Битата родилка в Майчин дом София

  • 53 945
  • 1 342
# 90
Според мен просто там такава е атмосферата, това си го приемат за нормално. Никой няма да застане срещу колега освен това. Вика се много по коридорите, има напрежение. Препълнени са с пациентки, защо нямат някакъв лимит, ако не им стига персонал. Според мен трябва да спрат да приемат по повече жени, отколкото могат да обслужат нормално. Така хем са все пълни с жени, хем ги навикват и т.н.
Виж целия пост
# 91
Историята е безумна. Съпрузите трябва да са в родилната зала.
Виж целия пост
# 92
Да направим обобщение. Майчин дом е топ ужаса. Света Анна, Шейново.
Има ли някъде ок ? Надежда? Частна болница с платен екип дали е ок? Или държавна, но пак с платен екип, ако знаеш уж добър лекар?
Виж целия пост
# 93
При секцио например няма как да са в залата май татковците.

Отделно има и жени като мен, аз по никакъв начин не желая бащата да присъства. Моят мъж полу припадна, като ме видя после овързана цялата в жици, а ако беше в залата, като всичко стана в кръв, за него отделен екип щеше да има.
Виж целия пост
# 94
За мен най -скандален е отговора на ръководството на болницата и лекарския съюз.

Така те заяват: "Ние не виждаме проблем да се тормозят психически и физически пациентите, на страната на насилието сме и  каквото и да се случи ще си затворим очите."

Как можеш да се довериш на лекар след такава позиция...Толкова ли няма лекари, че така безочливо си пазят специалистите?! Нямам обяснение.
Омерта.

Таня Вълчева,
"Зебрите" в болницата на Мазнейкова са най-доброто у нас. Частна акушерска практика (доста скъпа), която проследява бременността, води раждането и работи с лекар само при нужда. Да, и те имат раждания, завършили със секцио, но е изключително рядко.
Все пак това е сравнително нова и ограничена опция, за хора със средства и от София. Но преди 10-15-20 години и толкова нямаше.
Виж целия пост
# 95
При секцио например няма как да са в залата май татковците.

Отделно има и жени като мен, аз по никакъв начин не желая бащата да присъства. Моят мъж полу припадна, като ме видя после овързана цялата в жици, а ако беше в залата, като всичко стана в кръв, за него отделен екип щеше да има.

На запад няма проблем да са в залата при нормално секцио (освен ако не се налага пълна упойка по някаква причина?).

Това е култура. Мъжете малко да се стегнат. Тяхната роля е да са подкрепа, това е и тяхното дете. Просто в Бг по някаква причина културата е, че 'не е мъжка работа'. Както не е мъжка да се сменят памперси и т.н.

Най-нормалното нещо е мъжът да е там, когато се ражда детето му.

Да се замислим - много пъти съм чувала в София 'а, за какво ми е там'. Живея в Германия, и никога не съм чула нищо подобно от десетките ми раждали приятелки и познати. Разбира се, че ще е в залата, не се коментира изобщо. Мъжете са горди да са там, това е страхотен момент И за тях. И уважението, с което гледат жените си след това...няма сравнение.
Виж целия пост
# 96
И аз стоях часове наред втори ден след изтичане на водите и никой не влезе да ме погледне. В 7 вечерта като си сменяха смените, една сестра влезе, видя ме че бях клекнала до леглото и се превивах от болка и ми заяви - цитирам по памет, Какво правиш, седнала си на главата на детето си, ще го смачкаш, така не се ражда. Еми, това беше единствената поза, в която болката беше поносима, а и никой не дойде да ми каже как се предполага да раждам.
Виж целия пост
# 97
При секцио например няма как да са в залата май татковците.

Отделно има и жени като мен, аз по никакъв начин не желая бащата да присъства. Моят мъж полу припадна, като ме видя после овързана цялата в жици, а ако беше в залата, като всичко стана в кръв, за него отделен екип щеше да има.

На запад няма проблем да са в залата при нормално секцио (освен ако не се налага пълна упойка по някаква причина?).

Това е култура. Мъжете малко да се стегнат. Тяхната роля е да са подкрепа, това е и тяхното дете. Просто в Бг по някаква причина културата е, че 'не е мъжка работа'. Както не е мъжка да се сменят памперси и т.н.

Най-нормалното нещо е мъжът да е там, когато се ражда детето му.

Има как, слагат се до главата на майката, да гледат в посока лекарите. Не е за повечето хора дори и така, но те вече както си решат би трябвало да може (на други места може, да).
Виж целия пост
# 98
И аз стоях часове наред втори ден след изтичане на водите и никой не влезе да ме погледне. В 7 вечерта като си сменяха смените, една сестра влезе, видя ме че бях клекнала до леглото и се превивах от болка и ми заяви - цитирам по памет, Какво правиш, седнала си на главата на детето си, ще го смачкаш, така не се ражда. Еми, това беше единствената поза, в която болката беше поносима, а и никой не дойде да ми каже как се предполага да раждам.
  Е как ходите да раждате неподготвени, нямам идея...

То не че аз като три седмици гледах клипове с раждания, "учех" се да дишам и т.н., и накрая операция.
Виж целия пост
# 99
Да направим обобщение. Майчин дом е топ ужаса. Света Анна, Шейново.
Има ли някъде ок ? Надежда? Частна болница с платен екип дали е ок? Или държавна, но пак с платен екип, ако знаеш уж добър лекар?
Таня, доколкото подразбирам, вие не сте раждала още? Просто потърсете добър гинеколог за проследяване на самата бременност, вижте и преди самото раждане да потърсите консултация за провеждане на самото раждане как преминават отделните етапи / за секциото питайте лекаря си, за естествено раждане - акушерка, мисля "Зебрите" като вариант / и уговорете избор на екип. Аз съм раждала при проследяващ ме лекар преди доста време в 2ра градска, второто пък в Шейново. Отново с избор на екип. Обсъдете и с бъдещият евентуален татко дали искате да присъства. При достатъчно ясен и прозрачен процес на проследяване и приемане в болница, мисля, че не бихте имали проблем.
И се осведомявайте максимално какво след какво следва.
Голяма част от жените, /вкл и аз по време на първото си раждане преди мноого години/ не са наясно с процесите по време на раждане и това поражда допълнителен стрес и шок, които до някаква степен биха могли да бъдат избегнати. Голяма част избират и секцио, за да избегнат естественото раждане, поради по-горните страхове, но не се отчита, че това всъщност е сериозна медицинска интервенция. Нещо повече, читавите лекари не го препоръчват, освен по изявени медицински противопоказания.
Виж целия пост
# 100
За мен най -скандален е отговора на ръководството на болницата и лекарския съюз.

Толкова ли няма лекари, че така безочливо си пазят специалистите?! Нямам обяснение.

За съжаление - да, до такава степен няма лекари. Няма и специалисти, и мед сестри, и санитари. Извън София и още няколко по-големи града пък - специалистите са крайно заети.

30г поне от както проблемa се замита под килима. Мои приaтели медици практически над 90% избягаха с 200 , тези които останаха излязоха от болниците. Ама то и мен всеки ден да ме бият и да ме заплашват със смърт и аз ще избягам, говорим за спешна помощ в областен град.

И сега след тази тъжна истина, за която е виновна властта и министерството на здраеопазването и медицинските съюзи, ние всички страдаме от лошо отношение от страна на медиците, които са останали и са убедени, че трябва да сме им благодарни едва ли не за най-малкото.

Проблемът с липсата на мед персонал е повсеместен в Европа, че и дори в света, не е само наш. Вижал съм гадно отношение и подигравателни коментари от лекари и в чужбина, даже аз лично съжалявам, че на един гинеколог не му "разказах играта" при преглед на съпругата ми, ама нали да съм културен и уважителен към професията им... Съжалявам, защото този гинеколог сигурно и днес се отнася и към други жени по този гаден начин.

На запад сме седяли два часа пред спешното, а те ми загубили номерчето и изобщо не са ни записали в опашката за чакащи... Като разбрах вдигнах скандал и 1 мин по-късно бях при лекаря. Само така става.

Просто човещината в тези професии отдавна намалява, масово се работи за пари, а не по призвание. Следователно и пациентите (които даже някои вече наричат "клиенти") нямат друг шанс да им се обърне внимание освен викане, натиск, скандали, че и по-лошо. И става един омагьосан кръг...
Виж целия пост
# 101
Не съм още и се чудя дали в София или друг град да се ориентирам. Много плашещи истории...вярвам на момичето, разбира се. Но аз самата като пациент съм много притеснителна и страхлива, а разбирам че тук, ако не си в бойна готовност се подиграват с теб, и те травмират за цял живот..
Виж целия пост
# 102
Не съм още и се чудя дали в София или друг град да се ориентирам. Много плашещи истории...вярвам на момичето, разбира се. Но аз самата като пациент съм много притеснителна и страхлива, а разбирам че тук, ако не си в бойна готовност се подиграват с теб, и те травмират за цял живот..

Съветът ми е избери частна АГ болница, за да ти е мирна главата!
Виж целия пост
# 103
Ориентирай се към секцио. Да, да, знам, нормалното раждане е прекрасно.
Да не превръщаме темата в спор. Няма нужда.
В Надежда, Токуда или Вита.
Виж целия пост
# 104
Никъде не е като в Майчин дом. При избор на екип или лекар, в която и да е друга болница, едва ли ще има тези хитове.

Но в другата окръжна държавна болница, в която раждах 2005 г. станах свидетел на ужасно грубо отношение към млада жена от Кнежа, докарана по спешност с линейка. НИКОЙ лекар не й обърна никакво внимание, тя плачеше и се молеше. аз накрая се развиках с нея и молех някой да я види! Не! Никой. След 5-6 часа мъки, жената много едра, не може да направи разкритие. Карат й се лкак за нищо не ствала, ще си умори бебето. Един лекар вика: "Аз на тази свиня секцио няма да правя, цялата е в лой" Това ми се е набило в мозъка, как може така да се говори...? Добре, че дойде един професор. Прегледа я и се развика: "Бързо, екип, бързо! Изпускаме ги и двете, и майката и бебето" Жената се разрева вече от щастие, не можеше да повярва и вика: "Докторе, на вас ще го кръстя детето!". Роди успешно едно над 5 кг момиченце и вярно го нарече Габриела на д-ра Георги. Последваха скандали защо нямала дрешки, ами тя идва по спешност, не носи нищо, нормално е. Дадохме й дрешки и всичко, но как я държаха да се мъчи - още ми е пред погледа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия