Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 92

  • 23 951
  • 739
# 315
Виолетка, и на мен ми го познаха на първата фетална, потвърди се с пренатален, но АГ-то даже още на прегледа за потвърждение на бременността ми каза, че ще имам момче и така се оказа. Объркал си е професията явно, има дарба. 😂
Виж целия пост
# 316
Ама как очаквате случайни мамчета във форума да Ви познаят пола на детето 😂 И то от размазани снимки… Хората затова специализират фетална медицина, Щом лекарят не е сигурен, всяко мнение тук ще е равносилно на хвърляне на боб. Ако имате пари за харчене, пуснете пренатален. Или просто изчакайте. Успех!
Е то е ясно, че ще има и такива като Вас.. 😂😂 пуснах запитването от любопитство и не мисля, че е нещо фрапантно все пак. Не очаквам никоя от вас да "познае" нито пък съм искала гадания или хвърляне на боб😆😆 просто предположение, успокойте се малко, че хормоните ви не удрят на добре 🫣
Виж целия пост
# 317
Хормоните ми са си супер, благодаря. Просто ми стана интересно какво ще получите от нашите предположения, които са равносилни на гадания и хвърляне на боб, понеже не знаем повече от лекаря Ви?
Виж целия пост
# 318
Аз бих отишла директно на преглед при АГ, Виктория, не знам каква е тази мания във форума да се пускат ей така изследвания, най-спокойно ми става като ме прегледат, пак ще гадаете какво означава резултатът така или иначе. ✌
Тази седмица гинеколожката я няма, отпуска е, за това не мога да отида точно сега на преглед. Пускам изследвания, защото е единственото нещо, което в момента може да ми даде някакъв отговор.
Виж целия пост
# 319
Не знам защо си мислите, че всяка бременна я бият хормоните😀 мен хормонални кризи не са ме срещали през живота ми😃
Това, че някой Ви казва нещата както се, не значи, че му бушуват хормоните или се заяжда. В случая Вие влизате в нападателен режим.
По същата логика пробвайте с халката над корема накъде ще се мята или с китайския календар 😆
Виж целия пост
# 320
Аз бих отишла директно на преглед при АГ, Виктория, не знам каква е тази мания във форума да се пускат ей така изследвания, най-спокойно ми става като ме прегледат, пак ще гадаете какво означава резултатът така или иначе. ✌
Тази седмица гинеколожката я няма, отпуска е, за това не мога да отида точно сега на преглед. Пускам изследвания, защото е единственото нещо, което в момента може да ми даде някакъв отговор.

На Ваше място ще отида на преглед при друг. Ако сте от София, проверете в супердок има часове буквално за утре. Еднократно ЧХГ няма да ви даде много голяма стойност. При тези оплаквания, бих се насочила към лекар, категорично. Той ако прецени, ще Ви пусне изследвания. Може да е била биохимична бременност,може някоя киста да се е спукала, знам ли. Нека ви видят на ултразвук.
Виж целия пост
# 321
Далечко съм от София и в нашия град болницата е една с по един доктор за всяка специалност. Звъннах й по телефона, каза да си пусна изследванията и вече ако е бременност и се развива, да си пусна пак след два дни, така ще разберем дали се развива или по-скоро трябва да ме погледне някой и на ехограф. Не мисля, че тя може да види нещо в момента. И тя се осъмни за Биохимична, каза, че по стойностите на изследванията ще се разбере.
Виж целия пост
# 322
Хорионбиопсията и амниоцентезата са инвазивни тестове и от тях може макар и рядко, да се получи спонтанен аборт. Затова не се правят без причина
Виж целия пост
# 323
Да допълня. Каза, че при биохимичната е възможно понякога да има наличие на хормона след кървенето, но е много нисък и не е много обичайно да го хващат дигитални тестове, които засичат над 25. За това иска да пусна, за да видим стойностите. Иска ми се да стискаме палци и да е положителна новина, но все пак ще изчакам да видя реалността.Simple Smile
Виж целия пост
# 324
Да допълня. Каза, че при биохимичната е възможно понякога да има наличие на хормона след кървенето, но е много нисък и не е много обичайно да го хващат дигитални тестове, които засичат над 25. За това иска да пусна, за да видим стойностите. Иска ми се да стискаме палци и да е положителна новина, но все пак ще изчакам да видя реалността.Simple Smile

Значи стискаме палци да се развият нещата, както искате! 🤍🙏
Виж целия пост
# 325
Аз бях в подобна ситуация. Цяла седмица имах зацапване по-силно, но не бих го нарекла цикъл. Усъмних се и си направих тест - 2 черти. На следващия ден, беше понеделник сутринта пуснах ЧХГ -4900. Следобяд отидох на АГ. Видя сакче, но не и зародиш все още. След 48 часа пуснах отново ЧхГ -9500 и в края на седмицата се видя и ембриончето.
Ще напиша темата си и тук, извинявам се ако има жени, на които ще им се повтори просто не знам коя тема е по-активна, за да получа някакъв отговор или по-скоро мнение.Simple Smile Виждам, че тук има жени вече били в може би подобна ситуация. Миналия месец имах подозрения за бременност, закъсня ми 2 дни(не съм правила тест, бях решила да изчакам). На 3тия ден закъснение си ми дойде, тече 5 дни (според мен нормален цикъл, но без болки) не се осъмних и за секунда, че може да е друго. Но след като ми свърши цикъла 2 дни след това започнаха едни крампи с стомаха ниско долу, точно като тези все едно ще ви дойде всеки момент и се осъмних, защото никога не ми се е случвало да ме боли така след цикъл. На 3тия ден са успокоение всех един дигитален тест и си направих със сутрешна урина и 😳 положителен. Големи букви “да”. След това малко по-късно си купих обикновен и имаше бледа втора черта. Не беше много наситена, но се вижда. Поне аз я виждам, а доста отрицателни съм видяла досега, трудно ще сбъркам😅 на следващия ден нямах шанса да направя със сутрешна урина и направих по-късно през деня пак дигитален, но този път отрицателен. Болките продължават в матката, а вече имам и много силна цервикална слуз, прозрачна и почти постоянна, без мирис, без сърбеж, напълно нормална. Утре съм на кръвен тест, разбира се. Но знаете как е да чакате отговори и ми се искаше ако някоя има мнение какво да очаквам горе-долу или има подобен случай може да сподели. Благодаря ви!
Виж целия пост
# 326
Благодаря ви! Малко подкрепа не ми е излишна докато чакам:)) Надявам се да имам вашия късмет, но аз кървях 5 дни и не беше особено леко. Ако не бяха спазмите след това никога нямаше да осъмня в каквото и да е било. Не беше като обичайния ми цикъл, защото той е доста болезнен и бая обилен, но и не беше със сигурност “прецапване”.
Виж целия пост
# 327
Аз също бях със зацапване, но имах 3-4 лапки алена кръв, след това 5-6 дни кафяво течение, но също не бих го нарекла цикъл.
Виж целия пост
# 328
Аз също бях със зацапване, но имах 3-4 лапки алена кръв, след това 5-6 дни кафяво течение, но също не бих го нарекла цикъл.
Докторката каза, че ако има бременност, най-вероятно е започнала непосредствено преди цикъла и обясни, че в такива случаи има как да имаш кървене наподобяващо цикъл и след това бременноста да продължи да се развива. Не знам доколко това е случая, но със сигурност ситуацията си е странна.
Виж целия пост
# 329
Стискаме палци! 🤗
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия