал. Вълничката не иска да мести изводите за вода.
Виж целия пост
# 442
Ами, ако това в ъгъла е комин, някъде по-близо до него, но то няма и много други възможности. 4-ка са и ги има налични, на МВ също държи.
Оф, ми то все с нещо ще трябва компромис. Аз вече съм писала, че за мен къртенето е песен, досега щях да съм обрулила тая стеничка до хладилника, ако не е носеща 😂
Скрит текст:
Това го сътворих в четвъртък, сам сама, при вече шпакловани и боядисани стени🤕 Няма да съобразявам обзавеждането с тръби, кабели и контакти, я. Моля, забележете, как професионално прекарах някои кабели през тухлата, без да къртя мазилката, защото отпред вече има други кабели🤓 Имам снимки на всичко и си кОпам безгрижно😂
Виж целия пост
# 443
Воалà на "Вариант Чи лу":





Освен проблема с мръсния канал, не знам и дали има комин в ъгъла. При този вариант горният шкаф над котлоните ще е изцяло за абсорбатора.

Мисля си дали няма да е по-рационално, ако под фурната са чекмеджета за съдове, а кубчето да си иде от другата страна на мивката, с чекмедже под или по-добре над него...

Виж целия пост
# 444
Това до хладилника котлони ли са? Гърч...
Плот мн няма
Виж целия пост
# 445
Това до хладилника котлони ли са? Гърч...
Плот мн няма
Ама, то толкова е площта. Няма как около мивката да няма нищо, около котлоните да няма нищо и да остане много плот, това са даденостите и ще трябва компромис. Имат вече купени уредите и те са с тези размери. Въпросът е, ползвателите да изберат кое е по-малко неудобното за тях.

MayBach, благодаря🌺
Вторият вариант е добър, но този глух ъгъл остава с много ограничен достъп. 100см с врата 40-45 е много тегаво поне за мен.
Това бил нефункциониращ комин, аспираторът излизал през стената до прозореца. Значи и моят вариант отпада, защото въздуховодът излиза чак в другия край на помещението.
Виж целия пост
# 446
Благодаря на всички за мненията.
Това е и моето последно мнение в тази тема.
Идеята за фурната до стената е да се получи като на тази снимка.
Живи и здрави всички Simple Smile)
Виж целия пост
# 447
Благодаря на всички за мненията.
Това е и моето последно мнение в тази тема.
Идеята за фурната до стената е да се получи като на тази снимка.
Живи и здрави всички Simple Smile)

Щом ви влече.
Доста забележки по показаното мога да направя (като минимум изработка), но няма смисъл.
Виж целия пост
# 448
А вариант, в който хладилникът е най-вдясно на дългата страна и следват пералня, съдомиялна, мивка, а фурната и котлоните са на късата?  
Виж целия пост
# 449
Благодаря на всички за мненията.
Това е и моето последно мнение в тази тема.
Идеята за фурната до стената е да се получи като на тази снимка.
Живи и здрави всички Simple Smile)
Скрит текст:
Minchorna, не е лошо, симпатично изглежда. Но доколкото виждам това е от някакъв магазин, шоурум. Не всичко, което там се показва, е практично, даже и да изглежда добре на пръв поглед. Може и да стои кокетно, ето дори има контакти изведени в нишата, образуваща се над фурната. И даже са показали как там например може да стои кана за вода. Добре, но при отварянето на фурните от тях излиза облаче пари, ти знаеш. Каната като заври водата също пуска пара. А над тях ти има стълени витринки. Никога няма да са чисти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия