МБАЛ Надежда - тема 26

  • 35 002
  • 738
# 390
Bonboni… отложеното клампиране и кожа до кожа ги прилагат на всяко раждане вече, доколкото обсъдихме темата по време на моето раждане преди 2 месеца. Окситоцин вероятно може да откажеш, но не знам доколко понякога е добре. На мен при първото раждане ми го включиха още в началото, защото не напредвах с разкритието,  а болките бяха сериозни. При второто отидох с почти пълно разкритие, но по време на напъните контракциите намаляха (бях без упойка на него) и включиха окситоцин, за да ги насърчат.

Само за АМ споделям, че ако решиш да оставиш през нощта бебето при останалите - им дават АМ в 01ч. и 04ч. - без изключение. Аз исках да оставя моето за 2-3 часа, колкото да дремна малко след полунощ първата нощ, но ме предупредиха, че не правят изключения  по темата (2023 първото ми дете беше с бележка “Без АМ” и нямаше проблем. Simple Smile )

Може би поне за тоалет в часовете по график ще ти е по-удобно да го оставяш на акушерките, защото в стаята няма условия за това. През останалото време може изцяло да е при теб.
Виж целия пост
# 391
Bonboni… отложеното клампиране и кожа до кожа ги прилагат на всяко раждане вече, доколкото обсъдихме темата по време на моето раждане преди 2 месеца. Окситоцин вероятно може да откажеш, но не знам доколко понякога е добре. На мен при първото раждане ми го включиха още в началото, защото не напредвах с разкритието,  а болките бяха сериозни. При второто отидох с почти пълно разкритие, но по време на напъните контракциите намаляха (бях без упойка на него) и включиха окситоцин, за да ги насърчат.

Само за АМ споделям, че ако решиш да оставиш през нощта бебето при останалите - им дават АМ в 01ч. и 04ч. - без изключение. Аз исках да оставя моето за 2-3 часа, колкото да дремна малко след полунощ първата нощ, но ме предупредиха, че не правят изключения  по темата (2023 първото ми дете беше с бележка “Без АМ” и нямаше проблем. Simple Smile )

Може би поне за тоалет в часовете по график ще ти е по-удобно да го оставяш на акушерките, защото в стаята няма условия за това. През останалото време може изцяло да е при теб.

Благодаря за включването. Не съм сигурна, че винаги прилагат отложено клампиране, заради истории от наскоро родили там жени, затова искам да съм сигурна.
Относно окситоцина, ако ми бъде обяснено, че се налага и има обективна причина също не бих отказала. По-скоро съм против ситуации (каквато беше с второто ми раждане) да пристигна с 8 см разкритие и контракции на всяка минута и да ме включат на окситоцин директно. Ако не е нужен, не разбирам защо трябва да се включва рутинно.
За позицията на раждане имате ли отзив?

Относно храненето - в болницата, в която раждах първите си две деца имах доста проблеми при отказа ми да им се дава ам. Затова за мен е важно. Не смятам, че искам да оставям бебето си за през нощта, предпочитам да си е при мен.
Виж целия пост
# 392
Аз раждах със Стаменова и двата пъти, поне за при нея мога да гарантирам за отложеното клампиране и skin to skin. За позата за раждане - в техни ФБ видеа споделят, че е възможно родилката да избере комфортна за нея. Лично аз се доверих на напътствията им и раждах по гръб и двата пъти. Първият път не ми беше особено осъзнато раждането, та не мога да направя коментар, но втория път определено ми беше неудобно така, просто не посмях да правя експерименти в последния момент. И, може би - по-добре, понеже позата на бебето беше малко по-нестандартна при излизане и имаше ситуация за овладяване от екипа на финала. 😄
Виж целия пост
# 393
Аз раждах с доктор с Михайлович и акушерка Стаменова. В Надежда няма избор на екип, предполагам знаете вече. Има план за раждане можете да го попълните някои се съобразяват, други-не. Като цяло не бих казала, че е максимално неинванзивно раждането, доста често си прибягват до окситоцин и други методи за подпомагане, но предупреждават предварително.
Бащата може да присъства по време на раждането, като кажете, че не искате да се дава АМ- няма да дават, освен, ако не оставяте бебето при тях през нощта. Аз дъщеря си не съм я оставяла, имахме 2 часа бондинг и също така отложено клампиране.
Виж целия пост
# 394
Аз раждах с доктор с Михайлович и акушерка Стаменова. В Надежда няма избор на екип, предполагам знаете вече. Има план за раждане можете да го попълните някои се съобразяват, други-не. Като цяло не бих казала, че е максимално неинванзивно раждането, доста често си прибягват до окситоцин и други методи за подпомагане, но предупреждават предварително.
Бащата може да присъства по време на раждането, като кажете, че не искате да се дава АМ- няма да дават, освен, ако не оставяте бебето при тях през нощта. Аз дъщеря си не съм я оставяла, имахме 2 часа бондинг и също така отложено клампиране.

Как се избира акушерка Стаменова и колко струва раждането с нея?
Виж целия пост
# 395
Аз родих естествено преди 1 година. Пуснаха ми окситоцин,защото много бавно напредваха нещата, но ме питаха предварително дали съм съгласна. През повечето време лежах на леглото ,но те сами ме напътстваха да стана или да клекна по време на напъните и имаше резултат. Дадоха ми бебето кожа в кожа за 1-2 мин, но след това го взеха да го оправят. За съжаление никой не ми помогна да го поставим на гърда веднага след раждането,което отчитам като голям минус. Бащата беше с мен и може да остане през цялото време ,както и след раждането беше с нас 2-3 часа. Планът за раждане си го бях попълнила,но никой не му обърна внимание.
Бебето беше изцяло на кърма и през цялото време при мен, включително и през цялата нощ. Казах им да не му дават Ам и сложиха бележка. Ако имате проблеми с кърменето и се падне да раждате през уикенда - успех! Консултантката по кърмене я няма , а другите не са особено отзивчиви. Общо взето беше това.
Виж целия пост
# 396
А как става закърмване след секцио в болница Надежда? Предполагам се влива и антибиотик, а и кърмата идва по-късно.
Виж целия пост
# 397
Повечето антибиотици са съвместими с кърменето и няма никакъв проблем. Аз например бях на три антибиотика след раждането ми (не секцио, след секциото бях само на 1) и всички бяха съвместими с кърменето.

Относно слизането на кърмата - при мен лично един ден (4) повече от след нормалното раждане. Но знам, че при всеки е различно.
Виж целия пост
# 398
Относно Стаменова- писано е много по темата, буквално дайте 1-2 страници назад и ще видите обяснено всичко. Кърмата ще слезе, ако слагате бебето на гърда. Като ви преместят след интензивното, е хубаво веднага да започнете със слагането на гърда или стимулиране с помпа. Относно позите при раждане, аз бях постоянно в движение, пробвах различни пози, пиех си и вода през цялото време. На мен също никой не ми помогна с кърменето, родих в петък вечерта и консултантката по кърмене я нямаше, та се борих сама известно време и една от акушерките на смяна ми помогна в неделя, това и аз го отлитам като минус, защото една от причините да избера Надежда бяха отзиви на близки родили там, на който са помогнали с кърменето, но те си родиха през седмицата.
Виж целия пост
# 399
Момичета, като отивате за проследяване в болницата на по-късен етап, искат ли ви изследванията от началото на бременността докато не сте се следили в Надежда? Нямам останал спомен от първата бременност честно казано за тези неща.
Виж целия пост
# 400
Да, на мен ми ги искаха. Главно гледаха резултатите от феталните морфологии.
Виж целия пост
# 401
При планово секцио още същия ден ли става раздвижването или на следващия? Кога ви местят от реанимация? Бебето кога се носи за по-продължително време при майката?
Виж целия пост
# 402
Здравейте, знаете ли кога излизат графиците на АГ-тата за януари месец?
Виж целия пост
# 403
Здравейте, знаете ли кога излизат графиците на АГ-тата за януари месец?
Като гледам някои имат вече дати за януари.
Виж целия пост
# 404
Къде ги гледате? Аз днес се обаждах, даже преди час и още нямало график за януари.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия