Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 92

  • 23 943
  • 739
# 390
Благодаря ви момичета!
Аз не мога да се ориентирам в момента в коя би трябвало да съм, честно казано Sweat Smile

Успех и на вас! Revolving Hearts
Броиш седмиците от датата на последната менструация.
Виж целия пост
# 391
Здравейте отново!
Писах и в темата за разчитане, ще пиша и тук (за всеки случай Smile ).
Днес си правих кръвен тест, стойността му е 11258 mUI/ml
Тази или другата седмица според Вас да отида на лекар, за да чуя сърцето? По принцип си мислех за другата, но нямам търпение, естествено Sweat Smile
Сакче се видя при мен в 5 г.с. и 1 ден при чхг 4900.
 В 5 г.с. и 3 дни ЧХГ ми беше 9800 повече чхг не съм изследвала, а директно след два дни отидох отново и се видя ембриончето т.е. 5 г.с. и 5 дни. При третото ми посещение в 6 г.с и 5 дни имаше и пулсации.
Виж целия пост
# 392

Броиш седмиците от датата на последната менструация.
[/quote]

Последната ми менструация беше на 18.06, но не знам - има ли значение, че цикълът ми е по-дълъг- 36 дни?
Виж целия пост
# 393
Последната ми менструация беше на 18.06, но не знам - има ли значение, че цикълът ми е по-дълъг- 36 дни?
Не е от значение дължината на цикъла. В момента си в 7 г.с. и 5 дни. Hug
Виж целия пост
# 394
Последната ми менструация беше на 18.06, но не знам - има ли значение, че цикълът ми е по-дълъг- 36 дни?
Не е от значение дължината на цикъла. В момента си в 7 г.с. и 5 дни. Hug

Благодаря за помощта и уточнението Heart Exl
Виж целия пост
# 395
Последната ми менструация беше на 18.06, но не знам - има ли значение, че цикълът ми е по-дълъг- 36 дни?
Не е от значение дължината на цикъла. В момента си в 7 г.с. и 5 дни. Hug

Благодаря за помощта и уточнението Heart Exl

Ако си с по-дълъг цикъл, е възможно и овулацията ти да е била по-късно, а не на 14-тия ден както е обичайно при 28 дневен цикъл. От тук, възможно е реалния срок на бременността да не отговаря на този според календара, а да върви с няколко дни назад. Пиша това в случай, че на ехографа не видиш това, което очакваш, да не бързаш с притесненията, защото е възможно просто да е все още рано и да са нужни още няколко дни. Успех 🙂
Виж целия пост
# 396

Ако си с по-дълъг цикъл, е възможно и овулацията ти да е била по-късно, а не на 14-тия ден както е обичайно при 28 дневен цикъл. От тук, възможно е реалния срок на бременността да не отговаря на този според календара, а да върви с няколко дни назад. Пиша това в случай, че на ехографа не видиш това, което очакваш, да не бързаш с притесненията, защото е възможно просто да е все още рано и да са нужни още няколко дни. Успех 🙂
[/quote]

Аз съм с дълъг, но редовен цикъл. Изтеглих си едно приложение за бременност и по параметрите, които посочих, ми изчисли със седмица назад - т.е. сега се водя по приложение, че съм в 6+4. Затова и задавам безкрайни въпроси...
В крайна сметка с годеника ми решихме прегледът да си остане за средата на другата седмица.
Благодаря! Relaxed
Виж целия пост
# 397
Моят цикъл е много дълъг. Сега е между 35 и 40 дни, но много години мо идваше 2-3 пъти в годината. Покрай бременностите ми идваше между 45 и над 50 дни. Няма никакъв шанс да си броя седмиците според менструация.
Помня, че с големия ми син ми беше дошло последно януари, а съм забременяла на 25 март. Знаех точния ден на овулация и сексуалния акт, брояхме от него и измислихме менструация през март с лекарката, за да излязат сметките.
Малкият ми син е заченат на същата дата, тогава също смятахме и измисляхме. След 20-ия ден ми е овулацията, ако ми дойде между 35 и 40 дни. Имам и цикли без овулиране.
Ако си водите дневник за сексуалните контакти, може горе долу да сметнете.
При мен тогава беше съвсем целенасочено, с констатирана овулация и планиране на зачеване, затова си знам.
Виж целия пост
# 398
Да, ако има сериозно разминаване между датата на последната менструация и размерите на плода, е възможно да изместят датата на термина, но в повечето случаи си остава първоначално изчислената по формулата на Негеле. И съответно и гестационните седмици се броят на тази база.
Виж целия пост
# 399
При мен има промяна, но аз съм с нередовен цикъл и първоначален термин 30.10 сега го “изтеглиха” за 15.10. Като не ме е притеснило, просто се паникьосах, че не съм купила нищо и ревнах, но после се успокоих, че ще съм по-малко бременна. Хормони..
Виж целия пост
# 400
И с двете бременности терминът ми си беше по датата на последния цикъл.
Бременността с малкото ми момченце обаче започна инфарктно, до 8 седмица се виждаше само сакче без ембрион и го мислехме за кухо яйце.

При мен има промяна, но аз съм с нередовен цикъл и първоначален термин 30.10 сега го “изтеглиха” за 15.10. Като не ме е притеснило, просто се паникьосах, че не съм купила нищо и ревнах, но после се успокоих, че ще съм по-малко бременна. Хормони..
Ехее, спокойно,имаш много време за подготовка 🙂
Виж целия пост
# 401
Nidda, то тази дата е само за ориентир, спокойно, затова и се казва "вероятен термин на раждане". Последната дума е на бебето. Grinning Лека оставаща бременност ти пожелавам и спокойно, имаш достатъчно време за покупки. Hug
Виж целия пост
# 402
Е, датата на термина е важна, за да се следи правилно бременността и при проблеми да се знае кога например може да трябва да се предизвика раждането и дали бебето е недоносено или не. Но само 4% от бебетата се раждат на термина
Виж целия пост
# 403
На някоя изписвали ли са два вида вагинални глобули , които да се поставят заедно?
Имам анаероби и кандида, смесена инфекция и АГто ми изписа глобули, които да започна заедно. Доста странно ми стана, за първи път чувам..
Виж целия пост
# 404
Дами, какво обезболяващо за главоболие мога да приемам в начална бременност? Имам час за лекар чак другата седмица и за това се обръщам към вас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия