Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са възможностите за лечение на ендомметриоза след лапароскопска хирургия?
Какво представлява IV степен на ендомметриоза и какви са възможностите за лечение?
Какви са степените на ендомметриоза и как се класифицират?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са възможностите за лечение на ендомметриоза след лапароскопска хирургия?
След лапароскопска хирургия за ендометриоза, лекарят може да препоръча хормонално лечение за 2-3 месеца или бързо забременяване, което спира растежа на ендометриалните клетки. Бързото забременяване се счита за ефективен метод за борба с ендомметриозата, тъй като бременността спира менструалния цикъл, който допринася за развитието на заболяването.
-
Какво представлява IV степен на ендомметриоза и какви са възможностите за лечение?
IV степен на ендомметриоза е най-тежката форма. Лечението обикновено включва хормонални терапии като Zoladex или Diferelin, които спират менструалния цикъл и забавят растежа на заболяването. След лапароскопска хирургия, бързото забременяване може да се препоръча като метод за справяне с ендомметриозата.
-
Какви са степените на ендомметриоза и как се класифицират?
Ендомметриозата се класифицира в четири степени: първа степен (0-5 точки), втора степен (6-15 точки), трета степен (16-40 точки) и четвърта степен (над 40 точки). Класификацията се основава на размера на лезиите и проникването в яйчниците. По-високите степени обикновено изискват по-агресивно лечение.
-
Какви са симптомите на ендометриозата?
-
Какви са потенциалните усложнения от ендомметриозата по време на бременност?
Много ми е интересно - как се доказва стерилитет в случая? И защо е нужно да го доказваш, след като програмата за лечение на стерилитет е съвсем отделна от тази за ендометриозата. Дори жени, които нямат за цел да забременеят в момента, би трябвало да имат право да се възползват от програмата.
Упоритост му е майката, и правилният лекар. Успех!
!
много сълзи и страха за нова операция ме влудява много съм се отчаяла.Според него кистата е фоликулярна и за сега няма да се оперира продължавам хапчетата(Ясмин).
Кистата е голяма 6.6 на 5 и нещо.Та вие знаете ли тези фоликулярни колко са големи по принцип,дали ще ми се размине операцията (според вас)много съм се отчаяла от всичко колкото и да не го мисля не успявам,а и тези Ясмин дали са подходящи той ми беше казал да си пия каквито искам (е още преди да се появи кистата на ново),и сега не ми каза нищо да ги сменям ли или не.И аз съм много объркана.