Booking.com – 12

  • 39 844
  • 687
# 450
Преди време писах, че хостът отмени резервацията ми,направена с код, писах на букинг, 10 дена нямаше никакъв отговор, аз им пишех отново през 2,3 дена и днес хоп,кредитите от анулираната резервацията се заредиха в профила, малко след това получих и дълго извинение за забавянето, през формата в сайта откъдето им пишех.
Виж целия пост
# 451
Защо, когато оставям ревю за дадено място за настаняване, под псевдонима ми пише: "Solo Traveler"?

Във всичките ни резервации досега е посочено, че сме "2 Adults" (то, и няма как да е другояче); не разбирам защо в отзивите не излизаме като "Couple".

ChatGPT също не ми даде задоволително обяснение, а при мисълта за поредна порция комуникация с customer support-а, получавам уртикария. Grinning
Виж целия пост
# 452
Има място, където ти да избереш от (по памет, че последно преди месец съм писала ревю): solo traveller, couple, family, group of friends. Мисля, че е първата позиция, като започваш да пишеш отзив, преди полето за свободен текст.
Трябва ти да си го цъкнала - може и неволно - за да излиза така. Но по-същественото е, че се отбелязва за всяка отделна резервация.
Виж целия пост
# 453
Мерси, но ако иде реч за въпроса: "Who did you travel with?", аз – съвсем закономерно – винаги отбелязвам "Partner / Spouse".
Въпреки това, всичките ми ревюта излизат със статус "Solo Traveler", а те са десетки.

ChatGPT ми каза, че не съществува настройка, от която мога да променя това – твърди, че този feature се задава автоматично от самата платформа, която по някаква причина ме идентифицира като самостоятелно пътуващ индивид.
Виж целия пост
# 454
Този въпрос, за който ти питаш, е при резервация, а аз говоря за екран, който се отваря при писането на отзив.
ChatGPT, както обикновено, говори тъпотии.
Виж целия пост
# 455
Не приемайте за чиста монета този ChatGPT. Точно както казва Параход е. Аз и за две семейства да съм правила резервация, и за един човек, все трябва да чеквам тази опция при писане на ревю.
Виж целия пост
# 456
Този въпрос, за който ти питаш, е при резервация, а аз говоря за екран, който се отваря при писането на отзив.

Е, как ще е още при правенето на самата резервация, при положение че въпросът е в минало, а не в бъдеще време? Grinning

Ето, как започва бланката за оставяне на отзиви при мен:



Няма друг въпрос, касаещ това, дали съм била сама или с други хора.

Разбира се, че Чатът невинаги подава коректна информация, но в случая съм склонна да му вярвам, защото обяснението пасва на моя конкретен казус.
Аз наистина не намирам настройка, чрез която в отзивите ми да е посочено, че сме двойка.
Виж целия пост
# 457
Black cat, възможно ли е някога/в началото да сте писала отзив като соло пътуващ и това да си е останало в системата?
Предположението ми идва оттам, че аз в началото пишех отзиви като "анонимен", после задавах опцията отзивите да излизат с името ми, но те продължават да си излизат от "анонимен". Не знам на какво се дължи това и не съм разследвала, защото не ми е толкова важно.
Виж целия пост
# 458
На мен като възможни причини ми излиза:
Системата автоматично задава стила на пътуване, напр. ако се регистрира само един възрастен или резервацията е била неточна.
Един вид системата прави анализ на профила и го отчита като такъв. Изрично пише да се видят настройките на профила като какви са.
Виж целия пост
# 459
Благодаря за включването на всички! Simple Smile

Сега се разрових в най-старите ми възможни ревюта и ми направи впечатление, че отзивите на повече от 3 г. са автоматично архивирани. В тези, обаче, които все още бяха видими, забелязах, че еднократно сме посочени като "Family" (което няма как да е реално, при положение че винаги сме си само двамата) и няколко пъти – като "Couple" (Yay!).
Само в отзивите от последните 1-2 г. насам навсякъде излизаме като "Solo Traveler".

Системата автоматично задава стила на пътуване, напр. ако се регистрира само един възрастен ...
В нашия случай, в резервациите винаги фигурират имената само на единия възрастен (без значение моите или на мъжа ми), но ето че еднократно са ни писали и "Семейство" в миналото, а ние сме без деца. Та, ходи разбери... Simple Smile

Предположението ми идва оттам, че аз в началото пишех отзиви като "анонимен", после задавах опцията отзивите да излизат с името ми, но те продължават да си излизат от "анонимен". Не знам на какво се дължи това и не съм разследвала, защото не ми е толкова важно.
Бъг е, според мен. Точно в Booking хич не липсват технически неуредици от всякакво естество.
Напоследък тършувам много из платформата и се сблъсках с няколко много странни ситуации, но ще ви споделям за тях една по една през идните дни, че пак са бая заплетени. Simple Smile

Иначе, по основния ми въпрос – щом са ни писали по всякакви начини, едва ли е нещо, на което мога да повлияя за в бъдеще, та оставям въпроса така, без повече да го мисля. Ако щат, да ме пишат и "Illegal Alien". Grinning

Отново мерси на всички! Flowers Tulip
Виж целия пост
# 460
А в моя профил цените излизат в лева. Видимо съм задал като валутна единица Евро, но излизат в лв. Излизах, влизах, все тая. Незнам какво превалутиране ще се случи примерно за Полша като в резервацията ми са показани приблизителни злоти/с малки цифри/, но дали няма да превъртят лв-€-zl.
И от няколко месеца за да вляза в профила ми не изисква имейл и парола,а изпраща 4-знаков код на имейла и с него влизам автоматично. Никакви настройки не съм пипал, но това ми е изнервящо. Някой има ли такива проблеми с Букинг?
Виж целия пост
# 461
И при мен искат кодове за влизане в профила в Букинг, които ми пращат на имейла. От няколко месеца или година е така.
Виж целия пост
# 462
Ако платя  част от резервация с кредит от портфейла и после анулирам в периода на безплатното , кредитите връщаха ли се във портфейла или изгарят?
Виж целия пост
# 463
А в моя профил цените излизат в лева. Видимо съм задал като валутна единица Евро, но излизат в лв. Излизах, влизах, все тая.
Пробвай да зададеш да ти показва цените в "Property's Currency". Така изглежда в настройките – "€$£".
Ако нищо не се промени, опитай да изтриеш бисквитките и историята на устройството, от което влизаш.
Краен вариант е да им пишеш. Mr. Green

Ако платя  част от резервация с кредит от портфейла и после анулирам в периода на безплатното , кредитите връщаха ли се във портфейла или изгарят?
Да, връщат се, стига периодът им на валидност да не е изтекъл. Всички кредити имат такъв – обикновено е малко над година.
Виж целия пост
# 464
Понеже имаше няколко такива въпроса напоследък, да докладвам опит от снощи - отмених резервация с безплатно анулиране, в която бях използвала кредит, и той се зареди в портфейла ми буквално в рамките на секунди. Дори вече е използван за следваща резервация.
При това успях за пръв път да видя и валидността му - до септември, при положение че е получен от отсядане през юли 2025 г., т.е. около 14 месеца е "трайността" му.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия