ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 406 543
  • 1 509
# 270
Вили,пия мултивитамини.
За имуностимулатор мислех,защото и мен не ме пропускат грип,габички...затова потърсих тук този екстрат от грейпфрут,с надеждата да помогне,но го няма.Иначе не смея нещо по сериозно да си самоназначавам,ти пила ли си имуностимулатор?
Виж целия пост
# 271
Вили,пия мултивитамини.
За имуностимулатор мислех,защото и мен не ме пропускат грип,габички...затова потърсих тук този екстрат от грейпфрут,с надеждата да помогне,но го няма.Иначе не смея нещо по сериозно да си самоназначавам,ти пила ли си имуностимулатор?

Да ама ние нали уж трябва да подтискаме имунната система  newsm78 ти защо пиеш имуностимулатори,някой лекар ли те посъветва или на сввоя глава ?  Peace
Виж целия пост
# 272
Вили,пия мултивитамини.
За имуностимулатор мислех,защото и мен не ме пропускат грип,габички...затова потърсих тук този екстрат от грейпфрут,с надеждата да помогне,но го няма.Иначе не смея нещо по сериозно да си самоназначавам,ти пила ли си имуностимулатор?

Да ама ние нали уж трябва да подтискаме имунната система  newsm78 ти защо пиеш имуностимулатори,някой лекар ли те посъветва или на сввоя глава ?  Peace
Доколкото знам при нас е абсолютно забранено да пием имунно-стимулиращи средства,та нали нашите имунни с-ми възпроизвеждат анти-тела които ни вредят и в никакъв случай не трябва да ги стимулираме а точно обратното-да ги поттискваме за да сме уж по-добре.Кортикостероидите са препаратите които я поттискат а Метотрексат-та примерно е имуномодулатор.
Как реши да пиеш витамини за подсилване на имунната с-ма?кой ти ги изписа?
Виж целия пост
# 273
Цитросепта е имуностимулатор и ми се струва, че не  е много подходящ при ревматоидния артрит. Или поне според моите скромни познания е така. newsm78
Виж целия пост
# 274
Момичета,пия мултивитамини,това не е имуностимулатор. Embarassed
А екстракта от грейпфрут който споменах има имуностимулиращи свойства-но все пак си е грейпфрут,не мисля че е толкова страшен.
Не съм питала ревматолога дали може да се пият витамини, но ще го попитам следващия път,и ще ви докладвам резултата! newsm78

Виж целия пост
# 275
Грейпфрута далеч не е безобиден, при хора пиещи лекарства за\сърце заедно с грейпфрут има регистрирани смъртни случаи.
Виж целия пост
# 276
Вили,пия мултивитамини.
За имуностимулатор мислех,защото и мен не ме пропускат грип,габички...затова потърсих тук този екстрат от грейпфрут,с надеждата да помогне,но го няма.Иначе не смея нещо по сериозно да си самоназначавам,ти пила ли си имуностимулатор?

Да ама ние нали уж трябва да подтискаме имунната система  newsm78 ти защо пиеш имуностимулатори,някой лекар ли те посъветва или на сввоя глава ?  Peace
Доколкото знам при нас е абсолютно забранено да пием имунно-стимулиращи средства,та нали нашите имунни с-ми възпроизвеждат анти-тела които ни вредят и в никакъв случай не трябва да ги стимулираме а точно обратното-да ги поттискваме за да сме уж по-добре.Кортикостероидите са препаратите които я поттискат а Метотрексат-та примерно е имуномодулатор.
Как реши да пиеш витамини за подсилване на имунната с-ма?кой ти ги изписа?
аз пък си мислех ,че метотрексата е за подтискане на имунната система тъй като се дава и преди и след трансплантация,а пък кортикостероидите ,че са противовъзпалителни newsm78
Виж целия пост
# 277
Чародейкатова което знам е че Метотраксата е медикамент с който се прави диализа(съответно в по-високи дози),той е имуномодулатор.Метилпреднизолона е от групата на кортикостероидите те са имунокомпресори,а тези като Диклак,Афламил,диклофенак и т.н. са НСПВ(нестероидни противовъзпалителни средства) именно те премахват възпалението но пък не лекуват.
Ако смятате че някъде греша ме поправете.
Виж целия пост
# 278
Вили,кортикостероидите са спв-стероидни противовъзпалителни средства, и просто са доста по силни от нспв, не лекуват артрита, само болката и възпаленията.
А за това дали са или не имунокомпресори-не знам,сигурно google ще ви помогне,аз нямам време сега,после ще ви изчета,защото ми е интересно
 Peace
Виж целия пост
# 279
Имуномодулаторите потискат имунната система когато това е необходимо/при автоимунни болести, псориазис, лупус и т.н/ и я засилват когато е необходимо/при често боледуващи, при деца и т.н/  bouquet
Виж целия пост
# 280
 
Вили,кортикостероидите са спв-стероидни противовъзпалителни средства, и просто са доста по силни от нспв, не лекуват артрита, само болката и възпаленията.
А за това дали са или не имунокомпресори-не знам,сигурно google ще ви помогне,аз нямам време сега,после ще ви изчета,защото ми е интересно
 Peace

И аз така знам от това ,което съм чела ,но не оспорвам никого  Peace

А за метотрексата открих това Peace
"Лечението с Methotrexate има имуносупресивно действие ,което може да доведе до сериозни и дори фатални инфекции." Peace
"Имуносупресивное всяко лечение,което е насочено да подтиска по специфичен или неспецифичен начин нормалните или патологичните звена на имунния отговор."
 Peace
Виж целия пост
# 281
Мен също ме подгони грипа - много е гаден да знаете, пазате се! При мен беше с висока температура и силно главоболие. Купих си да пия "Нурофен Стоп Колд". И нали откакто пия Метотрексат чета листовките на всички лекарства по 2 пъти, в тази на Нурофена пише да се приема след консултация от лекар или фармацевт (за тези, които приемат Метотрексат), което много ме учуди - та нали Нурофена е НПВС? Някой да знае нещо по въпроса?
Иначе грипа преборих с Колдрекс макс грип (дано не прозвучи като реклама) и чай.
Виж целия пост
# 282
 newsm78
Виж целия пост
# 283
Аз като сде разболях от грип ,първия ден се мъчих без лекарства ,но положението стана много тежко ,и пийнах две таблетки нурофен стоп колд ,но пропуснах приема на метотрексат Peace
Виж целия пост
# 284
Ама вреден ли е Нурофена и всички НПВС като се приемат с Метотрексат или... Уж съм чела листовката на Метотрексата няколко пъти, ама този момент ми е убягнал?! newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия