Бързи въпроси и отговори деца - 9

  • 22 911
  • 767
# 285
Нещо да е приемало детето? Аз залагам или на алергична реакция или на контактен дерматит. Педиатъра какво казва?
Виж целия пост
# 286
С гнойна ангина е малкия,месец след като лежахме в болница
На Аб е (Зинат) на 8 часа,в 19 ч ще дадем 5та доза,а температурата е 39°+.
В 13:40 дадох нурофен и сега е отново 39°. Миналия месец оак ни лекува с Цевзил и не помогна, вкязохме в болница .
Със счупена ръка съм и ако се наложи да влезем отниво няма да мога да се справя
Нещо изпитано за ангина,
Виж целия пост
# 287
Не знам дали ще проработи, но винаги при проблем със сливиците ям сладолед, на голямото дете също давам.
Виж целия пост
# 288
за обрива... възможно е да е алергия, но като гледам как е разположен, имам съмнения, че е възможно и претопляне да е допринесло за това.. при потене и търкане в тъкани е възможно да се случи.. и понеже гледам че засяга кожата под памперса и мишничките, да попитам, на каква температура спи детенцето и как облечено. при звяра се е случвало нещо подобно, но в много по-лека форма на сгъвките на крачетата, точно под памперса, където се потеше. изглеждаше като вашия под мишниците, но по-лек като че ли.

оставете детенцето без дрешки по възможност или с по-леки и по-широки, а памперсите  сменяйте по-често и задължително подсушавайте добре кожата преди да сложите нов.
аз бих ползвала гела на биодерма за атопична кожа. много съм доволна от него. намалява сърбежа, успокоява кожата и леко 'изстудява'.
Виж целия пост
# 289
Това според мен е 100 процента претопляне. Козметика и малко без дрехи къщи.
Виж целия пост
# 290
Здравейте! Лудост ли е да заведем дете на година и половина на зъболекар и на снимка? Притесненията ми са свързани с долните странични 2 резци, които ги НЯМА....
Остават да избият още 2 кучешки и вторите кътници.., но големият ми страх е, че венците при липсващите резци изоооообщо не са подути, като новородено е😐😐😐
Притеснена съм и не знам какво да правим... Как се прави снимка на толкова малко дете?! Как се лекува, ако няма зародиш..
Виж целия пост
# 291
Какво каза зъболекаря?
Виж целия пост
# 292
според мен заведете на детски зъболекар/ортодонт щом имате притеснения. там ще могат да преценят ситуацията и какво може/трябва да се направи, ако е необходимо.
Виж целия пост
# 293
Не сме го водили.. Не знам как ще мине прегледа, като той дори пред мен трудно си отваря устата и използвам момент, когато плаче, че да разгледам зъбите...
Виж целия пост
# 294
харесайте си клиника или зъболекар, обадете се/отидете, запишете час, обяснете ситуацията и притесненията.

най-малкото ще получите по-адекватна информация и евентуален план за действие.

аз съм доволна от еодент, но има доста вече, които са насочени (и) към деца.
Виж целия пост
# 295
Не сме го водили.. Не знам как ще мине прегледа, като той дори пред мен трудно си отваря устата и използвам момент, когато плаче, че да разгледам зъбите...
Води се първите пъти само да свиква детето. После нека Ви насочи
Виж целия пост
# 296
Момичета, имам нужда от идеи за подаръци за момче и момиче на 3 години. Също така, ако може да ме ориентирате какъв е бюджетът ориентировъчно, ще съм много благодарна. 50-60 лв добре ли е?
Виж целия пост
# 297
За гнойната ангина - Гранофурин
Виж целия пост
# 298
Момичета, имам нужда от идеи за подаръци за момче и момиче на 3 години. Също така, ако може да ме ориентирате какъв е бюджетът ориентировъчно, ще съм много благодарна. 50-60 лв добре ли е?

По принцип питам от какво имат нужда. Иначе голямата ми дъщеря много обичаше подобни тип игри https://krokitoys.com/product/magnitna-kniga-sezoni-j02721/ . Става както за момиче така и за момче. На тази марка има различни поредици.
Виж целия пост
# 299
за подаръците и бюджета...

последната половин година ходихме на доста и звярът също имаше. 20-50 грубо варират подаръците.
аз набелязвам няколко неща 40-60 лв, които ми харесват и директно питам родителите кое от тях би им допаднало или дали го имат.
в повечето случаи имам някаква представа какво харесва съответното детенце и избирам и според това. обикновено към основния подарък добавям и нещо дребно -- занимателна книжка с игри или стикери.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия