Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №33

  • 46 615
  • 742
# 285
Льоня доколкото разбирам ще махнат само матката?
Виж целия пост
# 286
Да, матката ще бъде отстранена.
Виж целия пост
# 287
Да, матката ще бъде отстранена.
При мен емоционална страна нямаше..Wink, родих се от вечните мацаници, треперене ще дойде или не и течове по месец и половина. Не се притеснявай, във всяко отношение всичко е като по старому, не напълнях, но и от симптоми на премено не се отървах. 🤣 Като има яйчници положението е почти същото.
Виж целия пост
# 288
Льоня, моята приятелка направи операцията заради множество миоми. Емоционално не можеше да повярва, че трябва такава операция. Отиде на 3-4 консултации и всички това ѝ предложиха. Страх я беше от менопауза. Беше на 44 години. Лекарите ѝ казаха, че при запазени яйчници ще влезе в менопауза по- късно, когато си е трябвало, а не с махането на матката. Беше се успокоила от това, че си има и деца. След операцията опериращият лекар ѝ беше показал снимка на миомите ѝ, които са били ужасно много и някак си ведна се раздели емоционално с матката и състоянието.
Виж целия пост
# 289
Да, знам, че трябва, не го поставям под въпрос. А и буквално я усещам като мъртва буца в себе си. Но мисълта, че ще изхвърлят утробата ми като боклук...
Виж целия пост
# 290
Да, знам, че трябва, не го поставям под въпрос. А и буквално я усещам като мъртва буца в себе си. Но мисълта, че ще изхвърлят утробата ми като боклук...
Таз безценна утроба е един мускул...като няма да раждаш тепърва лесно ще го прежалиш. При мен операцията беще лапароскопска, с три дупки по 1 см. Двете вече не мога да ги намеря по корема си, третата е половин см шевче в пъпа. Wink
Виж целия пост
# 291
Льоня, колко голяма е миомата? Питам от интерес, защото и при мен преди 5-6 години откриха една, която порасна до 6,5 см и от няколкото лекарски мнения, които взех всички бяха за операция. Разликата е, че при мен нямаше и все още няма никакви кръвоизливи, болки и неразположения и затова отказах операцията. Сега съм на 48 и от 5 месеца не съм имала цикъл изобщо, така че чакам същинската менопауза да я разкара 😀
Виж целия пост
# 292
Колкото мъжки юмрук Sad
Виж целия пост
# 293
Льоня,
има и доста активна тема във форума за Хистеректомия, макар причините за отстраняването на матки там да са най-различни (далеч не само миоми). Може да почерпиш идеи и оттам.

И аз съм от тези, които се опитват да отложат до менопаузата, с надеждата миомите да спихнат от нея. Страхът ми от операции и болници е голям, камо ли да ми махнат цял орган. Да видим дали ще стане. Години 49.5, цикъл - без нито един пропуск досега.
Но при мен най-ужасно течеше между 45-48 години. Дано не си въобразявам, но ми се струва, че нивата на хормоните започват да спадат (горещи вълни и нощно изпотяване яко) и в последните месеци циклите стават по-кратки и не толкова обилни.
Виж целия пост
# 294
На мен също ми предлагаха махане на матката, заради 5,5 см миома. Това беше миналата година. Имах адски обилни кръвоизливи със съсиреци, идваше ми на 15-16 дни - кошмар. Правиха ми диагностично абразио, слава Богу не откриха атипични клетки. Но миомата била голяма - операция или хормонална спирала. Отказах и двете. Започнах един чай от билковата аптека на Поп Богомил, пия го всеки Божи ден от година и нещо вече. Съсиреците изчезнаха, започна да намалява и разрежда периодите, пропусна ме даже един месец, което беше страшен кеф! Но и да дойде - нормален цикъл е, няма реки, няма съсиреци. Подозирам, че тъпата миома се е свила. Но още не съм ходила да проверя. На 50 ще съм след няколко дни…
Виж целия пост
# 295
момичета, трябва ли да се притеснявам за нещо? това ФТ 4 от къде се пръкна такова? еее ...

TSH - 2.380 при реф.  - 0,300 - 4,200
TAT - 18.10 при реф. - до 115,00
MAT - 17,40 при реф. - до 34,00
FT 3 - 3.91 при реф. - 3,10 - 6,80
FT 4 - 11,60 при реф. - 12,00 - 22,00
Виж целия пост
# 296
момичета, трябва ли да се притеснявам за нещо? това ФТ 4 от къде се пръкна такова? еее ...

TSH - 2.380 при реф.  - 0,300 - 4,200
TAT - 18.10 при реф. - до 115,00
MAT - 17,40 при реф. - до 34,00
FT 3 - 3.91 при реф. - 3,10 - 6,80
FT 4 - 11,60 при реф. - 12,00 - 22,00
Не, не трябва да се притесняваш. Моята ендо каза, че това е показател нестабилен. Моето беше същата стойност, около 11. За три месеца със сарита влезе в норми.
Виж целия пост
# 297
mimi.7299
сега прочетох листовката на Сарита. ако я приемам три месеца, както е указано ще си навредя ли нещо, или не? гледам, че е хранителна добавка и се пие по едно на ден сутрин след закуска.
никога не съм пила нищо за щитовидната жлеза, защото не съм имала причини за това. всяка година си правя изследвания.
Виж целия пост
# 298
ТСХ ти се е вдигнало, защото ФТ4 и 3 са ниски.Ако се чувстваш ок, засега не прави нищо, освен опит с някоя добавка да регулираш нещата, но без някаква симптоматика, само бих тествала за наблюдение.Пусни си в най-топлия месец една контрола- края на юли, нач. на август.
Аз с такива нива се чувствам зле , например.
Виж целия пост
# 299
mimi.7299
сега прочетох листовката на Сарита. ако я приемам три месеца, както е указано ще си навредя ли нещо, или не? гледам, че е хранителна добавка и се пие по едно на ден сутрин след закуска.
никога не съм пила нищо за щитовидната жлеза, защото не съм имала причини за това. всяка година си правя изследвания.
Ами по скоро не би трябвало да навреди. Но все пак направи консултация с ендокринолог, защо искаш на своя глава да пиеш нещо!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия