Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 12

  • 36 989
  • 740
# 660
Благодаря

Има нисък хемоглобин. Замайването и умората може да са от това. Да се консултира с хематолог. Може да приема храни богати на желязо и витамин с. В бъбречните показатели също има размествания. Да прегледа и тях.
Виж целия пост
# 661
Има нисък хемоглобин. Замайването и умората може да са от това. Да се консултира с хематолог. Може да приема храни богати на желязо и витамин с. В бъбречните показатели също има размествания. Да прегледа и тях.
Да потърси нефролог жената. Има намалена гломерулна филтрация и увеличен крестинин. Ако има проблем с бъбреците, може да има вторична анемия. Хемоглобинът е нисък, а всичко, що е свързано с желязо е или под нормата или на долна граница.
Не видях има ли глюкоза изследвана. Често диабета води до увредена бъбречна функция.
Виж целия пост
# 662
Благодаря много
Принципно диабет има.

Има нисък хемоглобин. Замайването и умората може да са от това. Да се консултира с хематолог. Може да приема храни богати на желязо и витамин с. В бъбречните показатели също има размествания. Да прегледа и тях.
Да потърси нефролог жената. Има намалена гломерулна филтрация и увеличен крестинин. Ако има проблем с бъбреците, може да има вторична анемия. Хемоглобинът е нисък, а всичко, що е свързано с желязо е или под нормата или на долна граница.
Не видях има ли глюкоза изследвана. Често диабета води до увредена бъбречна функция.
Виж целия пост
# 663
Благодаря много
Принципно диабет има.

Има нисък хемоглобин. Замайването и умората може да са от това. Да се консултира с хематолог. Може да приема храни богати на желязо и витамин с. В бъбречните показатели също има размествания. Да прегледа и тях.
Да потърси нефролог жената. Има намалена гломерулна филтрация и увеличен крестинин. Ако има проблем с бъбреците, може да има вторична анемия. Хемоглобинът е нисък, а всичко, що е свързано с желязо е или под нормата или на долна граница.
Не видях има ли глюкоза изследвана. Често диабета води до увредена бъбречна функция.
Щом има диабет е възможно да има и увреждане на бъбреците. Засега е минимално и бих посъветвала да се консултира с лекуващия лекар и да повтори изследванията. Ако диабета не е добре контролиран, съветвам ви да се обърнете към ендокринолог.
Виж целия пост
# 664
Феритина е висок, което показва възпалението на бъбреците. Според мен хемоглобина е нисък поради анемия , предизвикана от ниския Б12 и евентуално други б вигамини от групата. Щом има диабет 100% пие метформин лекарства, които понижават Б12. Глюкозата също е гранично висока. Може би не управлява диабета достатъчно добре и от там възпалява бъбреци, зрение и тн. Да направи контрола с ендокренолог водещ диабета + преглед при нефролог за бъбреците. Да приема метилиран Б комплекс отделно от метформина. Желязо на този етап не препоръчвам, защото може да обостри възпаленията. Като спадне феритина може да се помисли по въпроса.
Виж целия пост
# 665
Благодаря отново
Благодаря много
Принципно диабет има.

Има нисък хемоглобин. Замайването и умората може да са от това. Да се консултира с хематолог. Може да приема храни богати на желязо и витамин с. В бъбречните показатели също има размествания. Да прегледа и тях.
Да потърси нефролог жената. Има намалена гломерулна филтрация и увеличен крестинин. Ако има проблем с бъбреците, може да има вторична анемия. Хемоглобинът е нисък, а всичко, що е свързано с желязо е или под нормата или на долна граница.
Не видях има ли глюкоза изследвана. Често диабета води до увредена бъбречна функция.
Щом има диабет е възможно да има и увреждане на бъбреците. Засега е минимално и бих посъветвала да се консултира с лекуващия лекар и да повтори изследванията. Ако диабета не е добре контролиран, съветвам ви да се обърнете към ендокринолог.
Виж целия пост
# 666
Има ли повод за притеснение?
Хламидия IgM 0.6.. близо до границата 0.8
Виж целия пост
# 667
Пише си, че под 0.8 е негативно...
Виж целия пост
# 668
Привет 👋
Моля за мнение относно изследванията на хормоните на свекърва ми ,тя е на 66г , има установен възел на ЩЖ (1,5см) така стои от няколко год. Преди време й казаха че има Хашимото но...... не се  взеха никакви мерки.....тези изследвания бяха профилактични ,и тя си доплатила за да видим и хормоните ,та само те не са в норма🤷‍♀️
Благодаря Ви предварително !🙏
Резултатите от изследването са характерни за автоимунно заболяване на щитовидната жлеза (може да е тиреоидит на Хашимото, за който са Ви казали), което може на определен етап да протича и без отклонения в нивата на TSH, T3 и T4. Вашата близка може да се чувства добре, но това може да не остане така, защото заболяването може да прогресира. Според мене трябва да покажете резултатите на ендокринолог и да разговаряте с него на какви периоди да се проследява за евентуални промени в тиреоидните хормони, за какви симптоми да се следи дали ще се появят или засилят, препоръчва ли се лечение и т.н.
Не е задължително да прогресира. Повече от 30 години съм с Хашимото - имам завишени антитела ТАТ и МАТ, но TSH, T3 и T4 остават в норма, т.е. организмът успява да компенсира. Достатъчно е да се следи веднъж годишно с кръвни изследвания и да се посещава ендокринолог - за ехография на жлезата/евентуална поява на възли или увеличение на размера на вече съществуващите. При такива показатели не са необходими допълнителни мерки.
Виж целия пост
# 669
Здравейте, моля за разчитане на резултатите:


Виж целия пост
# 670

Здравейте, може ли мнение? На доктор съм в сряда. Притеснявам се много😢 Твърд алкохол не съм пила от 12години, бира пих преди повече от седмица.
Виж целия пост
# 671
Имате чернодробно увреждане - дали е от алкохол, дали е от инфекция.. няма как да знаем. Трябва да ви види гастроентеролог с ехограф. Холестеролът също не ви е добър. Ако сте с наднормено тегло и имате заседнал начин на живот или нездравословна диета, това обяснява донякъде нещата. Възможно е черният дроб да е омазнен. Но при всички случаи трябва лекарско мнение.
Виж целия пост
# 672
Здравейте! Може ли мнение, за анемия ли става въпрос? Раждала съм секцио на 08.12.25г.

Виж целия пост
# 673
Да, желязодефицитна вероятно. Отидете на хематолог. В родилното добре ли са ви били изследванията? Защото мен още там ме хванаха в подобно състояние и от там ми започна лечението още.
Виж целия пост
# 674
Хемоглобинът беше стигнал до 88/90. Казаха ми да пия желязо и пия по 2 пъти на ден
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия