За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 35 243
  • 757
# 195
Дъщеря ми иска да ѝ приготвя  пилешко с къри сос. Моля за изпитана рецепта. Благодаря предварително! 🌹
Виж целия пост
# 196
Дъщеря ми иска да ѝ приготвя  пилешко с къри сос. Моля за изпитана рецепта. Благодаря предварително! 🌹
Ето няколко изпитани рецепти
https://modernmealmakeover.com/thai-peanut-curry-recipe/
https://www.wandercooks.com/katsu-curry/
Виж целия пост
# 197
Благодаря! Точно така направих и станаха супер, но наистина си бяха пикантни. Следващия път ще ги пропусна от пазар, въпреки че стана бърза вкусна вечеря, като налютява не се яде особено.
Виж целия пост
# 198
Дъщеря ми иска да ѝ приготвя  пилешко с къри сос. Моля за изпитана рецепта. Благодаря предварително! 🌹
https://pep-4o.blogspot.com/2015/09/blog-post_30.html?m=0
Пиле с къри соси зеленчуци. Можеш да игнорираш зеленчуците
Виж целия пост
# 199
Дъщеря ми иска да ѝ приготвя  пилешко с къри сос. Моля за изпитана рецепта. Благодаря предварително! 🌹
Кърита от мен, като протеинът е какъвто решите Simple Smile  - https://morrennaa.blogspot.com/search/label/%D0%9A%D1%8A%D1%80%D0%B8
Виж целия пост
# 200
Скрит текст:
Дъщеря ми иска да ѝ приготвя  пилешко с къри сос. Моля за изпитана рецепта. Благодаря предварително! 🌹

https://ipeychev9.blogspot.com/2024/04/blog-post.html
Виж целия пост
# 201
Здравейте, моля не ми се смейте на въпроса Innocent Може ли филе Елена да се замрази във фризер? Или някакъв друг метод да го съхраня до Нова Година? Като вид подарък се сдобих с много голямо парче, почти 500 грама е. Много е и няма как да се изяде наведнъж. Не е вакуумирано. Благодаря предварително за идеите.
Виж целия пост
# 202
Коя от двете сметани е по подходяща за пиле Жулиен?

Виж целия пост
# 203
Здравейте, моля не ми се смейте на въпроса Innocent Може ли филе Елена да се замрази във фризер? Или някакъв друг метод да го съхраня до Нова Година? Като вид подарък се сдобих с много голямо парче, почти 500 грама е. Много е и няма как да се изяде наведнъж. Не е вакуумирано. Благодаря предварително за идеите.
Може. По-добре ще е, ако го вакумираш, преди да го прибереш. Или го увий в стреч и след това в торбичка за фризер.
Виж целия пост
# 204
Раздели го на порции. Вадиш толкова, колкото ще хапнете без да има време да се развали.
Виж целия пост
# 205
Тоест при размразяването няма да се размекне или разпадне по някакъв начин, така ли?
Виж целия пост
# 206
Скрит текст:
Здравейте, моля не ми се смейте на въпроса Innocent Може ли филе Елена да се замрази във фризер? Или някакъв друг метод да го съхраня до Нова Година? Като вид подарък се сдобих с много голямо парче, почти 500 грама е. Много е и няма как да се изяде наведнъж. Не е вакуумирано. Благодаря предварително за идеите.

Можеш да го разделиш на три парчета по 150 - 200 г. Всяко увий в стреч фолио, плътно да няма достъп на въздух до него. Сложи в найлонова торбичка и замрази. При необходимост вадиш 1-2 парчета, като не ти се налага да размразяваш всичките.
Виж целия пост
# 207
Много ви благодаря, страхотни сте! За да огранича максимално въздух и влага, освен фолиото и торбичката, мисля и всяко парче по отделно да го сложа в кутия. Ако не забравя, след новогодишните празници ще ви се отчета как изглежда филе Елена след 3 месеца във фризер Simple Smile
Виж целия пост
# 208
Благодаря! Точно така направих и станаха супер, но наистина си бяха пикантни. Следващия път ще ги пропусна от пазар, въпреки че стана бърза вкусна вечеря, като налютява не се яде особено.
По миналата седмица от алпийската пробвахме пилешките шницели и бяха страхотни, сочни!!! Следващия път ще понапълня поне половин чекмедже във фризера. За макс 10мин. са готови.
От иберийската пък с бланшираните им картофи ще напълня другата половина чекмедже. Simple Smile
Не си бяхме вкъщи когато ги пробвахме, та остава за следващия път.
Виж целия пост
# 209
Скрит текст:
Много ви благодаря, страхотни сте! За да огранича максимално въздух и влага, освен фолиото и торбичката, мисля и всяко парче по отделно да го сложа в кутия. Ако не забравя, след новогодишните празници ще ви се отчета как изглежда филе Елена след 3 месеца във фризер Simple Smile

Ето как изглежда след изваждане и размразяване на стайна температура. От декември до края на март престой във фризера.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия