Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да Ви коства живота! ПАП и HPV

  • 283 161
  • 1 784
# 120
Здравейте всички.Браво Танина за темата.Аз също имам проблем от този род което ужасно много ме плаши.Не бива да се пропускат редовните цитонамазки поне веднъж годишно.Това е най добрата профилактика.И аз съм с ПАП 3.Края на 2005 бях 3-б миналия февруари бях ПАП 2,а сега сам ПАП 3-а и в края на месеца ми предстои конизация което ме ужасява.Надявам се всичко да е ок. Cry  Изчетох доста по темата и пак не ми е много ясно.Трябва ли да се страхувам от тази конизация?Добре че реших да си правя редовни цитонамазки след като родих че да уловя проблема на време.
 Много здраве и късмет на всички!


Мисля, че преди да се вземе решение за конизация, трябва да се направи биопсия.Самата конизация се прави под краткотрайна пълна упойка и е за не повече час.След нея някои и ги боли повече, други по-малко...индивидуално е.Не е толкова страшно!Сега и да ти обяснаваме пак ще си те е страх, много от нас в тази тема са минали през нея, включително и аз.
И все пак се чудя защо не са ти направили биопсия?!?
Виж целия пост
# 121
И все пак се чудя защо не са ти направили биопсия?!?


Правиха ми биопсия и колпоскопия и какво ли още не.Няма начин ще я правя конизацията. Вярно е че пак ще си ме е страх но все пак благодаря! Simple Smile
Виж целия пост
# 122
...

На кафето, на чиято площадка ходим, рядко засичам НЕпушач, детето ми обаче не боледува, който иска, да идва  Mr. Green



Доста предиzвикателно. За щастие аz zасичам табели пушенето zабранено и zа щастие никой не пуши по площадките zа деца , па макар и открити. Явно хората не ги раzбират теzи неща така добре като нас, българите    newsm78 
Виж целия пост
# 123
vivita, постинга ти няма нищо общо с темата, която е: Не пропускайте година без цитонамазка!Това може да коства живота Ви!
Виж целия пост
# 124
vivita, постинга ти няма нищо общо с темата, която е: Не пропускайте година без цитонамазка!Това може да коства живота Ви!

ако се концентрираш малко, ще раzбереш, че има мног общо с лечението и профилактиката, според международните раzбирания (но естествено българките са най умни с това не споря) на рака на шийката на матката, както и иzобщо с доброто zдраве на човека. И има общо с "Това може да коства живота Ви!" , както и живота на децата ви.
Виж целия пост
# 125
vivita, постинга ти няма нищо общо с темата, която е: Не пропускайте година без цитонамазка!Това може да коства живота Ви!

ако се концентрираш малко, ще раzбереш, че има мног общо с лечението и профилактиката, според международните раzбирания (но естествено българките са най умни с това не споря) на рака на шийката на матката, както и иzобщо с доброто zдраве на човека. И има общо с "Това може да коства живота Ви!" , както и живота на децата ви.



Добре, съгласна съм с това.
Нека да поговорим тогава за чистотата на продуктите с които се храним и как можем да избегнем всички токсини които има в тях.По твоята логика това също има връзка!
Да поговорим и за замърсената околна среда, за въздуха който дишаме....
Всичко това също има връзка с темата а не само да тъпчем на едно място.Нека разширим темата.
Чакам предложения от теб относно питанията си!
Виж целия пост
# 126
Твой избор ще е ако се тъпчеш със химии и разни други глупости, "хранителни добавки" и т.н.
Ако пушиш и си загрижена за другите, пишейки в тази тема, взимай мерки димът от цигарите ти да бъде изолиран за останалите и недей да натрапваш цигарения дим на околните - бъди човек и се съобразявай с тях.

Доколкото си спомням беше проявила желание да не пишеш повече по темата, затова и аз не ти отговорих на всеослушание, за да не се налага да пренебрегваш написаното от теб.
Виж целия пост
# 127
vivita, постинга ти няма нищо общо с темата, която е: Не пропускайте година без цитонамазка!Това може да коства живота Ви!

ако се концентрираш малко, ще раzбереш, че има мног общо с лечението и профилактиката, според международните раzбирания (но естествено българките са най умни с това не споря) на рака на шийката на матката, както и иzобщо с доброто zдраве на човека. И има общо с "Това може да коства живота Ви!" , както и живота на децата ви.


Добре, съгласна съм с това.
Нека да поговорим тогава за чистотата на продуктите с които се храним и как можем да избегнем всички токсини които има в тях.По твоята логика това също има връзка!
Да поговорим и за замърсената околна среда, за въздуха който дишаме....
Всичко това също има връзка с темата а не само да тъпчем на едно място.Нека разширим темата.
Чакам предложения от теб относно питанията си!

Всеки трябва сам zа себе си , на своя отговорност и съвест да zапочне да се грижи zа това.

ако все повече хора zапочнат да се интересуват от качеството на храната (не само от цената) и евтините боклуци спрат да се продават, проиzводителите ще се преориентират.
по повод zамърсяването ... ти раделяш ли боклука?  икономията на ел. енергия и вода , иzполzването на въzможно по малко опаковки и иzобщо внимателното и обмислено в насока екология боравене с всички ресурси в домакинството има голямо zначение.
Успех.
Виж целия пост
# 128
vivita,
не си купувам боклуци.Материално сме добре и подбираме храната си по качество, но да не забравяме, че производителите могат да послъгват за качеството на стоките.Поне така е в Бг.
Да!разделям боклука много внимателно, дори измивам бурканите преди да ги изхвърля.
Икономисвам тока като съм поставила в къщи енергоспетяващи крушки, готвя на газова печка и не оставям през ноща да светят излишно лампите.
Е, дотук значи се справям добре, според Евро стандартите.
Дано и другите да го правят.
Успех.
Виж целия пост
# 129
vivita,
не си купувам боклуци.Материално сме добре и подбираме храната си по качество, но да не забравяме, че производителите могат да послъгват за качеството на стоките.Поне така е в Бг.
Да!разделям боклука много внимателно, дори измивам бурканите преди да ги изхвърля.
Икономисвам тока като съм поставила в къщи енергоспетяващи крушки, готвя на газова печка и не оставям през ноща да светят излишно лампите.
Е, дотук значи се справям добре, според Евро стандартите.
Дано и другите да го правят.
Успех.

браво.
Виж целия пост
# 130
Благодаря  за полезната информация и линкове!  Hug

Виж целия пост
# 131
Веднъж годишно е прекалено често за профилактични прегледи, при положение, че си здрав. Аз ходя веднъж на 3 години и половина. Пък има хора, които не са стъпвали в лекарски кабинет от 15 години и са най-здравите, които знам  Wink Но иначе трябва да има текучество на пари, затова се препоръчва честата профилактика, а не за превенция
Виж целия пост
# 132
Не съм съгласна с Радост,че е достатъчно на 3 год. веднъж. Резулатите ми бяха Ок преди 1 год,а вече не са.Не искам да си помисля ,ако ходех на 3 години ,като теб. Не подвеждай с такива необмислени изказвания!
Виж целия пост
# 133
Веднъж годишно е прекалено често за профилактични прегледи, при положение, че си здрав. Аз ходя веднъж на 3 години и половина. Пък има хора, които не са стъпвали в лекарски кабинет от 15 години и са най-здравите, които знам  Wink Но иначе трябва да има текучество на пари, затова се препоръчва честата профилактика, а не за превенция
Ех, мила, и аз не бях ходила 3,5 г. до миналия май. Оттогава насам - киста 22 мм., З А на цито, дисплазия, лазер, лапароскопия, инжекции. Този месец броих от май м.г. досега през кои месеци не съм ходила на гинеколог - септември, февруари и март. В останалите - по 2 или 3 пъти съм ходила. Така че си наваксах за тези 3,5 г., както виждаш. На никого не пожелавам да мине по моя път. И все пак, сравнително навреме си открих проблемите, че можеше и по-зле да е.  #Crazy
Виж целия пост
# 134
ама как на 3г. и половина  #Crazy ooooh!
Д-рката, като й казах, че от 2004г. не съм гледана, едва ли не с поглед ме уби. А той изразяваше пълно възмущение от това, че (уж) съм интелигентна, пък видиш ли - съм нехайна към здравето на собственото си тяло.  Naughty

Цито, мануал, вагинален УЗИ (и през коремна стена, ако се налага) и колпоскоп - на всеки 10-12м. - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

... нямам какво повече да добавя!

Kia, мерси   bouquet още веднъж за координатите на д-р Т.... беше адска лудница, но се преборих  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия