Пазарът на недвижими имоти в БЪЛГАРИЯ, какво се случва реално - тема 88

  • 33 113
  • 746
# 195
Никой не отваря библиотеки, а само кръчми. Та сигурно първата ти сметка не ва̀жи.
Виж целия пост
# 196
Гледате от другата страна... така да се каже - от отвъдното Grinning Не съм чул още за някой да тегли кредит за да си купи салата. А пък покупките на имоти с ипотеки е над 61% за столицата за миналата година. Т.е. пари за салата има, дори и 100лв. да стане Confused
Виж кръчмарите може и да теглят...
Виж целия пост
# 197
Дани, прав си. Но ми кажи кога си купил имот на 2-3к, кога си платил 15к за баня, кога си платил 120лв/кв за плочки, кога си купувал строителни материали с 40% увеличение от 2022 и тн? Според мен никога, защото влагаш време и усилия да намериш тези неща на доста под пазарно ниво. Тогава защо тръбиш "пазара е такъв" "цените са такива" и тн. Постоянно оправдаваш пазара или иначе казано хората, които купуват на тези пари (защото това е пазара), но иначе не съм видял да платиш ни един лев на тоя пазар. До толкова си оптимизирал и минимизирал разходите, че говореше за покупки от олх и тн. Защо не ги платиш пазарните цени, а плащаш вероятно 50% от тях?
Вероятно защото пазара е такъв за будалите, но не и за тарикатите.
Виж целия пост
# 198
Какви будали, какви тарикати.
Всеки търси как да си оптимизира разходите!
Пример - оптимизирам разход като сменям поставена вече кухня без корпусите- сменям само челата. Едно рязане на пдч с материала, кантирането и всичко ми излезе 350 лв. Едни нови дръжки, солидни метални и не от евтините за 22 броя още около 140 лв. Същото упражнение с пръскане в нов цвят на вече наличен мдф около 350 лв.
Има вече безброй варианти за DIY  проекти с боя - на мебели, на плочки, на каквото се сетиш. Върху стара баня без къртене всеки малко сръчен може да сложи от новите плоскости, които имитират мрамори и каквото и да е друго..

По женските групи непрестанно се продава какво ли не в отлично състояние.

Всички магазини за санитария и фаянс правят отстъпки като купиш всичко от тях.

Всеки по-голям магазин за техника прави същото.

Юск могат да ти продадат всичко на “промоционалната” цена дори да не е в промоция, просто трябва да попиташ.

Всеки може да го направи, това не е тарикатлък.
Виж целия пост
# 199
Само да отбележа, че тухлата и в някое северозападно село в БГ и тухлата в София (даже може и да е по евтина) като стойност струват еднакво. Че даже и за зидарията ѝ може да ви вземат еднаквa стойност. Но като част от завършен строеж след това същата тухла, няма да струва еднакво.
Виж целия пост
# 200
Но земята под тухлата е стотици пъти по скъпа.
Едно близко парцелче дълго време се продаваше за 6 млн.евро. Вече е заградено и ще се почва.
Виж целия пост
# 201
Вярваш или не, будалите с чехличките са много повече. Плащат 15к за баня без да се замислят и казват "такъв е пазара".
Виж целия пост
# 202
Какви будали, какви тарикати.
Всеки търси как да си оптимизира разходите!
Пример - оптимизирам разход като сменям поставена вече кухня без корпусите- сменям само челата. Едно рязане на пдч с материала, кантирането и всичко ми излезе 350 лв. Едни нови дръжки, солидни метални и не от евтините за 22 броя още около 140 лв. Същото упражнение с пръскане в нов цвят на вече наличен мдф около 350 лв.
Има вече безброй варианти за DIY  проекти с боя - на мебели, на плочки, на каквото се сетиш. Върху стара баня без къртене всеки малко сръчен може да сложи от новите плоскости, които имитират мрамори и каквото и да е друго..

По женските групи непрестанно се продава какво ли не в отлично състояние.

Всички магазини за санитария и фаянс правят отстъпки като купиш всичко от тях.

Всеки по-голям магазин за техника прави същото.

Юск могат да ти продадат всичко на “промоционалната” цена дори да не е в промоция, просто трябва да попиташ.

Всеки може да го направи, това не е тарикатлък.

Даже сега, ако трябва да си ремонтирам банята, изобщо няма да слагам плочки. Все повече се предлагат варианти, техники и изобщо опции с минимално участие на майстори.
Виж целия пост
# 203
Цитат
Даже сега, ако трябва да си ремонтирам банята, изобщо няма да слагам плочки. Все повече се предлагат варианти, техники и изобщо опции с минимално участие на майстори.

Къде това? Не съм чул. В България си знаем само плочки и фаянс. Другото се анатемосва.
Виж целия пост
# 204
Напр.тези
https://youtu.be/rLl50seT7v4
Виж целия пост
# 205
Цитат
Даже сега, ако трябва да си ремонтирам банята, изобщо няма да слагам плочки. Все повече се предлагат варианти, техники и изобщо опции с минимално участие на майстори.

Къде това? Не съм чул. В България си знаем само плочки и фаянс. Другото се анатемосва.

Микроцимент примерно, два пласта от него се слагат и после завършващ слой. Като стил сигурно не е за всеки (въпреки, че има много цветове), но не е нужно да изправяш стени, после редене на плочки, фуги и т.н. Ако трябва да се изкърти нещо после, просто замазваш.
Виж целия пост
# 206
Докато си го говорим това отворих с кафето Имот.бг - тристайна построена тухла с Акт 16 в Манастирски започва от 300к. 300 хиляди евро. Това е положението. С чехлички - нагоре. При това в район без никаква инфраструктура. Само на мен ли ми се струва, че цените отново са във въздуха? Докато купувахме миналата година съвсем не бяха такива. Оттогава произволно гледам - любопитно ми е, но вече ми изглеждат твърде високи.
Виж целия пост
# 207
А на пода как ще ги поставиш? Особено при криви повърхности, сифонен наклон. И как ще се стъпва по тях?

Не бих се захванал с такова чудо. Кой знае какви подводни камъни има.
"Меки" плочки има от пам ти века. В Канада беше пълно с такива. Ама защото са евтинджос. Резултатът също. Там много неща са изключително мизерни, ама животът е супер "скъп" и хората се нагаждат на мизерията.

Тези може и да са по-модерни, ама кой знае.
Най-трудното ще е подът. Вероятно с широки линейни сифони, широки наклони, и пълно намазване отдолу, не като на видеото с 3-4 лентички силикон.

Гого, разговорът вече сме го водили. Има средно пазарни цени има и под-пазарни. Въпрос на вкус, лишения, рискове, време, труд и тн и тн. Един си гледа кефа и семейството, друг се лишава и покрива с личен труд, риск, време, финанси.
Не виждам нищо странно/некоректно/невярно в това да казвам "Това са ПАЗАРНИТЕ цени", който иска да си купува "Аз купувам по под-пазарни, защото правя 1во, 2ро, 3то и 5то". Не крия ни 1то ни 2то твърдение, нито пък е невярно. Почти на 2к евро купувам и то на зелено. Купувам и плача. Simple Smile Ама не рева. (едното е насаме, другото е на останалите да досаждаш)
Виж целия пост
# 208
Аз такова бих сложила само върху стари плочки. За пода има достатъчно бои с добри отзиви, ако искам бюджетно.
Боядисвах стенни плочки с една гръцка боя, която може да се тонира всякак, могат да се слагат шаблони. Единствения недостатък за мен е че грунда направо е отрова, адски мирише
Виж целия пост
# 209
Аз такова бих сложила само върху стари плочки. За пода има достатъчно бои с добри отзиви, ако искам бюджетно.
На пода боядисан теракот, на стените пластмасови плочи!?

Ще стане един пълен к-н-ф Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия