ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 118

  • 54 643
  • 756
# 315
Здравейте, реших и аз да се присъединя.
След неуспешен опит за отслабване с броене на калории, започнах режима State of Slim, познат като Колорадска диета ( въпреки че не се ядат много картофи).
Вече съм 9ти ден от първата фаза и при начални 65кг, свалих 2 досега.
В момента ям основно протеин и зеленчуци, като трябва да има и движение. Всяка седмица добавям 5 мин, като в края трябва да се достигне 70 мин на ден комбинация от ходене и упражнения. Взех си бягаща пътека, вписва се добре в плана.
Виж целия пост
# 316
Здравейте, момичета Hug Включвам се в темата, като целта ми е да се мотивирам малко. На 43 години съм, 163 см, 67 кг. съм, доста понапълнях в последно време, не се чувствам добре. Много се тормозя и упреквам и започвам да си мисля, че се вредя вече с този стрес. Дали всичко е на психична основа не знам, но нещо не ми се получават нещата. Уж знам какво да ям, но реално нищо не правя. Преди две години отслабнах с персонален хранителен режим. Допуснах да си вазвърна килограмите и това е защото не продължих да се храня по познатия начин и като включиш захарта и тестените изделия всичко се връща двойно. Вечер ми е най-трудно -  все бързам, все хапвам нещо на крак. Но най големия ми проблем е че съм се сдухала много яко... Ще се радвам за насоки и примерни ваши менюта, защото не ми ся яде само филета, яйца и салати. Работя на бюро, само да се оправи времето и започвам ходене, минимум 10000 крачки на ден. Пропуснах да кажа, че ходих 1 година на фитнес с персонален треньор, и качих килограми (може би са мускулна маса), но реално аз не видях ефект, а напротив - краката ми станаха мускулести и като цяло станах една набита. И се отказах. Имам чувството, че всичко е срещу мен. Много ще се радвам на помощ и насоки от вас, много ще ми помогнете. Ако сте доволни от дадени лица които изготвят хранителни режими, също можете да ми кажете. Ще започна след 1 седмица, защото ми предстои седмица командировка в Италия и няма да се лиша от някои удоволствия там Stuck Out Tongue Winking Eye Благодаря на всички които ме изчетоха Heart Exl
Виж целия пост
# 317
Аз само искам да вметна, че много хора се фиксират в броя крачки. Аз на работа правя редовно над 15 хиляди дневно, но не е същото като да вървя целенасочено и да поддържам темпо. Затова смених тактиката и се целя в километри, минимум 3 на ден, като редовно правя по 5 или 3+ половин час упражнения вкъщи. Не съм по фитнеса, изобщо не искам да насочвам усилия натам.
Виж целия пост
# 318
Освен броят крачки, има значение и темпото, както и колко от тях са направени последователно.
Много искам да си взема велоергометър, но нямам място. Гледах едни сгъваеми,  но не знам дали вършат работа и дали са стабилни.  Ясно ми и, че няма да е като нормалния, но все пак да не е съвсем без смисъл.  Има ли някой отзиви?
Виж целия пост
# 319
Аз по едно време степери заглеждах, точно защото са компактни. Освен и че на вело нещо не ме радва седнала да тренирам, но там всеки си знае какво харесва и какво не. И докато се чудих, си контузих коляното и тогава отпадна... и така си остана.
Липсва ми кростренажорът ми, при едно от всичките ми местения трябваше да се разделим.
Виж целия пост
# 320
Два пъти съм имала велоергометър вкъщи. Активно ползване първите 2-3 месеца, после постепенно се превръща в мебел и го продавам Simple Smile
Виж целия пост
# 321
Ефект искам аз. Както съм стягала краката с колело, с друго не съм успявала. И 30 минути на ден, пак е нещо. Водната аеробика и танците са си постоянна величина за момента.
Виж целия пост
# 322
....защото не ми ся яде само филета, яйца и салати.

то и на мен, ама няма друг начин, доказват емпиричните изследвания, кантара и тесните дрехи
с фитнеса и при мен се получи така, не разбра тренера, че мускули си имам, ама и сланина,
качвам много лесно мускул на обем, не се разбрахме с тежестите

велоергометъра не сме го продали, закачалка за хавлии е,
пак защото не свалям мазнини, а трупам мускул и приличам на станка златева

Тарталета е казала за крачките, лятото и по 20 хил правих, работата ми е с ходене, но не отслабнах,
така че се връщаме на древната истина - 80% от отслабването e какво ядем, НЕ! какво си мислим че ядем

Оливия, пиши по- често, много ме нацелваш с изводи и наблюдения bouquet
Виж целия пост
# 323
Аз се старая всеки ден да извървявам 5 километра в бързо темпо.
Виж целия пост
# 324
Здравейте,

И аз да се съглася с останалите, че крачките нямат значение, когато всеки ден ги вървиш.
Всяко едно нещо като се повтаря постоянно в един момент става все по-незатрудняващо за организма и той започва да гори все по-малко енергия. Затова масово съветват да се сменят заниманията.

Не, че мога да говоря от свой личен опит, но съм съгласна с Херц като казва, че 80% е храненето и мисля, че там е, където трябва да бъде насочен целият фокус особено в началото. То даже и колкото по-пълен е човек, толкова не му препоръчват да спортува, за да не натоварва ставите си с цялото това екстра тегло, което носи. Може да не се съгласят повечето, но аз поразмислих известно време и мисля, че по-активно спортуване е добра идея, ако има не повече от 10кг оставащи до крайната цел, за да може да се постигне този финален напън.

Днес обяд овесените ядки с мляко, ягоди и канела за 283 калории и направо вечеря, с която си направих 2бр тортила пицички, много добре ми дойдоха  за 642 калории общо за двете. Разтворим мултиватин без калории.

Общи калории: 925 от 1365

Да видим утре какво ще донесе Simple Smile
Виж целия пост
# 325
Herzen, благодаря 🤗 Искам само да ти дам перспектива към предния коментар - твоите 66 кг са моите мечтани  кг 😁
Не помня дали беше писала колко си висока и едва ли това е много "успокояващо". Напълно разбирам, ако тези кг те карат да се чувстваш дебела, дискомфортно и недобре в кожата си. Това как се усещаш като "себе си" е много по-важно и разбирам защо се стремиш към по-добро, както всички тук.
 На мен ми се иска един ден да се чувствам в мир с тялото си и да спрем да водим тази безкрайна война. Но до тогава ще се търси баланс между лишения и глезотийки, тренировки и мързил...
Явно и аз качвам лесно мускул и трудно си пускам мазнинките 😁 Защото за момента кантарът не мърда и ми се струва, че ми се подиграва даже. 😂 Въпреки това в момента фитнесът при мен работи по други причини - кара ме да се чувствам по-добре, някак щом това съм отметнала сутринта, всичко друго е детска игра. Още съм много начинаеща и тежестите не са ми толкова големи. Свивам се на обиколки и за първи път от много време ми харесва как ми седят някои дрехи. Само три тренировки за седмица са ми и намирам начин да ги вместя, което естествено ми действа още по-мотивиращо защото досега постоянството ми е бил най-големият препъни-камък. Като цяло тренировките с тежести мисля, че са важни за поддържане на мускулатура при жените. Сега тук е много тънък моментът с това колко мускули естетично всяка дама харесва върху себе си. Ако стигна до момента с твърде обемен мускул да кажем на ръцете - бих пробвала хот йога, пилатес, баре и нещо от тренировките с по-малко тежести и фокус върху стабилност и активиране на мускулите.
Но реално за мазнини единственото, което работи по мои наблюдения е продължително ходене - пътеката за час+ или разходка по гората без почивки. И да не ги ям тея пусти калории 😁
Иначе да, еднообразието си е факт - пилешко, салати, яйца приготвени по сто различни начина. Тези два дни съм на рибна тема - ям нещо като поке бол с много малко ориз, много зелева салата, риба, малко авокадо и соев сос вместо майонеза. Обаче еднообразното хранене за мен не е толкова голям проблем, да не кажа обратното. Като знам, че ям само скир за закуска - зареждам за седмица и не разхищавам. С вечерите е сходно - правя една купа филета в марината и ям това 2-3 дни - веднъж чисто, друг път в лаваш или пък в "паста" от тиквички. Като цяло скучното хранене ми спестява много главоблъсканици "какво ще ядем". ММ не е очарован, но както казва "ядеш и ревеш само вътрешно". 😁
Виж целия пост
# 326
Съвсем естествено ми се струва това еднообразие при диетите. Хем  по-лесно, бързо се смятат калории и т.н.
Много ми доскучаха и на мен закуските. Затова правих домашна пуешка шунка и комбинирам с хлебчета от леща и много малко чадър. Засища ме, вкусно ми е, засега съм доволна.
Виж целия пост
# 327
Добро утро,

Ден 27 -  минус 6,1кг

Дали някои сте чували за въпросният whoosh ефект, не е научно доказан, но дали няма някаква доза истина?
Минус 1,4кг за една нощ, не съм ден 2-3 на стартиране на режим, че да чистя само вода. Или пък съм се лишила от втора доза задържана вода?

Вчера за първи път успях да пия повече от 2л вода, дали това е допринесло?

Моите минусчета плавно за последните дни и whoosh:
Скрит текст:

При всичко положения започнах деня прекрасно сега и се качин на кантара 2-3 пъти за всеки случай. Ена стъпка по-близо до целта Purple Heart
Виж целия пост
# 328
Старая се да имам 10 000 крачки в работен ден. Не заради изгаряне на сланинки, а защото работя седнала по осем часа. Тялото не функционира нормално при такъв застой, като прибавя и часовете сън, тези в колата и метрото. Започва един запек с всичките му доказани вреди, сигурна съм, че и ставите страдат. Тренирам почти всеки ден сутрин по половин час силово или пилатес/йога, когато съм уморена. 2-3 пъти в седмицата плувам по час. Но това не компенсира безкрайните часове в седнало положение.
Имах невероятен стрес последните седмици и хич не броях калории. Един кг съм нагоре. Стресът си продължава, не мога да спя, обаче реших да влизам в релси малко по малко. Чувствам коремът си адски подут и понякога ме боли в ляво под пъпа по диагонал. Не е силна болка, но доста време продължава и май ще ходя на лекар.
Виж целия пост
# 329
Преди две години отслабнах с 13 килограма за седем месеца с внимание към храната и всекидневно ходене - студ, дъжд, жега абсолютно нищо не ме спираше. Ставала съм в 5.30 сутринта да вървя, просто ми беше зависимост голяма. Сега се опитвам да се върна към предишното състояние, но ми е малко трудно. За фитнеса е факт, че ако има излишни килограми и с покачването на мускулна маса има малко ефект " младо биче ", но затова се комбинират нещата..аз не си заменям тежестите! Най-добър ефект при мен дават ходенето пеш, задължително над един час за да може организма да го отчете като физическа активност, силовите тренировки и репетициите по народни танци! Съчетани с хранителния ми режим мисля да видя сметката на поне десет килограма! Срокове не си давам, просто правя всеки ден каквото трябва - правилен и добре подреден хранителен режим и тренировки. С водата още не се разбираме, но от следващата седмица и това ще променя! Дисциплина и  търпение, и всичко си идва на мястото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия