Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 418
  • 4 962
# 2 625
в магазин Хит, компотът от вишни на Ja! беше 5.99 лв, сега е 5.99 евро

Е, баш това е стока, без която спокойно може да се мине. Ми оставяте го да си седи по рафтовете и толкова.
Виж целия пост
# 2 626
в магазин Хит, компотът от вишни на Ja! беше 5.99 лв, сега е 5.99 евро
Лично Тета и Барса са виновни, защото очакваха повишаване на цените, и така принудиха добрите търговци да ги вдигнат, нямаше как, нямат избор, хората са виновни!
Защо ли не работят така нещата и като очакват хората справедливост, нормални политици, справедливо заплащане и една по-приятна държава, ама не, не работи, само за цените работи този принцип. Лоши хора, лоши, да си помислят по-добре другият път какво очакват да се случи.
Виж целия пост
# 2 627
в магазин Хит, компотът от вишни на Ja! беше 5.99 лв, сега е 5.99 евро
Лично Тета и Барса са виновни, защото очакваха повишаване на цените, и така принудиха добрите търговци да ги вдигнат, нямаше как, нямат избор, хората са виновни!
Защо ли не работят така нещата и като очакват хората справедливост, нормални политици, справедливо заплащане и една по-приятна държава, ама не, не работи, само за цените работи този принцип. Лоши хора, лоши, да си помислят по-добре другият път какво очакват да се случи.

Защото бурените винаги избуяват много по-лесно от ценните растения. И пътят надолу е много по-лесен от изкачването нагоре.
Виж целия пост
# 2 628
Трайчо Трайков: Част от жалбите за сметките за ток са основателни
Търси се начин потребителите да бъдат компенсирани, каза министърът

Част от жалбите по битовите сметки за ток за декември са основателни и потребителите ще бъдат компенсирани. Това каза служебният министър на енергетиката Трайчо Трайков.

Скрит текст:
До края на февруари или началото на март ще бъдат обработени всички подадени жалби, каза новият министър на енергетиката Трайчо Трайков при инспекция на ПАВЕЦ-Чаира.
"Вчера имах среща с председателя на КЕВР, за което му благодаря. Вече има предварителна представа какво се е случило. Случаите са различни. Най-важното е, че има жалби, които са основателни. Трябва да се стигне докрай, да се види каква е причината, да се види как да бъдат компенсирани хората и това ще се случи. Съветвам всеки, който има съмнения, че има нещо нередно със сметката, да подаде сигнал до КЕВР", каза Трайков, цитиран от БНР.
https://www.dnes.bg/a/1-bulgaria/711519-traycho-traykov-chast-ot … ok-sa-osnovatelni
Трайчо Трайков трябваше да разпореди да се проверят всички сметки за ток, а не само подалите жалба. Да не очаква 5 млн. граждани да подадат сигнали?! Като ще правят нещо, да го направят като хората. Нещо сбъркано има там. Особено при Енерго-про.
Виж целия пост
# 2 629
Най-вероятно има грешка в софтуера и вместо да делят са умножили. Или нещо друго.  Намерят ли я веднъж, после ще се разплете за всички.
Виж целия пост
# 2 630
Няма проблем с цената...
Има проблем с количеството.
Тя цената си е фиксирана за битовите потребители...
Примерно ако си ползвал 400 киловатчаса, ти набримчват 800, ако си ползвал 800, стават 1600 ...
Това теоретично може да се случи и ако ти подават 170- 180 волта вместо 220-230 волта...
Виж целия пост
# 2 631
Няма проблем с цената...
Има проблем с количеството.
Тя цената си е фиксирана за битовите потребители...
Примерно ако си ползвал 400 киловатчаса, ти набримчват 800, ако си ползвал 800, стават 1600 ...
Това теоретично може да се случи и ако ти подават 170- 180 волта вместо 220-230 волта...

Това е трудно да се получи, ама кой знае. По-скоро цената на киловатчас в някоя формула е била умножена, вместо да се раздели. Но да изчакаме и да видим.
Виж целия пост
# 2 632
Кое как подават, не зная, но някои ел. уреди не работят, когато са включени в разклонител(в изправност). Работят, ако са включени директно в контакт. Вечер осветлението е слабо, нормализира се след 21:00 часа. Не е коректно това, което правят. Хората се стремят да са редовни платци, а в замяна ЕРП-тата...
Виж целия пост
# 2 633
Кое как подават, не зная, но някои ел. уреди не работят, когато са включени в разклонител(в изправност). Работят, ако са включени директно в контакт. Вечер осветлението е слабо, нормализира се след 21:00 часа. Не е коректно това, което правят. Хората се стремят да са редовни платци, а в замяна ЕРП-тата...

Това със слабото осветление вечер е заради недостиг на мощност на местния трафопост. Но няма общо с цените и фактурите. С лошо качество на електроподаването - да, но не и с цената. И не го правят ЕРП-тата за да ти е гадно, просто някой трябва да построи нов трафопост, а там е една оплетена история.
Това с разклонителите също не може да е вина на ЕРП-то.  Може уредите да имат някаква защита, или кой знае какво. Помня, че когато си свързвах аспиратора след като всичко беше готово той не тръгна. И тогава просто обърнах щепсела и проработи. Явно "иска" фаза и нула да са му правилно подадени. Може и при теб да е така, а да си мислиш, че е от разклонителя.
Виж целия пост
# 2 634
Оф боже, почини си малко, ЧС, на всеки пост-контра. Как все извинения намираш...все хората неразбрали, пък само ти си наясно, и ги светваш.
Виж целия пост
# 2 635
Много досадно- търговците не са виновни, ЕРП-тата не са виновни, чиновниците не са виновни, управляващите не са виновни, еврото не е виновно, всички бели и добри... ние сме виновни за всичко. И затова плащаме надути цени на всичко, а доходите ни най- ниските в ЕС.
Виж целия пост
# 2 636
Така излиза..ние виновни че купуваме компот или круша, пък сите останали - държава, търговци, контролни органи, политици и так далее....едни бееели, едни доообриии, едни коректнииии.....

Приказки за лека нощ. Wink
Щеше да е забавно ако не бе тъжно.
Виж целия пост
# 2 637
Ами така се получава, защото обобщавате, и в негодуванието си обвиняват на едро, без да влизате в детайлите.
ЕРП то е виновно за лошото качество на електроенергията, както казах. Но това няма общо с цената. Нито пък ЕРП то има вина за това с разклонителя. Какво очаквате от мен, да се включа в общия хора и да критикувам ей така, заради самата критика?

За търговците казах, че са алчни и се възползват. Това минава ли за вменяване на вина? Казах само, че го правят, защото номерът им минава.

И за държавата казах, че е виновна заради проинфлационната си политика. И заради лошия и недомислен закон за завишените цени.

И не съм виновна, че много хора наистина не разбират, а просто сляпо обвиняват каквото им падне.
Виж целия пост
# 2 638
Това ЕРП така, както не е виновно, другия месец пак ще ми връчи завишена сметка, щото може да си го позволи, а не защото така е правилно. И хората да духат супата.
И не е виновно времето, не са виновни празниците, тези оправдания отдавна олекнаха.
Търговците ще продължат да надуват цените. Не са виновни нито заплатите, нито транспортните разходи и пр., надуват, защото могат да го правят.
А тук някой ходи след всеки пост и защитава некоректните практики(в стил "не боли, нищо не е станало"), замествайки цензурата от времето на социализма. Някога забраняваха да се пишат истините, днес има дежурен по тема, който веднага отрича истината- не е политкоректна.
Виж целия пост
# 2 639
Аз не разбирам от материята, но защо няма вариант всеки сам да си избира доставчика? Така цените ще са конкурентни и няма да купувам, ако не ми изнася. За 10 години тук съм сменяла доставчици 4-5 пъти. Като видя, че фактурата ми набъбва, търся някой с по- евтини цени в момента и минавам на него. Това защо го няма в Бг?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия