Нашите цветя - тема 27

  • 24 396
  • 771
# 240
֍₰꙳꙳ Alisa ꙳꙳₰֍, ЧРД! Да си жива и здрава, много щастие и усмивки!

Това е орхидея дендробиум, тук намерих изисквания за отглеждане.
https://www.top-flowers.com/p/orhideya-dendrobium-razlichni-tsvetove/
Виж целия пост
# 241
Алиса , честит рожден ден. Здрава и щастлива да си. Не знам , как се казва цветето , но е много хубаво.
Виж целия пост
# 242
Alisa, честит рожден ден!

Реа, от къде купи птичето просо?
Литодора, литоспермум, едно и също е.
От Варна към Виница в дясно има два градински центъра. От втория го взех, защото там винаги е много заредено и съм купувала и преди. Мисля, че 4,80 лв струваше.
Виж целия пост
# 243


Момичета помагайте. Как се отглежда за пръв път го имам?
Днес съм рожденничка и любимия ме зарадва с това прекрасно цвете.

Много лесно се гледа - аз имам  две и ги поливам веднъж в седмицата както се поливат цветя, а не с киснене като при фаленопсисите. Отдолу отстрани избиват нови пръчки, старите не ги режа. Всъщност пръчките мисля, че булби се казват на този вид орхидея. Имам ги вече 2 години и не съм ги пресаждала. Цъфтят доста дълго време - около 2-3 месеца. Ей ги моите в момента, като едната си я купувах аз, а другата беше изхвърлена до кофата ни за боклук и аз я прибрах.
Виж целия пост
# 244
Много лесно се гледа - аз имам  две и ги поливам веднъж в седмицата както се поливат цветя, а не с киснене като при фаленопсисите. Отдолу отстрани избиват нови пръчки, старите не ги режа. Всъщност пръчките мисля, че булби се казват на този вид орхидея. Имам ги вече 2 години и не съм ги пресаждала. Цъфтят доста дълго време - около 2-3 месеца. Ей ги моите в момента, като едната си я купувах аз, а другата беше изхвърлена до кофата ни за боклук и аз я прибрах.
Скрит текст:
.
Добре, че си я прибрала. Чудесни са ти Дендробиумите.
Аз  не смеех да взема, защото не знам дали ще им угодя, но ти ме окуражаваш.
Ароматни ли са?
Виж целия пост
# 245


Момичета помагайте. Как се отглежда за пръв път го имам?
Днес съм рожденничка и любимия ме зарадва с това прекрасно цвете.

Много лесно се гледа - аз имам  две и ги поливам веднъж в седмицата както се поливат цветя, а не с киснене като при фаленопсисите. Отдолу отстрани избиват нови пръчки, старите не ги режа. Всъщност пръчките мисля, че булби се казват на този вид орхидея. Имам ги вече 2 години и не съм ги пресаждала. Цъфтят доста дълго време - около 2-3 месеца. Ей ги моите в момента, като едната си я купувах аз, а другата беше изхвърлена до кофата ни за боклук и аз я прибрах.

Аз сега да я пресаждам ли ? Трябва ли да е в безцветна саксия ? С кори за орхидеи ли се пресажда ? Май сега няма да я пипам .
А другите ми орхидеи не задържат пъпките какво да ги правя ? Да ги пресадя ли или пъпките ще опадат ? Или поне да ги наторя ама с какво ?
Виж целия пост
# 246
Не я пресаждай. Моите са си в саксиите както съм ги взела вече 2 години. Този вид орхидея не се отглежда в прозрачни саксии. Аз съм ги пъхнала в кашпи, че ми е по-красиво. За другите орхидеи - аз също водя голяма борба с тях. Преди години от една нова всички се заразиха с трипси и битката е жестока. Това, което съм установила е, чв обичат по-хладното. Пъпките и при мен доста често опадат, но виновник са трипсите ми и може би недостатъчното поливане, понеже внимавам да не ги преполея. Досега не съм ги торила с друго, освен с чеснова вода, но сега съм си купила тор за орхидеи на Лактофол по препоръка на приятелка.
Виж целия пост
# 247
Има и едни клечици тор за орхидеи, били хубави. Майка ми има няколко подаръчни, почти не ги обгрижва, нито пресажда, нито къпе(или поне мн рядко) , нито подрязва нещо, чат пат полива, седят до парното, залепени на слънчев прозорец, пуши при тях... Скъсват се да цъфтят😂

Алиса - да си здрава и щастлива🤗😘🌷
Виж целия пост
# 248
А другите ми орхидеи не задържат пъпките какво да ги правя ? Да ги пресадя ли или пъпките ще опадат ? Или поне да ги наторя ама с какво ?
Няма да им помогнеш, ако ги присадиш. Да си им сменяла мястото? При промяна на мястото, често засушават пъпки, които опадат след това.

Ан ти е казала за по-хладно, да  не са на течение, също е важно.

Исках да ви разкажа за орхидея от Кауфланд.
Много ми се искаше бяла на точки. В събота ги гледам намалени на 12 лв. Скоро ще имам повод и реших, че е време да си взема една такава. И като почнах да ги оглеждам, Та цветове броих, та пъпки, надигах саксии за да им видя корените и готово, избрах една с 8 евентуални цвята, идеални зелени корени, ще я купувам. Ама цветята изнесени след касите, а аз вече съм пазарувала и количката ми пълна. Огледах се, огледах се - всички каси с големи опашки и нервни клиенти. Една касиера с кутия за пари отива към неотворена каса, моля се да ми маркира цветето, отказва категорично, излизала в почивка. Е, помъкнах скъпоценната орхидея към информация, че знае ли човек, може някой да ми я отмъкне, особено ако ме е гледал как "професионално" я избирам.
Оставих багажа на клетка и се върнах да си взема съкровището. Поглеждам в целофана и вътре бъкано с паяжини и паячета. Върнах се и я оставих, ама не помня коя беше следваща по критериите. Харесах една, погледнах корени отдолу, ми не се виждат, подърпах я за листата, така съветват в една тема, ако не пада корените са добре и я държат. Не пада, взех я.
В къщи я  разопаковах, тя милата с два целофана, и се държи на подпората. Дали пък не беше по-добре да избера с паяците, с малко моспилан щях да ги ликвидирам!
Никога не се доверявайте на "компетентен" консултант като мене, когато избирате орхидеи!
Виж целия пост
# 249
Благодаря момичета и вие бъдете здрави и щастливи . Като цяло аз съм доволна от Кауфланд . Е не от продуктите им, а от отношението. Миналата седмица взех 4 мини карамфила . Не ми стигнаха парите ,викам махни ги , след малко ще ги взема. Върнах се и си ги взех.

Вие сяхте ли цветя и какви ? Кой прави разсад миналата година на лобелия ? Сега и аз взех да сея .
Виж целия пост
# 250
Здравейте, извинявам се, че се включвам изневиделица, но се надявам някой да ми помогнете. Видях тази снимка и се чудя какво е това декоративно дръвче, доста ми допада. Търсенето със снимка и chatgpt ми показва само, че е син смърч джудже, но по градинските центрове ми показват съвсем различни неща (храсти или в конусовидна форма дръвчета).

Някой да знае как се казва това или ако знае подобни декоративни дръвчета?
Виж целия пост
# 251
Алиса, честита да си, здрава и щастлива!

Да ви покажа новите си попълнения от каскадни сакъзи:






5 коренчета са, последното е много интересен цвят, бледо розово и бяло. Всички са кичести. Тези дни ще ги прехвърля в сандъчета, че днес е много влажно и смотано. Сега ще тръгнат гъбичките, трябва да напръскам с нещо днес-утре.

А тази е от миналата година, на живо е по-наситено червено. Не спира да цъфти. Heart Eyes


Сладкодъвка, не съм те забравила, но нямаха още петунии. Другия месец ще ходя по някое време за дипладения и ще питам пак. Ти пробвала ли си от семена да ги завъдиш сурфиниите?
Виж целия пост
# 252
Няма смисъл да се напъвате от семена за сурфинии. Любителските не са гарантирани, а професионалните са огромни количества.

rihanna1212 и на мен ми прилича на син смърч, но е по-старо дръвче. Мисля, че е подрязван и поддържан, както бонсаите, за да се получи такава форма.
Виж целия пост
# 253
И аз мисля, че е по-точно въпрос на оформление и поддръжка, не, че така си расте иглолистното.
Аз семена за цветя доста сложих, първо вътре, които не се получиха сега в една леха вън.. Ще видим... Даже вече не помня какви точно, но ако нещо поникне, ще се похвамя, че е дало резултат, разни от типа на аубриета бяха повечето и калдаръмчета, пасифлора, циганче май имаше и още 5-6...
Виж целия пост
# 254
https://www.az-jenata.bg/a/57-zeleno/31033-verbena-ili-varbinka- … kata-na-gradinata

Да видим тази година дали ще ми излезе многогодишната вербена . Имам я сигурно от 4 5 години . Многогодишна е. Зимата се крие и излиза пролетта . Трябва да потърся и други цветове ако има . Пълзяща е и много ми харесва цъфти почти цяло лято . Разликата е в листата на тази са тънки .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия