Февруарски бебета 2025 - ТЕМА 2

  • 23 985
  • 762
# 480
Какви капки слагате? Няколко майки, с деца с нашия хемоглобин, казаха че са им изписали сиропи и капки и сега се чудя дали и ние не трябва да вземем. Колко е вашият хемоглобин?

А колко големи парченца даваш? И аз започнах да му давам, но с размер на леща. Така ще ядем до утре Grin

Интересна ми е тази viber група, ако приемате нови членове, бих се присъединила

Аз направих консултация с хематолог. Изписа ни малтофер 2х10 капки. Линк към групата https://invite.viber.com/?g=r_D0csiwAFUsQnxOulBB8RDR9N56o_uB
Виж целия пост
# 481
Благодаря за групата. Писах в нея.

А забелязвате ли  странични ефекти от капките - разстроена стомахче, черни аки, намален апетит и т.н.?
Виж целия пост
# 482
Момичета вие ще сменяте ли шишета и биберони сега на 9месеца? Аз принципно взех 3, защото сме на 2 млечни хранения вече, но се чудя сега или на годинката.
Аз смених на 7 месеца и ще сменя отново на 10 м. Сменям ги на всеки 3 месеца, каквито са указанията на Филипс Авент. Сега ми предстои смяна на биберони към шишетата. Но ние ползваме много де, имаме цели 6. Той все още има доста млечни хранения. Но на следващата смяна вероятно ще сложа само 4 шишета. Към момента все още ги стерилизирам, защото с ММ не сме супер редовни с миенето и често престояват часове с остатъци от мляко вътре.
Днес му правих домашно пюре тиквичка и картоф и само го намачках с вилицата, имаше си малки парченца. Но моят пич пак директно си го глътна, не дъвче. Ще трябва още доста да се упражнява.
Виж целия пост
# 483
Здравейте и от мен, доста изостанала в писането.
При нас си е на пюре господина и мляко. Нямаме заместено хранене, защото дори да изяде 180-200гр пюре, си реве за млякото и това е. И си хапва стабилно още едни 100-120-150мл мляко. Не е ли мляко да вкуси не му говори 😆
Аз и не бързам с заместването, важно ми е да опита всичко. Той е с лактозна непоносимост от ден 1..та млечните ги бавя. Отделно ЛЛ каза, че обикновено такива деца имат и глутенова непоносимост, та и за там трябва внимание и бавно. Пфю
За шишетата - аз не ги сменям толкова често (стъкло ползваме). Но бибероните ги сменям макс на 2месеца.  Стерилизирам 1 път на ден по навик. Мия след всяко ядене.
Виж целия пост
# 484
Аз скоро не съм сменяла шишета,но взех нови бибки 6-18м и нови биберони.Иначе спрях да стерилизирам някъде към 6 м.То няма смисъл,вече лапа всичко което и попадне в ръцете,пък шишета ще стерилизирам
Виж целия пост
# 485
Слагате ли чорапогащник на бебето, когато го разхождат?
Аз сутрин слагам, обаче се колебая за следобедите.

И как сте с косопада? Аз мислех, че ще спре, но май ще трябва да вземам някакви мерки. Всичко е в коса. На всичкото отгоре детето много плаче от сешоар и от прахосмукачката. И реве, та чак се изпотява. За нещастие и кучето не спира да лае, докато работят тези два уреда. Не знам как ще я карам така.
Виж целия пост
# 486
Ние имаме чувалче за количката и не слагам чорапогащи. То сега е и топло, мисля. Но имаме термо бельо, което е от мерино и него ще слагам  в студовете.

Аз не съм имала косопад, но знам че трябва да си отпада, каквото има да си опада. При ковид оплешивях направо и спрях косопада и си възстановиха косата с Биотин
Виж целия пост
# 487
Чорапогащник ползвам само като е с рокля, засега все още мисля, че не е толкова студено, за да слагам под долнищата, но и ние сме с чувалче, което поръчах от Тему, тъй като на количката оригиналното си е тъничко.
От няколко дена също се пищи при използване на прахосмукачката, днес открихме, че всъщност иска да е част от процеса. С една ръка държах, с другата чистех, но принципно това не ми е опция, защото си ми тежи. Със сешоара няма проблем, засега. Вече я суша и нея, но имаше един опознавателен период, в който я държах до мен, докато си суша косата, подухвах и към нея.
Косопада ми спря, нищо не съм пила или използвала, като козметика. Преди години имах силен косопад и ме спаси Анакапс на Дюкре, по спомен се пиеха 3месеца, имаше ефект още след първата седмица при мен.
Слагате ли чорапогащник на бебето, когато го разхождат?
Аз сутрин слагам, обаче се колебая за следобедите.

И как сте с косопада? Аз мислех, че ще спре, но май ще трябва да вземам някакви мерки. Всичко е в коса. На всичкото отгоре детето много плаче от сешоар и от прахосмукачката. И реве, та чак се изпотява. За нещастие и кучето не спира да лае, докато работят тези два уреда. Не знам как ще я карам така.
Виж целия пост
# 488
И аз имам за количката, моето е покривало, но го ползвам при вятър и в онези дни, дето и сняг имаше. Тази седмица като излизам е слънчево и в същото време 8-9 градуса. За сутринта става въпрос. Следобедите вчера и днес са супер.
Мария, може и да си права, че искат да са част от процеса, обаче аз сякаш пак съм бременна - постоянно е в мен или плътно до мен 🤣
И с това изправяне ме влудява. Като се изправи на краката ми, а аз правя нещо и са ми заети ръцете - на никъде, че да не го бутна да падне.
Отделно краката му са сини от качване и слизане на праговете в баня/тераса.

Косопадът ми е от юли-август, мисля. Новопоникналата коса ми е много трудна в момента. Като си направя така популярните за майчинството кок и опашка съм като Чичко тревичко. Добре е, че ми никне нова все пак, но доста ме напряга.
Виж целия пост
# 489
Ох, моят пък ме гушка само, като е време за приспиване. Иначе не мога за секунда да го гушна. А така ми се иска да си погукаме заедно, като преди Disappointed Relieved, сега ме бута и почва да пищи... Има ли и други такива разбойници?

Нашият разруши апартаментът, от няколко дни сме без первази Grin
Виж целия пост
# 490
Малки разрушители 🤣
Тук на почит са завесите. Увива се с тях, скрива и и започва да се смее. Или се забулва с тънкото пердета и латински така, че то да се изплъзва назад. Кръстили сме играта "малката булка". Дано не демонтира корнизите.

Иначе аз реших и директно на едно дневно спане. С две ми беше много неудобно. Сега спи 1 път по около 3 часа. Със събуждане 7:30- 8 и заспиване в 20.
Лошото е, че ще настъпи малко смут с тези часове от неделя. Много ме дразнят като връщат астрономическото време. Това ми е перфектно.
Представям си как ставаме в 6:30... Луда работа
Виж целия пост
# 491
А дневният съня от колко до колко е, понеже и нашата става 7:30 /ляга към 20ч, но е с две дремки (10:30 - 11:30) +(15:00-16:00)
Интересно  ми е с една.
Виж целия пост
# 492
От 13- 13:30 до 16- 16:30.
Доспива му  се преди да обява, но с малко игра му минава.
Той яде в 8:30 мляко, в 11:30-11:45 пюре, за заспиване мляко, в 17 каша с плод и в 20 мляко.
Закуската е частично заменена с попара или банан с бисквити.
И е 2 нощни хранения. Към 2 и към 5. Не става
 Яде и спи.
Беше с почти същите, които споменаване.  Но аз чвого държа да спя на обяд и не ме кефеше в 15 да заспя. Пропусках и втората разходка. Затова така. Малко е неприятно първите 2 дни, но се свиква.

А дневният съня от колко до колко е, понеже и нашата става 7:30 /ляга към 20ч, но е с две дремки (10:30 - 11:30) +(15:00-16:00)
Интересно  ми е с една.
Виж целия пост
# 493
Малки разрушители 🤣
Тук на почит са завесите. Увива се с тях, скрива и и започва да се смее. Или се забулва с тънкото пердета и латински така, че то да се изплъзва назад. Кръстили сме играта "малката булка". Дано не демонтира корнизите.

Иначе аз реших и директно на едно дневно спане. С две ми беше много неудобно. Сега спи 1 път по около 3 часа. Със събуждане 7:30- 8 и заспиване в 20.
Лошото е, че ще настъпи малко смут с тези часове от неделя. Много ме дразнят като връщат астрономическото време. Това ми е перфектно.
Представям си как ставаме в 6:30... Луда работа

И при нас я има малката булка хахах

И аз не доумявам цащо продължават да връщат времето. Това е супер тъпотия... Вече в много малко държави го правят. Каква е идеята, не знам. Кому е нужно да се стъмва по-тъмно...
Виж целия пост
# 494
Тук все още не може да се мине на една дрямка. Случвало се е но е инцидентно и е голямо мрънкане цял ден. Дори първата е задължителна след ставаме и 2ч ИБ. Втората вече си е следобяд и е дългата, до нея може да изкара и 4,5 часа, както и преди вечерния сън.
А за времето тръпна в очакване да я видя в колко ще стане утре. Не мисля да я насилвам, а да я оставя сама да се приспособи, към новата обстановка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия