💖ЕДИН ЗА ДРУГ 💕 Сезон 6 (Тема 3)

  • 49 498
  • 735
# 210
Никол и Цецо на теория трябва да станат любимци на всички, но хич не ми е ясно как е възможно толкова пък да не искат да се обременяват с каквото и да било и да заемат страна. То и чак толкова неконфликтен да си не е работа.
Те твърдо заеха страната на Рада и Здравко, даже бяха единствените които бяха плътно до тях. Какво имаш предвид да не заемат страна и да не се обременяват?
Виж целия пост
# 211
Не винаги “Право , куме , в Очи “ е признак за спонтанност и откровеност , още по-малко пък “да си зъмълчиш, когато прецениш” говори за “лицемерие” ! Първото понякога издава “първосигналност” и в по-лошия случай “порив за конфронтация “ , като нерядко е прикритие за получаване на “ вътрешна валидация на самия себе си “ . А , от друга страна, “да си замълчиш , когато прецениш”  в определени случаи е проява на “тактичност” и “вътрешен морален барометър” . Умението да балансираш между тези две крайности е така наречената “емоционална интелигентност” , която , обаче, се култивира с годините и с натрупания социален опит ! Отделна тема е , че всеки човек е в спектъра на различните типове “личностни характеристики “ и това определя реакциите му в съответствие с темперамента , дето се вика :” хора -разни” ….
Сега за предаването  и снощния епизод :
“Пролетният сезон “ тази година е доста опоскан откъм интересни ( за мен) реалитита , за това и “хвърлям по едно око” на “Е за Др” . Тази година ми прави впечатление , че двойките тип : “ДойдохмИ да сА забавлявамИ”  някак по-ясно маркират целта си , а именно “Да печелят” , което е и смисълът на това предаване . В този ред на мисли , снощната игра беше поантата , “разбутаха кошера” и вече ще започне нов етап , когато “маските падат”. Типичен похват за всяко реалити …. та не съм много критична нито към играта , нито към провокативните въпроси . Честно казано , нямам фаворити и ми е все тая … малко в скрит текст , че ще съм лееекинко гадничка :
Скрит текст:
На въпроса : “ коя двойка няма да е заедно след 10 години “  - да са живи и здрави всичките и да продължават напред щом се обичат , но бих посъветвала Ивето да се развива повече , защото туъркът , китениците по главите и мачнатите екипчета са до време …. младички са още … този “Джъстийн Бийбър” до нея да не вземе да “отвърже синджира “ в един момент…. 
Та така …. гледам , изписано е доста в темата , явно е , че “живна предаването” . Пък и телевизията е да забавлява и разтоварва “драгия зрител” , не да възпитава !
Между другото, “живот и душа давам” да разбера мението и задълбочения коментар за участниците и предаването  на този наш изтъкнат културен антрополог , майстор на словесното жонглиране , на тънкия усет към иронията и ренесансов повелител на перото и половинка на водещата Мария Игнатова - Ивайло Нойзи Цветков ! Ето това , наистина ще е мега -забавно !
Виж целия пост
# 212
Никол и Цецо на теория трябва да станат любимци на всички, но хич не ми е ясно как е възможно толкова пък да не искат да се обременяват с каквото и да било и да заемат страна. То и чак толкова неконфликтен да си не е работа.
Те твърдо заеха страната на Рада и Здравко, даже бяха единствените които бяха плътно до тях. Какво имаш предвид да не заемат страна и да не се обременяват?

Elix, те изразяват подкрепа, но усещането ми е, че в дирекнен конфликт не се въвличат дори за да защитят себе си, камо ли за да защитят друг. Имаше по-рано във времето пак един напрегнат епизод около интригите на коалицията, в синхроните всички двойки изказваха мнение, а Ники и Цецо казаха нещо от сорта, че вибрациите в къщата са станали доста негативни и дано покрай новата песен, която са композирали да се вдигнат малко. Някак бягат от негативното, което не е лошо, но и някак ми е леко скучно така. Все пак, ако победят те, и аз бих се зарадвала, добър вариант би било.
Виж целия пост
# 213
Ами Цецо и Никол си имат печеливша стратегия - добре подготвени физически, взимат си игрите, държат се неутрално, за да не настройват останалите срещу себе си ... за какво им трябват конфликти
Виж целия пост
# 214
Рада ми е най-противна от всички.
Успешно манипулира по-глупавите и невинни момиченца. Общо взето е същата като Моника ама много по-обиграна, хитра и ѝ се получава.
Виж целия пост
# 215
Никол и Цецо на теория трябва да станат любимци на всички, но хич не ми е ясно как е възможно толкова пък да не искат да се обременяват с каквото и да било и да заемат страна. То и чак толкова неконфликтен да си не е работа.
Те твърдо заеха страната на Рада и Здравко, даже бяха единствените които бяха плътно до тях. Какво имаш предвид да не заемат страна и да не се обременяват?

Elix, те изразяват подкрепа, но усещането ми е, че в дирекнен конфликт не се въвличат дори за да защитят себе си, камо ли за да защитят друг. Имаше по-рано във времето пак един напрегнат епизод около интригите на коалицията, в синхроните всички двойки изказваха мнение, а Ники и Цецо казаха нещо от сорта, че вибрациите в къщата са станали доста негативни и дано покрай новата песен, която са композирали да се вдигнат малко. Някак бягат от негативното, което не е лошо, но и някак ми е леко скучно така. Все пак, ако победят те, и аз бих се зарадвала, добър вариант би било.
Те много добре лавират и са лежерни веселяци, на които останалите не могат да се разсърдят, но са с твърда позиция и не ги интересува какво ще кажат другите, за което мога да им кажа евала... На мен Ники ми е супер инфантилна, но вчерашната игра ми я показа в друга по-зряла светлина и ми се издигна в очите. Не са със силните на деня, а подкрепят и защитават безрезервно близките си хора.
Виж целия пост
# 216
Воден пъпеш, моите мисли от твоите уста/ръце. Благодаря.
Виж целия пост
# 217
Мария ми падна на ниво Моника. Тя не че е била кой знае колко високо де, ама такава излагация.. Тази жена не е добре с нервите изобщо, в главата и има сценарии , различни от действителността. Фалшиви са ми и двамата с Коци (как не му се изкриви врата на този, да гледа в нея???) . Не се учудвам, че нямат приятели.

Скрит текст:
Марияна, добре че си отвори устата, защото до сега се двоумях за тях. Вече не.

Харесвам момчетата Цецо, Даниел и Деян.

Харесвам чувството за хумор на Радо.

Не разбирам , докога всеки ще се намесва в отношенията на Стела и Даниел. Той няма против та да мрънка, да се сърди и да командори. Какво искат другите? Плюс това, тя с останалите хора се държи коректно, приятно и добронамерено. Не е глупава и се изразява добре. Не вярвах че ще го кажа - но я харесвам.

Гледа в нея, защото го е срам да погледне другите в очите, а и предполагам го е страх да не го изхвърли отново. Все пак, довлякъл се е на колене да търси прошка да си го прибере и не смее гък да каже, че да не види вратата от външната страна отново.

Аз нямам фаворити в този сезон. Който и да спечели ми е все тая. Даниел ме кефи, той си живее в негов свят, държи се за Стела, че тя все пак го поприземява отвреме-навреме, все пак трябва и да се яде, а той има нужда от котва, защото иначе съвсем ще изхвърчи в Космоса. Такива мъже са трудни за партньори, нищо, че отстрани изглеждат сладури. В предаването малко го поочовечиха другите мъже, но след това нещата ще си тръгнат по старому, защото той е свободен дух и много над нещата, а тя му мрънка белким свърши нещо гОркия.

Ники и Цецо са много интересна двойка. Цецо е абсолютен нарцис и Ники му дава това, от което има нужда - любов, внимание и уважение. Не съм сигурна, че той прави същото за нея.
Никол и Радо са абсолютни аборигени. Има такива двойки, които чрез много кавги и емоции изразяват любовта си, карат се, после скачат в леглото. Това, обаче, работи до едно време. По-скоро тях виждам като разделени след 10 години, ако той спре да пътува по моретата, защото такава връзка изстисква нервите на партньора. За сега са си добре, защото него го няма в определени периоди от време.
Герман и Ива са си един за друг. Не съм сигурна той какво намира в нея, тъй като тя е доста семпла и грозновата. Съветът ми е да стоят далеч от България, защото приберат ли се, Гечо ще го захапе някоя българска мома и с това цялата "мачинг" идилия ще приключи.
Здравко и Рада - живеят си добре. Той дали е би или не е, няма значение. Важното е, че с половин дума се разбират и никак не са глупави. Здравко си има добра кариера, не зная какво работи Рада, но със сигурност го боготвори, а той боготвори това, че тя го боготвори. Той си прави каквото си иска, тя дори не знаеше той какво прави, както се разбра в играта с козметичните процедури. Оказа се, че той доста такива си прави.
Дидо и Залия са стигнали до там, че имат сходен маниер на говор, дотолкова са се споили. Дидо е като някакъв дух с тези сенки под очите, много игри на компа, много нещо. Той няма да намери нещо по-добро от Залия и за това ще си седи с нея. Тя пък също си е добре, той е IT, носи добри пари, та тя да си прави каквото си иска.
Кой остана да не съм обсъдила? Sweat Smile
Ааа, да, бебетата! Тези бебета се гушат едно в друго, труден е животът на хората от малцинствата, но те показаха, че са добре възпитани и имат морални ценности. Разбира се, че искат да спечелят и предполагам те ще спечелят не само заради политкоректност, а и заради това, че са пример за подражание и определено са един за друг.
Виж целия пост
# 218


Гледа в нея, защото го е срам да погледне другите в очите, а и предполагам го е страх да не го изхвърли отново. Все пак, довлякъл се е на колене да търси прошка да си го прибере и не смее гък да каже, че да не види вратата от външната страна отново.


Simple Smile Не се е довлякъл, тя е ходила да го моли да се прибира.

И не мисля , че го е срам.
Просто показват една любов и привързаност, която реално не мисля че има.
Виж целия пост
# 219


Гледа в нея, защото го е срам да погледне другите в очите, а и предполагам го е страх да не го изхвърли отново. Все пак, довлякъл се е на колене да търси прошка да си го прибере и не смее гък да каже, че да не види вратата от външната страна отново.


Simple Smile Не се е довлякъл, тя е ходила да го моли да се прибира.

И не мисля , че го е срам.
Просто показват една любов и привързаност, която реално не мисля че има.

Може и да е ходила да го моли, но той ако не е искал, нямало е да се прибере. В крайна сметка, щом се е прибрал, значи така е преценил и оттам нататък сам си е сложил "плодовете в блендера".
Поведението му обаче говори обратното, че той сам се е прибрал (едвам са го навили ако ме разбирате...Wink).
Виж целия пост
# 220
Четох по-рано писахте, сега гледам... ама прави сте, че Мара и Àйша са злобни. Отврат. 🤢

Радо и Никол ми харесват. Направо ми харесват. Ники и Цецо също.

Залия ми е супер простичка. Извинявам се, обаче може да е сладка, но е простичка.

Марчето с това тяло тип холна гарнитура, как ще е учител по физическо възпитание и спорт се чудя, моля кажете ми!? 🤷‍♀️
Виж целия пост
# 221
Скрит текст:
Четох по-рано писахте, сега гледам... ама прави сте, че Мара и Àйша са злобни. Отврат. 🤢

Радо и Никол ми харесват. Направо ми харесват. Ники и Цецо също.

Залия ми е супер простичка. Извинявам се, обаче може да е сладка, но е простичка.
Марчето с това тяло тип холна гарнитура, как ще е учител по физическо възпитание и спорт се чудя, моля кажете ми!? 🤷‍♀️

Много просто - застава отстрани и вика "на старт, готови, бум". Sweat Smile
Виж целия пост
# 222
Не мога да повярвам, но за първа година се чудя коя двойка ми е най-малко противна, а не коя харесвам най-много.
Виж целия пост
# 223
Защо непрекъснато се вмята в темата, че Коци се бил молил на Мария да го прибере?
Разбирам, че е много пикантна версия, но е някакъв фейк, който възникна няколко теми назад и упорито се пренебрегват фактите, които са: Мария е била чепат доминантен чешит, който накрая се е развел с него от инат да е “отгоре. Изневери не е имало. Коци си хваща приятелка и продължава напред и Марийчето изведнъж резко решава, че не може без него и една вечер го изкарва уж на разговор и му се мята на врата да го целува. И се събират пак.
Аз лично съчувствам на един човек в цялата история и това е приятелката.
Виж целия пост
# 224
Preggo, точно това разбрах и аз от разказите на самите тях. Според мен, ако някой се е молил, това е Мария (това поне се подразбира от разказаното). Впечатлението от поведението й в предаването е също, че постоянно му доказва колко много струва и колко е работила върху характера си. Може би и затова толкова се ядоса, че си изпусна нервите на гласуването - ако досега се водеше, че си е оправила характера, то вече се видя, че хич не е уравновесена. Нека се е върнал при нея - нямам против, и той не ми изглежда стока. Но не знам защо тя си мисли, че е в часа си по физическо и другите участници са ученици, които не са в позиция да й опонират. Кой адекватен човек, водейки спор, казва: "Искам да те попитам само едно нещо и не искам да ми отговаряш"? Даже не особено интелигентната Рада се възмути от това как я приравняват с безправен ученик.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия