Дупка в СиВи-то. Обичайно се дълбае по следните причини:
1. Доколко може да се разчита на теб и утре, ако те стегне шапката дали няма да им дадеш свободно и да напуснеш от днес за утре.
2. Сега разбирам въпроса кой те издържа - в контекста на т.1 - ако имаш възможности и кой да те издържа, то ти си свободна, в смисъл, че ако нещо не те кефи, ти не зависиш от тях, а работиш за кеф и социални контакти.
3. Можеш да кажеш, например, че си решила здравословен проблем и вече си готова да се върнеш на трудовия пазар. За здравословно състояние - винаги можеш да отговориш на конкретни въпроси, че е лично и не би желала да си коментираш диагнозите. Важното е, че вече си добре, отпочинала и възтановена и можеш с нови сили да започнеш работа.
4. Определено се следи и за реакция при провокация - има хора с много къс фитил, почват да се заяждат и да агресират - ами ако те провокира клиент? Важно е да се вижда, че дори и да са те издразнили, то ти можеш да се овладееш в ситуацията и че няма да навредиш на фирмата заради изпуснати нерви (последното е силно спорно, ама карай).
Подбора на персонал е тежка и силно неблагодарна задача. Затова и е много важно да се намери точният човек, който би паснал на екипа, на фирмената култура и като технически умения на позицията. Горещо препоръчвам да не се втелясваш толкова в такива въпроси, нищо лично няма към теб, просто бизнес е. Желая ти успех и скоро да намериш точно онова, което търсиш.