Мнения за неелитни училища след седми клас в София - Тема 13

  • 68 428
  • 761
# 735
Не напълно. Не знам отзиви от последната година. 19 също погледнах ,но нещо реагира леко настъхващо към втори език по- непознат - дарски, шведски, иврит .... Ама ако иска София на всяка цена ще учи втори език това и още как . 157 също изглежда като опция  ...  Никъде не пише какъв бал е за компонент " приятелство" .

Като я записваме преди 2 години в ново училище бъдещата й класната я пита дали има някакви въпроси. И нашата : "Децата мили ли са ? " Шах с пешката , защото преобладаваха момчета и само 7-8 момичета имаше в класа .... Тежко беше ...
Виж целия пост
# 736
Пловдив е много по-приятен, чист и гостоприемен град, по-красив от София. В пъти и по-културен.
 Защо тези мъничета не го разбират и искат да се забият тук, в този водовъртеж
Виж целия пост
# 737
Ами, право е било детето да преценява.по другите деца. Да няма притеснения от тази страна. Много е важна средата в 8 кл.,.то за това и съвета за.училища е труден.
Аз не разбрах от кое училище се е отказала от 33 или 121во?
Сега се сещам, че миналата година имаше добри отзиви за 105 СУ в Дианабад. То е до метро, първа линия. Проучете го и него.
Виж целия пост
# 738
Не напълно. Не знам отзиви от последната година. 19 също погледнах ,но нещо реагира леко настъхващо към втори език по- непознат - дарски, шведски, иврит .... Ама ако иска София на всяка цена ще учи втори език това и още как . 157 също изглежда като опция  ...  Никъде не пише какъв бал е за компонент " приятелство" .

Като я записваме преди 2 години в ново училище бъдещата й класната я пита дали има някакви въпроси. И нашата : "Децата мили ли са ? " Шах с пешката , защото преобладаваха момчета и само 7-8 момичета имаше в класа .... Тежко беше ...
И това е важно, за да ходи с желание на училище. Голямата ми дъщеря учи в 9 ФЕГ и аз не бях очарована от училището, ама тя си го харесва, намери си среда и ходи с кеф.
Виж целия пост
# 739
Не иска 33то . Ро и аз не го исках преди да чуя това момиче как говореше за него. Сега вече е още по- объркано положението. Прилагам все,че и резултати няма още
Виж целия пост
# 740
За толкова години не съм чула нито един добър отзив за 33-то, така че помислете. За 31-во помня, че се писа по-назад, че доста деца оставали на поправителен по математика в 12-ти клас. Върнете назад темата да прочетете или питайте родители на деца, които го завършват. 19-то не е никак лошо училище. Двама приятели на сина ми го завършиха, сега са студенти. Доволни са, харесваха си училището. На много хубаво и удобно място е, а около него е тихо, въпреки, че се намира до голям булевард. Вторият език не е чак такава драма - така или иначе го учат доста лежерно. За 127-мо съм писала сто пъти, че сина ми го завърши миналата година и съм много доволна. Децата много си харесваха и учителите, и директора. Нивото на учене на английски и испански е доста добро. За 30-то също има много добри отзиви. Но пак ще кажа - ако избора е между по-хубаво училище в Пловдив и по-лошо в София, хубаво си помислете къде да запишете детето. Аз съм софиянка, но смятам, че Пловдив е чудесен град и по нищо не отстъпва на столицата по отношение качеството на оразование.
Виж целия пост
# 741
Да ,33 то е удобно на 15 мин. Обаче след тези отзиви.... То и като профил повече пасва и не знам . Тя малката разправя ,че не искала сега пък там ,че й направиха пълен разбор какви били децата във всеки клас - колконлокали имало  колко алтернатив , колко не знам си какви... Аз седя и нищо не разбирам .... Ама тя се запознава сега . Иначе влезне ли там английски или френски ще й бъде песен .... Особено ако минат и 1 смяна само. Все пак се надявам някак да се случат нещата за 30то поне , или някак за френски в 18ти, после идва като желание 119,12, нагоре се катери с 1во ,7мо,127  и нататък май е мисия невъзможна
Имате информация, че 33 ЕГ ще преминава на едносменен режим на обучение ли?
Виж целия пост
# 742
Въпреки, че вече децата пораснаха - синът завърши, а дъщеря ми ще е 12 клас в 1 СУ, все още надничам тук, защото, както съм писала в стари постове, благодарение на тази тема оцелях с моите неелитни ученици Simple Smile
Та преди години синът на моя близка /университетски преподавател/ влезе в Хенри Форд. Тя го прие като тотален провал. Оказа се, че в 12 клас в училището тогава дойдоха от Военно морското във Варна, направиха вътрешен изпит и  синът и беше приет. Завърши го и вече пори моретата - инженер. От випуска на сина ми, момче изкара много лоши оценки на НВО и влезе в Макгахан /драма.../ - Ремонт на летателни апарати. Щом завърши веднага го взеха в Луфтханза, пратиха го в Германия на допълнителни курсове и момчето си има чудесна работа, която харесва и даже може да избира къде да работи, защото специалисти малко. Пиша това, за да вдъхна малко кураж на притеснените майки и да кажа, че ние не можем да предположим какво ще се случи с децата след 4-5 години и дали един "неуспех" няма да се превърне в късмет. Важното е детето да има "мая" и да хваща възможностите, а такива има навсякъде. Синът ми завърши НТБГ и въпреки, че толкова искаше да учи там се оказа, че никога няма да се занимава с икономика. Завърши го, но не беше неговото и съм сигурна, че сега, с този акъл, би избрал нещо друго, но някои неща се осъзнават по - късно, а всички, уж, правим най - доброто.
Бъдете здрави и гледайте на нещата с оптимизъм Simple Smile
Виж целия пост
# 743
Някъде четох за 93-то и паралелка "Криминалистика и криминология". Още миналата година чух за нея, но не откривам такава в план-приема. Има "Обществени науки".... Аз ли не гледам където трябва?
Виж целия пост
# 744
Някъде четох за 93-то и паралелка "Криминалистика и криминология". Още миналата година чух за нея, но не откривам такава в план-приема. Има "Обществени науки".... Аз ли не гледам където трябва?


https://www.93su.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC/8-%D0%BA%D0%B … 1/#kriminalistika  Тази е паралелката
Виж целия пост
# 745
Някъде четох за 93-то и паралелка "Криминалистика и криминология". Още миналата година чух за нея, но не откривам такава в план-приема. Има "Обществени науки".... Аз ли не гледам където трябва?


https://www.93su.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC/8-%D0%BA%D0%B … 1/#kriminalistika  Тази е паралелката

Благодаря. Чудя се защо това не е указано в план-приема. Очаква се хората да ровят по сайтовете на училищата?
Виж целия пост
# 746
Ами защото е профилирана, а такъв профил съгласно наредбата няма. Така че профилът си е обществени науки и доколкото виждам, са фиксирали трети профил, така че вероятно 4-ти профил нямат.
Вероятно криминологията и националната сигурност са вкарани чрез някакъв ФУЧ. Хубаво би било да качат и учебните планове, за да се види точно как са го измислили. Аз бих се обадила да попитам директно в училището.
Виж целия пост
# 747
Здравейте,
някой има ли конкретни впечатления от 134 СУ "Димчо Дебелянов"? Виждам, че миналата година балът е бил висок, локацията е чудесна за дъщеря ми - чудя се обаче тя би ли имала място там при положение, че по никакъв начин семейството ни не е свързано с еврейските традиции...
Виж целия пост
# 748
Въпреки, че вече децата пораснаха - синът завърши, а дъщеря ми ще е 12 клас в 1 СУ, все още надничам тук, защото, както съм писала в стари постове, благодарение на тази тема оцелях с моите неелитни ученици Simple Smile
Та преди години синът на моя близка /университетски преподавател/ влезе в Хенри Форд. Тя го прие като тотален провал. Оказа се, че в 12 клас в училището тогава дойдоха от Военно морското във Варна, направиха вътрешен изпит и  синът и беше приет. Завърши го и вече пори моретата - инженер. От випуска на сина ми, момче изкара много лоши оценки на НВО и влезе в Макгахан /драма.../ - Ремонт на летателни апарати. Щом завърши веднага го взеха в Луфтханза, пратиха го в Германия на допълнителни курсове и момчето си има чудесна работа, която харесва и даже може да избира къде да работи, защото специалисти малко. Пиша това, за да вдъхна малко кураж на притеснените майки и да кажа, че ние не можем да предположим какво ще се случи с децата след 4-5 години и дали един "неуспех" няма да се превърне в късмет. Важното е детето да има "мая" и да хваща възможностите, а такива има навсякъде. Синът ми завърши НТБГ и въпреки, че толкова искаше да учи там се оказа, че никога няма да се занимава с икономика. Завърши го, но не беше неговото и съм сигурна, че сега, с този акъл, би избрал нещо друго, но някои неща се осъзнават по - късно, а всички, уж, правим най - доброто.
Бъдете здрави и гледайте на нещата с оптимизъм Simple Smile

Благодаря Ви! .много позитивно ми подействахте!
Много успехи на децата Ви и във висшето образование или работата да са щастливи с изборите си!
Виж целия пост
# 749
Здравейте,
някой има ли конкретни впечатления от 134 СУ "Димчо Дебелянов"? Виждам, че миналата година балът е бил висок, локацията е чудесна за дъщеря ми - чудя се обаче тя би ли имала място там при положение, че по никакъв начин семейството ни не е свързано с еврейските традиции...
Здравейте, в 134-то задължително се учи иврит, но не е нужно детето да има еврейски корени.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия