Пазарът на недвижими имоти в БЪЛГАРИЯ, какво се случва реално - тема 88

  • 33 113
  • 746
# 225
Има хора дето биха изкарали повече пари, ако работят и платят на майстор, отколкото, ако го правят сами. Правейки го сами, губят пари, от това, че не работят.
А има и хора, които нали го вземат на кредит и си викат абе какво са 15 бона отгоре, прави 70-80 кинта на месец повече, лихвата нали е под 3% и срока е 30 години...
Остава и да се задържи под 3% за тия 30 години, защото историята (неотдавнашната) помни и няколко пъти по-високи стойности.
Виж целия пост
# 226
Има хора дето биха изкарали повече пари, ако работят и платят на майстор, отколкото, ако го правят сами. Правейки го сами, губят пари, от това, че не работят.
А има и хора, които нали го вземат на кредит и си викат абе какво са 15 бона отгоре, прави 70-80 кинта на месец повече, лихвата нали е под 3% и срока е 30 години...
Остава и да се задържи под 3% за тия 30 години, защото историята (неотдавнашната) помни и няколко пъти по-високи стойности.
Не ги мисли тези, дето си викат кво са 15 бона Simple Smile)), те ще се оправят.
Виж целия пост
# 227
Не си разбрала май какво имам предвид.
Тези, които казват "какво са 15 бона, когато ги сложиш на 30 годишен кредит" са същите, които казват "какво са 2 бона за айфон, като ги сложиш на 3 години лизинг по 60 лева на месец"
Виж целия пост
# 228
Не си разбрала май какво имам предвид.
Тези, които казват "какво са 15 бона, когато ги сложиш на 30 годишен кредит" са същите, които казват "какво са 2 бона за айфон, като ги сложиш на 3 години лизинг по 60 лева на месец"

Който си има проблеми с финансовата дисциплина, да си се оправя.
Виж целия пост
# 229
Ми аз имам 15 бона за ремонт, ама няма кой да ми я направи. Спестени са, не са на кредит. Освен да ги изтегля и размахам пред майстора, дали ще имам по-голям шанс да се навие?
Виж целия пост
# 230
Този коментар много точно обяснява моето мнение за майстори, флипъри, брокери и други участници в бранша и пазара.
Виж целия пост
# 231
Здравейте, обмислям закупуването на магазин или гараж в София с лични средства с цел инвестиция. Препоръчайте ми райони в града, в които би било имало дългосрочна и висока доходност от отдаване под наем на такъв вид имоти.
Виж целия пост
# 232
Там, където наемите са високи и продажната цена е висока. Гаражите масово са вече по около 30000 евро до към 60000  евро в районите с проблемно паркиране да речем. Наемите им съответно от 100 евро до към 250. Има и по-скъпи даже. Тази доходност сама преценете висока, ниска или каква е за Вас.
Виж целия пост
# 233
Магазин - никога. Най-куцата сделка в живота ми. Имахме четири, които години стояха празни или на мижав наем, защото нямаше интерес. Идеята на покупката уж беше да ги работят родителите ми, което така и не се случи. Отървахме се от два, с триста зора и на не много висока цена. Светът вече е друг, търговията е друга.

Или жилище, или гараж.
При гаражите и паркоместата има една лека особеност, че строителите ги държат до последния продаден апартамент и рядко, да не кажа никога, продават на външни лица.
Виж целия пост
# 234
Ако са на хубаво местоположение, не би трябвало да стоят празни....
Виж целия пост
# 235
Аз съм на същото мнение за магазините. Щом ти се рискува, действай и успех.
За гаражи и апартаменти, сега положението е такова, но в бъдеще винаги може да се промени по сценария на магазините. Знае ли човек.
Виж целия пост
# 236
Сега се сетих, в Бургас пак ми се освобождава 1/2 магазин (за маникюристка).
Тегаво е, ако ще и на най-доброто място да ти е магазинът.
Не е като наем за жилищни нужди.
Виж целия пост
# 237
Ако са на хубаво местоположение, не би трябвало да стоят празни....

На главните улица в Бургас и околните пресечки е пълно с празни магазини. Забелязвам същата тенденция в много големи градове. Плевен, Стара Загора, дори и Варна.
Времената са други вече. Търговията е в МОЛ-а и онлайн.
Не е добра инвестиция магазинът. Още повече, след като го сравнява с гараж, вероятно и средствата, които може да отдели, са сходни. Какво ще купиш за тези пари?
Виж целия пост
# 238
В Бургас има много празни магазини.
Но празни магазини виждам вече и в София, включително на централни булеварди, напр. бул Левски до СУ.
По кварталите е още по-зле.
Една нова кооперация, където имам апартаменти имаше 10-15 големи търг помещения, които стояха празни и прашасали едно 5г след акт 16, а някои и до сега, 8г след завършване.
А е ултра оживен район, с постоянен човекопоток.

За вида дейност си има специфични изисквания, понякога площ, понякога тоалетна за клиенти и тн и тн.
Но идеята е, че печелившите бизнеси изискват огромни площи.
А малките едвам ще преживяват, съответно наемът ще е малък.
Виж целия пост
# 239
Казина, дрехи втора употреба, фирми за бързи кредити и тук-нам някой куриер или каса на Изипей.
Това е масовата реалност в търговските площи.
Да, и салони за маникюр и подстригване на бради, за които подозирам, че са прикрити наркодилъри, а "бизнесът" е за пране на пари.
Иначе не мога да си обясня наличието на осем маникюристки в един блок.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия