Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 390
  • 4 962
# 4 545
В хола да ги гледат черешите, да отговаря на цените.
Виж целия пост
# 4 546
Е няма да е в хола Grinning ще строят високи оранжерии.
Виж целия пост
# 4 547
Аз пък гледах репортажи за добрата реколта, която се очаква. Плюс това, което се отглежда по нашите села се е запазила, зимата  беше стандартна.
Истерията около черешите и изкуствено създадена. Може да са измръзнали ранните сортове череши, които се опитват да гледат в последните години, защото ако си първи на пазара със сезонна продукция продаваш скъпо, но и рискуваш много. Винаги сортовете череши отглеждани устойчиво в нашия климат излизат по черешова задушнища от 1 юни до средата на юли, преди тях, около 15 май са традиционно отглеждани български ягоди.
Замръзват цветовете, а без тях какъв плод? Дори да има късни череши, май месец със сигурност са цъфнали и ще загинат при една слана. Миналата година при ранните сортове първо замръзнаха цветовете, а май месец и плодовете. Това ги довърши.

Въобще си нямаш представа, но пък чак се правиш на компетентна. Нямало вика проблем от сланата при късните сортове. Боже, Боже...
Миналата година след майските студове на нас ни изсъхнаха три праскови.
Тази година кайсията е пътник. Не говоря за опадал цвят, а за загинало цяло дърво.
Кайсиевите дръвчета са много капризни и лесно си отиват. Виреят в определени райони в Бг.
Виж целия пост
# 4 548
Аз си купих вчера български домат от Лидъл, един брой, леко скапан за 2.50 евро. Трябваше ми за готвене.
Виж целия пост
# 4 549
Аз българско не купувам и няма да купувам.
Българска гергана на 5-6  лв в кварталния и в една верига днес и вчера. Ми вземам гръцки краставици на 2 евро, а днес и на 1.30 евро.
И с черешите ще е така..ше ядем гръцки.
Нашенските да си ги ядат овощарите, дето дори не ги застраховали!!, пък държавата да им покрива загуби, на всичкото това отгоре и пак скъпи щели да ги търгуват Joy...дооообрееее....да си ги държат. Пас съм..
Аз си търся икономически изгодни за мен цени.
Виж целия пост
# 4 550
Да, съгласна съм с всичко, но интересното е, че това беше последният домат.😂
Виж целия пост
# 4 551
Последен домат не значи, че другите са били изкупени. Може да са станали негодни за продажба.
Виж целия пост
# 4 552
...
И с черешите ще е така..ше ядем гръцки.
...
Миналата година имаше евтини гръцки череши ли? Явно съм пропуснал. Сигурно са били по 1€/кг. Ахам!
Виж целия пост
# 4 553
Да, защото не намаляват тръгнали към разваляне плодове и зарзавати. Цената стои редовна и не намаляват.
Черешата е скъп плод, независимо откъде идва и откъде ще се купи.
Всяка година истерия, ами няма да ям череши, няма да умра без тях. После идва драмата с кайсиите и така до следващата пролет.
Виж целия пост
# 4 554
Миналата година черешите бяха скъпи, но ягодите не чак толкова. Отядохме си на ягоди. Вярно, че късно намалиха цените, но ги намалиха.
И това лято ще се похапва само от плодовете, които са на нормални цени.
Виж целия пост
# 4 555
Аз миналото лято гледах черешите в магазини в Гърция. На цена бяха колкото нашите тук и никой не ги купуваше. Бяха застояли и ги изхвърляха, също не намалиха цените и там.
Виж целия пост
# 4 556
Миналата година на остров Кефалония два пъти по 200-300 гр. си купих череши. Бяха 8 евро килото и изглеждаха като от витрина, едри, тъмно червени, сочни, сладки. Вярно, че не видях да ги купуват много. Но аз се изкуших два пъти, защото по това време в България бяха на почти същата цена и не изглеждаха така.
Виж целия пост
# 4 557
Аз пък гледах репортажи за добрата реколта, която се очаква. Плюс това, което се отглежда по нашите села се е запазила, зимата  беше стандартна.
Истерията около черешите и изкуствено създадена. Може да са измръзнали ранните сортове череши, които се опитват да гледат в последните години, защото ако си първи на пазара със сезонна продукция продаваш скъпо, но и рискуваш много. Винаги сортовете череши отглеждани устойчиво в нашия климат излизат по черешова задушнища от 1 юни до средата на юли, преди тях, около 15 май са традиционно отглеждани български ягоди.
Замръзват цветовете, а без тях какъв плод? Дори да има късни череши, май месец със сигурност са цъфнали и ще загинат при една слана. Миналата година при ранните сортове първо замръзнаха цветовете, а май месец и плодовете. Това ги довърши.

Въобще си нямаш представа, но пък чак се правиш на компетентна. Нямало вика проблем от сланата при късните сортове. Боже, Боже...
компетентния, миналата година имаше мраз сняг през април в цяла бг, тази година не е имало такова екстремно време в низините и черешите са си добре. Кюстендил и Сливен като традиционни черешарски региони се изместват от други където новите сортове ранни череши успешно се развиват. У мое село всеки втори е черешар в тракийската низина. На 15 май започват брането.
Овощарите на костилкови имат много по- голям проблем от сланата - черна златка  се казва и унишожава за 2 месеца цели градини, който пътува по стария път до морето може да ги види. Препаратите които я убиват са цабранени в ЕС от 2022 г. Сега се хвърлят огромни средства за биологична безуспешна борба. Но няма проблем да се ядат плодове и зеленчуци от страни произведени и пръскани със забранени химии, затова храната в ЕС ще става все по- скъпа и за производителя и за потребителя.
Виж целия пост
# 4 558
Череши и кайсии от преди малко. Който е приритал, не е чак толкова зле като цена. Взимаха хората.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 4 559
На горната снимка цените са точно 1:1 лев-евро, в сравнение с миналата година.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия