Ендометриоза! И сега какво..?

  • 45 850
  • 261
# 195
jorjagi, прочетох всичко. Това което ми стана ясно е, че едометриозата се диагностицира сигурно само с лапароскопия. Лапароскопия в почето постове момичетата казват, че са им назначили след съмнения за ендометриоза. Та въпроса ми беше кави по-точно са тези съмнения - за кистите и срастванията ясно, но винаги ли при ендометриоза се получават кисти? И те още в началните степени ли се появяват?
Виж целия пост
# 196
cerera, на мен гинеколожката ми каза по време на прегледа с ехографа, че кистата й приличала на ендометриозна и затова ми даде направление за хоспитализация. Чак след лапароскопията и хистологичния анализ се потвърди диагнозата и степента на ендометриозата. Моята е първа степен и имах сраствания. Но предполагам, че при всеки е различно.
Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 197
cerera, на мен гинеколожката ми каза по време на прегледа с ехографа, че кистата й приличала на ендометриозна и затова ми даде направление за хоспитализация. Чак след лапароскопията и хистологичния анализ се потвърди диагнозата и степента на ендометриозата. Моята е първа степен и имах сраствания. Но предполагам, че при всеки е различно.
Успех!   bouquet

[/quote

взе ми думите!!!
Виж целия пост
# 198
Лапароскопия в почето постове момичетата казват, че са им назначили след съмнения за ендометриоза. Та въпроса ми беше кави по-точно са тези съмнения - за кистите и срастванията ясно, но винаги ли при ендометриоза се получават кисти? И те още в началните степени ли се появяват?

Обикновено лапароскопия се назначава след видяна на ехограф киста със съмнителен шоколадов цвят. Понякога лапароскопия се назначава и по др причини, например дългогодишен неизяснен стерилитет, и случайно се открива ендометриоза. Но много от момичетата имат цяла поредица симптоми освен или въпреки липсата на киста - постоянна тежест в корема и газове, особено около цикъл; тежък и болезнен цикъл; непукане на фоликули; извънменструални кървения, и др. Само по субективни симптоми обаче рядко назначават лапароскопия, поне в България, тъй като много от момичетата имат такива симптоми дори да нямат ендометриоза. Не е задължително като имаш ендо да имаш кисти. Ендометриозата може да е само в коремната кухина, около матката, около др органи, да е образувала сраствания...
Виж целия пост
# 199
Аз нямах симптоми, само силно главоболие и като ме видяха на ехо веднага ми назначиха лапаро,а цикъла винаги ми е бил много обилин и по 8 дни вече 17 години,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Виж целия пост
# 200
Мерси за обясненията  Зелени очи и Джорджаги. Grinning

Гризка много ми беше приятно, че се запознахме вчера и много хубаво ми обясни това което ме вълнуваше smile3525
Виж целия пост
# 201
Момичета,извинете за тъпия въпрос,но възможно ли е ендометриозата да се появи в последствие?Например миналата година имам направено лапаро,но не съм имала ендометриоза и сега да се е появила,защото симтомите,които описвате,аз ги имам и дори напоследък много често ме наболява кръста и бедрата.
Виж целия пост
# 202
Не се панирай предварително , но всичко е възможно , на мен ми се появи киста 13 см. за 6 месеца (между прегледите...)
Виж целия пост
# 203
Цецинка онзи ден на срещата Гризката ми обясни, че само по тези симтоми, който са много подобни на тежка менструация не може да се диагностицира ендометриоза. Възможно е да имаш клетки извън матката но докато не стане по-голамо образувание - огнище, киста и т.н няма как да се разбере. Тя ми каза, че съмненията за ендометриоза винаги са свързани с нещо, което доктора е видял при УЗИ.
Виж целия пост
# 204
Мерси да ти се връщат пожеланията!   Grinning Heart Eyes
Роси   аз отворих темата за частицата от яйчник още чакам да ми дойде!  Whistling Whistling
Здравей и от мен Меги!Моля те да ми обясниш как се процедира с НЗОК ,тъй като си купих първата инжекция и чакам да си взема документите и да се насочвам на там?
Виж целия пост
# 205
и аз нямах симптоми на 100пр.,но имах киста и заради нея се оперирах,но като ми излезе хисто.се оказа,че и аз имам тази гадна болест.има ли на някого да са отказали от здравната каса Диферелин?
Виж целия пост
# 206
и аз нямах симптоми на 100пр.,но имах киста и заради нея се оперирах,но като ми излезе хисто.се оказа,че и аз имам тази гадна болест.има ли на някого да са отказали от здравната каса Диферелин?

Мерси да ти се връщат пожеланията!   Grinning Heart Eyes
Роси   аз отворих темата за частицата от яйчник още чакам да ми дойде!  Whistling Whistling
Здравей и от мен Меги!Моля те да ми обясниш как се процедира с НЗОК ,тъй като си купих първата инжекция и чакам да си взема документите и да се насочвам на там?
На мен ми отказаха миналата година , защото спряли били програмата и за 2 месеца след опера. ми излезе нова киста , след втората опера. веднага си подадох документите , но чаках 6 месеца за отговор и през това време си купих сама 6 броя.сега нямам кисти , но имам  излишни лекарства!
А относно касата....доктора ти дава протокол , купуваш си книжка , заверяваш я в касата и си подаваш протокола и после чакаш до умопомрачение , а няма и кой да ти вдигне като званиш, дано не чакаш колкото чаках аз! Успех!
Виж целия пост
# 207
много ти благодаря.аз съм готова със протокола,но чакам последен подпис и след това ще ги подам,а в същото време си закупих вече първата инжекция и ако не успея да намеря от чужбина по евтина ще те потърся да ти купя една поне
Виж целия пост
# 208
Не мисли , че там са по-евтини!!!!Имам братовчедка в Гърция , там струва 179 Euro ампулата и като сложиш и път и гориво спане , храна и изгубено време , то се връзва още по-скъпо....Аз  съм взимала от там , а и то там е с друго име!После взимах от момичетата от форумите!
Виж целия пост
# 209
mg29, ако си от София иди направо в Здравната каса на ул. "Енос" 12 - 14. Аз ходих в клона й в 25 поликлиника и три пъти ме връщаха, докато накрая ми казаха, че тези протоколи се подават лично в централата.
Момичета, аз имам въпрос. На 26. 10. ми сложиха първата инжекция диферелин и сега като че ли ми идва цикъла - имам слабо червеникаво течение. По график трябваше да ми дойде на 14. 11. Нали целта на инжекциите е да се спре месечния цикъл?  И кога в крайна сметка трябва да стане това - колко време след поставянето на първата инжекция? newsm78 На някоя от вас случвало ли се е подобно нещо и въобще нормално ли е това?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия