Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да Ви коства живота! ПАП и HPV

  • 283 161
  • 1 784
# 135
ама как на 3г. и половина  #Crazy ooooh!
Д-рката, като й казах, че от 2004г. не съм гледана, едва ли не с поглед ме уби. А той изразяваше пълно възмущение от това, че (уж) съм интелигентна, пък видиш ли - съм нехайна към здравето на собственото си тяло.  Naughty

Цито, мануал, вагинален УЗИ (и през коремна стена, ако се налага) и колпоскоп - на всеки 10-12м. - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

... нямам какво повече да добавя!

Kia, мерси   bouquet още веднъж за координатите на д-р Т.... беше адска лудница, но се преборих  Laughing
Оф, и аз бях така с ходенето на преглед, ама, както се вижда, съм си наваксала.
За координатите - моля, сигурно си останала доволна от докторката. И дано всичко е и бъде ок с теб!   bouquet
Виж целия пост
# 136
Цито, мануал, вагинален УЗИ (и през коремна стена, ако се налага) и колпоскоп - на всеки 10-12м. - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Peace

Вече съм го писала някъде из темите за цитонамазки и ранички, но пак ще го напиша:
Прегледи на 3 години може да "си позволи" само жена, която не е имала и няма сексуални контакти. Дори и тогава може да се стигне до проблеми. ТУК.
При мен цитонамазката за 1 година от ПАП 1 стана ПАП 4а - биопсии, конизация и всичко каквото се полага в този случай. Не ми се мисли какво щеще да е, ако бях чакала 3 години.

Веднъж годишно е прекалено често за профилактични прегледи, при положение, че си здрав. Аз ходя веднъж на 3 години и половина. Пък има хора, които не са стъпвали в лекарски кабинет от 15 години и са най-здравите, които знам  Wink Но иначе трябва да има текучество на пари, затова се препоръчва честата профилактика, а не за превенция

И аз бях здрава, но си направих годишната цитонамазка (слава богу!)
Rадост, изказването ти е, меко казано, не на място.
А текучеството на пари предлагам да го намалим, като започнем да ядем през ден примерно.  Stop
Виж целия пост
# 137
Онлайн консултацията е хубаво нещо, не забравяйте какво пише в началото на форума:

Форум за обсъждане на здравословни проблеми, профилактика, изследвания, заболявания, права на пациенти, проблеми със здравната каса и здравното осигуряване. Форумът е за обмяна на личен опит и информацията в него не е предназначена да замени напътствия, назначено лечение или препоръки на медицинските специалисти. Преди да започнете употреба на някой лекарствен продукт или терапия, дискутирани във форума - потърсете съвета на Вашия личен лекар или друг медицински специалист.

Затова предлагам всеки да си пита гинеколога, на който има дверие на какъв период трябва да ходи напреглед. Всеки човек е индивидуален, на прегледите ме питат дали ми е редовен месечния цикъл, дали пуша, имам ли постоянен партньор или сменям често сексуалните партньори, преглеждат и въз основа на това би трябвало да определят на какъв период е необходима профилактика.
Виж целия пост
# 138
Веднъж годишно е прекалено често за профилактични прегледи, при положение, че си здрав. Аз ходя веднъж на 3 години и половина. Пък има хора, които не са стъпвали в лекарски кабинет от 15 години и са най-здравите, които знам  Wink Но иначе трябва да има текучество на пари, затова се препоръчва честата профилактика, а не за превенция

Няма лекар, който да подкрепи горенаписаното!
Моля младите и неопитни момичета да не смятат мнението на Радост за компетентно!


Цито, мануал, вагинален УЗИ (и през коремна стена, ако се налага) и колпоскоп - на всеки 10-12м. - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
  Peace  Peace

А над 40г. възраст и при установено наличие на рискови фактори - дори на 6 месеца!
Виж целия пост
# 139
alpha_beta,
ти гинеколог ли си?

Ако не си, и изобщо ако никой от пишещите по темата не е гинеколог, нека младите и неопитни момичета да не четат тук, а просто да си направят преглед при гинеколог и да го попитат на колко време трябва да правят профилактика.

Ако случайно и Кристиян все още чете - намери си "Cancer medicine e5" ISBN 1-55009-113-1 - не ми прилича на "ширпотреба", пише за ендометриалния рак - изследване, направено през 1993.
Виж целия пост
# 140
alpha_beta,
ти гинеколог ли си?

Ако не си, и изобщо ако никой от пишещите по темата не е гинеколог, нека младите и неопитни момичета да не четат тук, а просто да си направят преглед при гинеколог и да го попитат на колко време трябва да правят профилактика.

Предполагам, че alpha_beta, също както и аз, не говори измислени от нея неща, а споделя впечатления от разговори с гинеколози и от прочетена литература, написана от гинеколози. (Моля те, не започвай пак със забележки на тема "чест и слава").
Аз не съм гинеколог, но имам контакти с такива не само като пациентка, но и като приятелка. Съвети за прегледи на 3 години не съм получила от нито един от тях.

На всички им е ясно, че това е форум. Самолечението, не само в този случай, но и във всички останали, е винаги на собствен риск. Консултацията с лекар е задължителна, защото (обикновено) е най-добре съобразена с индивидуалния случай.

Виж целия пост
# 141
Аз пък от никой гнеколог не съм получила съвети за преглед всяка година. За период от 2 години (лично за мен) го намират нормално. Както написах в предишния си постинг - има различни неща, които се вземат предвид - тютюнопушене, брой на сексуалните партньори, родови травми и т.н. Поне доколкото съм внимавала за това разпитват основно.
Може би при теб са налице повечето рискови фактори, затова са ти казали да ходиш всяка година. Но на мен не са.
Затова нека гинеколога, при който ходят да прецени лично за тях, въз основа на тяхната анамнеза. Съмнявам се обаче някой да направи това онлайн.

В крайна сметка всеки човек е индивидуален. Някои път трябва да ходят на 6 месеца...
Виж целия пост
# 142
Аз пък от никой гнеколог не съм получила съвети за преглед всяка година. За период от 2 години (лично за мен) го намират нормално. Както написах в предишния си постинг - има различни неща, които се вземат предвид - тютюнопушене, брой на сексуалните партньори, родови травми и т.н. Поне доколкото съм внимавала за това разпитват основно.
Може би при теб са налице повечето рискови фактори, затова са ти казали да ходиш всяка година. Но на мен не са.
Затова нека гинеколога, при който ходят да прецени лично за тях, въз основа на тяхната анамнеза. Съмнявам се обаче някой да направи това онлайн.

В крайна сметка всеки човек е индивидуален. Някои път трябва да ходят на 6 месеца...

zа Германия и Франция zнам, че пап тест се прави всяка година (препоръка от zдравната каса) zа жени беz риск, zа теzи с риск и имали проблеми на 6 м. При индикация zа проблем се следи на 3 м.
Виж целия пост
# 143
на Кронки жена му, Писа ми на лична, че нямаш много вяра на лекарите.Защо тогава пращаш четящите при тях.На теб са казали на 3 години, на мен след карцином ин ситу на 3 месеца.Не вярваш на нищо което не е написано от специалист а не вярваш и "много" и на лекарите.На кой ли вярваш въобще???Няма да се учудя ако следващия ти постинг е АНОНИМНА ТОЧКА!ВСЯКА една тема във форума е за потребители а не за изказване и съвети лично от специалисти!Всяка една от пишещите в БГ-МАММА имат право да споделят с другите потребители....А ТИ СЛЕД КАТО НЕ ВЯРВАШ НИТО НА ЛЕКАРИТЕ НИТО НА КОЯТО И ДА БИЛО, ЗАЩО ЛИ ЧЕТЕШ?!? В предишен постинг беше писала, че са Пофорума на д-р Слънчева е достоверен.Е, ами мотай се там тогава, какво правиш при нас НЕспециалистите???Или си търсиш поле за заяжданеСтаваш смешна!

Момичета, напълно подкрепям изказаните мнения на на
alpha_beta,vivita и cubbit

Успех на всички!
Виж целия пост
# 144
Момичета, защо пак се карате  Sad . Все пак, кой колко често ще ходи на преглед или цито, си е негова работа. Достатъчно е, че тази тема я има и на много хора ще им светне една червена лампичка, когато отидат на гинеколог. Ще знаят, че трябва да си поискат цитонамазка, ако лекаря сам не е предложил такова изследване и ще знаят, че това е важно. Всичко това, благодарение на тази тема Hug и инфото, което сте предоставили, благодаря ви от все сърце, за което   bouquet
Все пак никой на никого не може да каже колко често да ходи където и да било, как да се храни, да пуши или да не пуши. Решението си е на всяка една от нас  Peace
Виж целия пост
# 145
И на лични изяви нежелание да контактуваш с мен, защо пак се отмяташ? В темата беше споменала, че няма да пишеш повече в нея, но пак продължаваш...

Не те разбирам, нито ще ти отговоря на въпросите, защото ще стана смешна че ти се вързвам.

Подкрепяй си който искаш, твое право си е....
Това не обезмисля твърденията ми.

Изразявала съм неверие в съвестта на лекарите, не в компетентността. Също така не се съмнявам в съвестта ви, но се съмнявам в компетентността ви.

Благодаря за пожеланията, на теб също  Peace
Виж целия пост
# 146
Аз пък от никой гинеколог не съм получила съвети за преглед всяка година. За период от 2 години (лично за мен) го намират нормално. Както написах в предишния си постинг - има различни неща, които се вземат предвид - тютюнопушене, брой на сексуалните партньори, родови травми и т.н. Поне доколкото съм внимавала за това разпитват основно.
Може би при теб са налице повечето рискови фактори, затова са ти казали да ходиш всяка година. Но на мен не са.
Затова нека гинеколога, при който ходят да прецени лично за тях, въз основа на тяхната анамнеза. Съмнявам се обаче някой да направи това онлайн.

В крайна сметка всеки човек е индивидуален. Някои път трябва да ходят на 6 месеца...
Ох, пак ще кажа, че всичко е различно.
Значи - при 1 сексуален партньор за последните 5 г. (не съм вършала и преди), до миналата, а сега вече са над 6 г., не пуша, няма гинекологични заболявания в рода ми - куп проблеми имам.
Да сте живи и здрави ви пожелавам. Пък ходене на преглед и през 5 г., ако намерите за добре. Или въобще не ходете, ваша си работа. Но всеки трябва да има отговорно отношение към себе си и здравето си.
НЕ ИСКАМ ДА СПОРЯ С НИКОГО!
Господ здраве да ви дава, на всички, и по-малко време да прекарваме в такива теми в спорове.
 Hug
Виж целия пост
# 147
Също така не се съмнявам в съвестта ви, но се съмнявам в компетентността ви.

"Не питай старило, а питай патило." Това относно компетентността ни.

Подкрепяй си който искаш, твое право си е....
Това не обезмисля твърденията ми.
Напълно безсмилени и тъпи са ти твърденията общо взето  Whistling
Виж целия пост
# 148
Също така не се съмнявам в съвестта ви, но се съмнявам в компетентността ви.

"Не питай старило, а питай патило." Това относно компетентността ни.

Подкрепяй си който искаш, твое право си е....
Това не обезмисля твърденията ми.
Напълно безсмилени и тъпи са ти твърденията общо взето  Whistling

Мнението ми за вашите е същото.
Все пак "патилото" също е лекувано от лекари...
Но тъй като ти си авторката на темата, ако не желаеш да пиша повече в нея ще се съобразя с мнението ти.
Виж целия пост
# 149

zа Германия и Франция zнам, че пап тест се прави всяка година (препоръка от zдравната каса) zа жени беz риск, zа теzи с риск и имали проблеми на 6 м. При индикация zа проблем се следи на 3 м.

 Peace

Аz живея в Германия и тук цитонамаzка се препоръчва всяка година, ако има не6то на 6 месеца. Знам го от опит. Слава богу след 6 месеца всичко бе6е наред, но въпреки това ми препоръчаха да отида пак след 6 месеца и после пак на година веднъж. С един мъж съм от 5 години, не пу6а, не пия, не работя ни6то необичайно. Смятам че се храня zдравословно.
Но все пак всеки сам ре6ава кога и колко често да ходи на преглед. Но понеже поzнавам жени, който на преди година са имали ПАП 1, а сега им се е налага кониzация zнам zа себеси, че няма да пропусна нито година.

cubbit, emoli, Танина, alpha_beta подкрепям мнението ви   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия