Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №33

  • 46 614
  • 742
# 240
Здравейте,нова съм в темата. Благодаря за табличката. На 47 съм, до момента редовен обилен цикъл, но от миналата имам кисти които си се пукат за момента сами. Последния ми цикъл продължава слабо вече две седмици, но от година вече изпитвам постоянна умора и не мога да се концентрираме както преди. От години пия витекс за регулиране на цикъл и заради кистите,но вече не действа. Моля препоръчайте изследвания (миналата година бях на жито и някакви хормони и туморни маркери пак заради киста,всичко беше наред) или добавки за тази умора, не се чувствам нас себе си вече а и работя професия която изисква концентрация. Благодаря
Виж целия пост
# 241
Вит.Д,Б12,щитовидни(всички 5 показателя),железен панел,КЗ и инсулин,кортизол.
Виж целия пост
# 242
Здравейте, момичета. Нова и боса съм в темата.
Тази година правя 40г. и от миналата година усещам малки промени. Цикълът стана нередовен, засилен ПМС (при мен се изразява в главоболие), имах кратки периоди с горещи вълни, напълняване от въздуха и то в областта на корема най-вече, и разбира се, пустите промени в настроението.
Та като бях сега на гинеколог и му споделих, човекът леко се подсмихна, но изследвах АМХ и излезе 0.040, та явно промените са започнали.
А сега накъде?
Имам Пролактин малко над горната граница и АГ ми каза да го повторя идната седмица, чуди се дали да ме прати на ендокринолог. До сега не съм била.

Не ми се иска да пия добавки без да знам състоянието на хормоните.

Мисля си да си пусна по-подробни изследвания, за да проверя някои хормони и щитовидна жлеза. Може ли съвет какво да изследвам? Много говорите за нивата на естроген и прогестерон, може би тях?

Когато говорих с майка ми по темата, тя има съвсем различна от общата теория. Според нея е добре да се остави организма да мине през тези промени и ако той сам намаля производството на даден хормон, да не му го доставяме отвън, а да оставим тялото да свикне с липсата. Много съм объркана.

Като нов човек в темата се чудя дали да не направим някакви първи стъпки, обобщено въведение за жените, на които сега се случва това?

Благодаря ви предварително за отговорите Green Heart
Виж целия пост
# 243
Посочените изследвания в поста над твоя и на теб биха ти били полезни(без кортизола)
Виж целия пост
# 244
И феритин добавям.
Виж целия пост
# 245
Момичета,
Извинявам се много за спама, но има ли тема, в която се обсъждат проблеми с МЦ при девойки? Ще съм благодарна за линк.
Виж целия пост
# 246
Може би тази е удачна https://m.bg-mamma.com/?topic=1708980
Виж целия пост
# 247
Wof-Wof, според мен направи консултация с ендокринолог...не си давай парите да изследваш просто някакви неща. Ако той прецени- ще ти назначи. Не се впускай самостоятелно в дебрите на многото изследвания. Пролактинът е капризен и много често дава отклонения, тъй като се влияе от много неща- притеснение, движение, херпеси и т.н. За хормоните, може би и аз имам някаква подсъзнателна мисъл, като майка ти...

dt, къде мога да прочета повече за тези колагени 1, 2, 3... ?
Виж целия пост
# 248
Следя темата на iHerb.com и там denis© дава много полезни съвети и насоки за добавките.Водя си записки от време на време.Иначе в интернет пространството информация колкото искаш.
Виж целия пост
# 249
Момичета, може в тази тема да е било, а може и в подобна, но една дама похвали център за преглед за остеопороза. Ако някоя от вас има отзиви- моля за насока. Търся определени дати и ще се радвам на всяко предложение с препоръка, за да напасна графика и пътуването до София, което се очертава.
Виж целия пост
# 250
Съветите, които най-често се повтарят, когато става дума за перименопауза:

Хранене с много протеин, фибри, да се хапват пробиотични храни. Силови тренировки. 10 хлд. крачки на ден. Около 8 часа сън. Стресът да е под контрол.

От добавките аз пия холин-инозитол. Витамини от Б група са. Помагат ми на метаболизма, нямам горещи вълни, спокойна съм, когато ги пия. Стимулират ми цикъла обаче, а той е твърде обилен, та нито съм за без тях, нито съм за с тях.

Щях да забравя магнезиев бисглицинат за сън. Помага и за костите.

Омега-3 за мозъка и концентрация препоръчват. Но нямам впечатления дали помага.
Виж целия пост
# 251
6ram6ar, а ти кой магнезий пиеш за сън?
Виж целия пост
# 252
Момичета, може в тази тема да е било, а може и в подобна, но една дама похвали център за преглед за остеопороза. Ако някоя от вас има отзиви- моля за насока. Търся определени дати и ще се радвам на всяко предложение с препоръка, за да напасна графика и пътуването до София, което се очертава.
Тук преди време имаше посочен кабинет при 22ДКЦ в София. И аз там ходих да се изследвам. Бързо е, 100-107лв...нещо такова. Намира се от ляво на входа, до лабораторията.

Боря се и аз цяла седмица с безсънието...всяка нощ се събуждам към 2.30-3ч и до 5-5.30 не мигвам. Пия си магнезия, пак започнах лавандулата, но уви- не спя.  Дано е нещо временно, защото през деня не съм особено адекватна и във форма. По този повод спрях добавката с колагена...в нея има вит.Ц. В такива моменти не знам къде е причината и спирам всякакви "нови" неща.
Виж целия пост
# 253
Благодаря. Намерих името му- Екселсиор.
Виж целия пост
# 254
Вероятни причини могат да бъдат:
Събуждане в 2ч - висок инсулин.
Събуждане в 3 часа - висок кортизол.

Ако е инсулин, много лесно може да се коригира и провери. Никакви въглехидрати и захар и алкохол следобед и вечер. 2-3 дни така и ще стане ясно.


Момичета, може в тази тема да е било, а може и в подобна, но една дама похвали център за преглед за остеопороза. Ако някоя от вас има отзиви- моля за насока. Търся определени дати и ще се радвам на всяко предложение с препоръка, за да напасна графика и пътуването до София, което се очертава.
Тук преди време имаше посочен кабинет при 22ДКЦ в София. И аз там ходих да се изследвам. Бързо е, 100-107лв...нещо такова. Намира се от ляво на входа, до лабораторията.

Боря се и аз цяла седмица с безсънието...всяка нощ се събуждам към 2.30-3ч и до 5-5.30 не мигвам. Пия си магнезия, пак започнах лавандулата, но уви- не спя.  Дано е нещо временно, защото през деня не съм особено адекватна и във форма. По този повод спрях добавката с колагена...в нея има вит.Ц. В такива моменти не знам къде е причината и спирам всякакви "нови" неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия