Кралски работи и клюки - август 2025

  • 77 322
  • 1 050
# 690
Тия плачещи мъже и мен ме разчувстваха 😃

И Андрю бил вече в Балморал.
Виж целия пост
# 691
Когато се появи единично обвинение в нещо, нормално е да се предположи, че е възможно да е примерно акт на отмъщение или опит за дискредитиране. Но когато медии от двете страни на океана пишат за едни и същи проблем и застават с името и репутацията си зад разкритията, е ясно, че този проблем съществува.
Виж целия пост
# 692
Много добре знаете, че тези хора са подписали железни споразумения за конфиденциалност  -  как да застанат с имената си? Тезата на Маркъл беше, че Дворецът лъже, за да я очерни.
Само че в САЩ, където кралски особи няма, "Холивуд рипортър", който не е таблоид, излезе със статия, която разобличава Маркъл като шеф, създаващ брутално токсична работна среда - т. е. потвърди казаното за нея в Англия. Знаем за склонността на Хари и жена му да съдят, не само че не заведоха дело, ами и оглушително мълчаха, след като излезе статията.
А индиректно доказателство, че е непоносимо да се работи за тази жена, е огромното текучество на служители.
Всеки е свободен да вярва в каквото иска. Аз вярвам на Двореца и "Холивуд рипортър" (след него имаше още една престижна медия с подобна публикация) - като я виждам как от ден първи контролира родения принц къде да застане, колко време да общува с хората, накъде да тръгне; как го прережда първа тя да се ръкува; как го ръчка с лакти да се отмести, а всичко това го омаловажава, си правя изводите, че тя е свръхконтролиращ човек, нетърпящ никакви възражения и незачитащ останалите.
Виж целия пост
# 693
Относно писането на книги. Всеки автор си има свое тълкуване. И всеки, който споделя собствен опит, чувства и емоции има право да го направи. Никой друг не може да каже на някой как да се чувства, какво да мисли и кое да смята за редно или не.

Ако някой се е почувствал обиден, разстроен, унижен и потъпкан, то това са валидни чувства на този човек. Този, който му е причинил чувствата с думи или действия не трябва непременно да е съгласен с тях.

И аз навремето четох как Мегън ставала в 5 сутринта за йога упражнения и събуждала с имейли и СМСи служителите, което те смятали за непасващо на традициите във Великобритания. Но явно Мегън е смятала, че щом тя е будна в 5 за йога, то и другите могат да започнат деня си в 5. Ето такива дребни неща могат да доведат до конфликти, скандали и неприятни отношения между хората.

Виж целия пост
# 694
Въпрос към Ули...
Възможен ли е gaslighting на gaslighting-а 😂
Е, нямам търпение за новият сезон, и да погледам и малко хубава мода
Виж целия пост
# 695
Относно писането на книги. Всеки автор си има свое тълкуване. И всеки, който споделя собствен опит, чувства и емоции има право да го направи. Никой друг не може да каже на някой как да се чувства, какво да мисли и кое да смята за редно или не.

Ако някой се е почувствал обиден, разстроен, унижен и потъпкан, то това са валидни чувства на този човек. Този, който му е причинил чувствата с думи или действия не трябва непременно да е съгласен с тях.

И аз навремето четох как Мегън ставала в 5 сутринта за йога упражнения и събуждала с имейли и СМСи служителите, което те смятали за непасващо на традициите във Великобритания. Но явно Мегън е смятала, че щом тя е будна в 5 за йога, то и другите могат да започнат деня си в 5. Ето такива дребни неща могат да доведат до конфликти, скандали и неприятни отношения между хората.
Само че всеки служител има работно време. И да ти се крещи защо не си отреагирал извън работното ти време, не пасва и на американските традиции и въобще на каквито и да е традиции.
А поради факта, че всеки човек си има свой опит, чувства и емоции, е въведено първо неписаното, а после и писаното право, за да регулира в някаква степен справедливо отношенията между хората. Например трудовото законодателство е такова писано право. В САЩ също го има, както и е Канада.
Виж целия пост
# 696
На битова основа всъщност възникват много конфликти, всеки го знае. За това не бих се учудила на драма за чорапогащи на Шорлот. Като се вземе предвид, че Катрин беше току що родила, обществения натиск върху нея винаги е голям и ако се е почувствала засегната от начина, по който булката се е наложила (или е искала да се наложи), ето ти сълзи. Но никога няма да се разбере дали някой е прекалил, защото всеки вижда от своя ъгъл.
Виж целия пост
# 697
Роклята на Шарлот беше потресаващо крива, вижда се и от излагането й в изложба. Чорапогащите са удачни заради новите обувки, които децата носят на сватба.
Виж целия пост
# 698
Естествено, че булката е тази, която решава и е в пълното си право да се налага за собствената си сватба. Странно ми е, че въобще се поставя този въпрос. И продължава да се дъвче и предъвква вече 7 години.
Виж целия пост
# 699
Последно нали се оказа, че най-малкото и двете са плакали.

Крива некрива за роклите на шаферките решава булката. Като иска да са криви са криви. Майките на шаферките като не харесват роклите, просто отказват детето им да е шаферка.
Виж целия пост
# 700
Може да има решаваща дума за модела, но много зависи и как го иска, а и Катрин не е коя да е. Също има.думата като майка. Англичаните не са директни. От друга сграна, Мегън показа, че може да е безпардонна. Та не бих била така категорична колко права била булката.
Естествено, че булката е тази, която решава и е в пълното си право да се налага за собствената си сватба. Странно ми е, че въобще се поставя този въпрос. И продължава да се дъвче и предъвква вече 7 години.
Виж целия пост
# 701
Не само големите, ми и детето било ревало...
Три годишно дете, много му разбира главицата от криви-прави рокли, че и ще се тръшне да реве.
Смешки.
Виж целия пост
# 702
Булката може да решава, ако се омъжва в Монтесито или Сусурлево. Като влизаш в кралска фамилия, нещата стоят малко по-различно.
Дали щеше да е ОК, ако се жени в черни кожени рокерски дрехи, защото била в правото си?
Виж целия пост
# 703
Последно нали се оказа, че най-малкото и двете са плакали.

Крива некрива за роклите на шаферките решава булката. Като иска да са криви са криви. Майките на шаферките като не харесват роклите, просто отказват детето им да е шаферка.
Така щеше е да е най-добре, но пусто английско възпитание... Жалко обаче, че булката не беше 100% от бялата раса, защото отсъствието на Шарлот и Джордж щеше да бъде извъртяно като расизъм.
Виж целия пост
# 704
Дали се разбира в превода/предаването на информацията... шаферките с чорапки или чорапогащи. Малко дете с нови обувки на босо си е мъчение... Моето на 3г би ги метнало и тупнало с крак "не ми е е удобно!".
Аз сега гледах видеото с началото на сватбата, пристигането на Меган Thinking на всички аристократски сватби има (поне)  една шаферка в зряла възраст, която оправя роклята, шлейфа, булото след слизане от колата/каретата. В случая избута ръката на помагащия, две момченца прихванаха булото, "оправиха" го колкото могат момчета на 6-8г видима възраст, една дама (очевидно не близка) ѝ пооправи роклята колкото можа за секунда, преди да я "поканят" да се отстрани с ясен жест...  Ами кой каквото си направи е в случая...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия