Фраза, която мразя - 2

  • 37 233
  • 1 443
# 150
На мен много ми харесва как звучат винО, житО и златО (римува ми се със сребрО). Знам, че е неправилно, и не ги употребявам, но ми харесват.
Виж целия пост
# 151
Специално за умалителните Joy

Скрит текст:









Виж целия пост
# 152
На мен пък така ми звучи по-вкусно, отколкото "панирани сирена, сърца и кашкавали". Масълце и гъбки също ми събуждат апетита повече, отколкото масло и гъби.
Виж целия пост
# 153
Това се преживява, но безумно ме дразни когато възрастен човек говори за себе ce с умалителни. " болят ме крачетата"  (дърти, космати миризливи крака Dizzy Face)
Виж целия пост
# 154
Да, сърчица, сиренца и кашкавалчета - в този случай съвсем намясто ми звучат. Но масълцето и гъбките малко ме дразнят. 😆
Гъбките винаги ме подсещат за нещо, може и да съм го споделяла - преди много години в ресторант мъжът ми попита сервитьора какво съдържа някаква салата, тип шопска, сервитьорът отговаря: "- Доматки, краставички, лукче, сиренце, царевичка, маслинки, беконче, гъбички." 😆
Незабравим бисер.😆
Виж целия пост
# 155
На мен пък така ми звучи по-вкусно, отколкото "панирани сирена, сърца и кашкавали". Масълце и гъбки също ми събуждат апетита повече, отколкото масло и гъби.
Изпусната възможност със "свински бузКИ".Smiley
Виж целия пост
# 156
Ох, да му изям дробчето на автора!
Някои наистина не са чак така зле, но е изпусната мярката.
Виж целия пост
# 157
Сиренца в мн.ч. са парчета сирене.

Масълцето и гъбките са ми в повече и на мен, както и чесънчето и черното пиперче.
Виж целия пост
# 158
Дразнят ме любовче, мило/то, а още повече - жена или мъж, които наричат половинките си моя/т/моя(й)та. 🤭😤😆
Не знам защо, но си представям, че мъж, който нарича жена си моЙта, сигурно ѝ говори на ма. 😆

Мн.ч. на любов - любови - някак си ми дразни слуха, не ми харесва как звучи. Simple Smile
Виж целия пост
# 159
Мен така ме дразнят едни участници в Един за друг, семейство с деца, които се обръщат един към друг с "бебенце",направо ми са противни като си ги представя с памперс и дрънкалка.
Виж целия пост
# 160
"В смисъл".
Виж целия пост
# 161
А само "смисъл", без В? 🤣
Много младежи така говорят.
Виж целия пост
# 162
"Всякаш".
Или пък "излишно" вместо "изрично" - ужас.
Виж целия пост
# 163
Мен така ме дразнят едни участници в Един за друг, семейство с деца, които се обръщат един към друг с "бебенце",направо ми са противни като си ги представя с памперс и дрънкалка.
Противни са ти, но гледаш тъпото предаване.
Виж целия пост
# 164
Аз пак с ударенията. Днес се започна по телевизията с Великдéн вместо Велѝкден! И за 15 минути два пъти от различни хора - "между това и между онова"!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия