💕✨Януарска радост 2026-та годинa✨💕 Тема - 2

  • 26 514
  • 729
# 225
Добре, наистина не мога да разбера, защо не я мерят сами при всеки преглед, а ние трябва да го искаме от тях? Явно, че е изключително важно, но защо не го правят по време на прегледа. 😕
Аз например много се притеснявам и последните два пъти забравих да поискам да ми я премерят, чак у дома се сетих…
Виж целия пост
# 226
Бях чела в друга стара тема, че според международните лекарски стандарти и националните акушер-гинекологични организации, ако жената е в нискорискова бременност, не се води практика да се мери шийката на матката, както и бяха изброили и други неща, които не се водят практика при нискорискова бременност, а на мен също ми звучат всичките важни, но явно трябва да си искаме. Аз на своя глава си правя и допълнителни изследвания, които за мен са си важни, но АГ ми твърди, че нямало нужда.
Виж целия пост
# 227
На мен на последните два прегледа ми я мерят. Не съм искала аз, включително и плацентата се следи, тъй като беше ниско. На последния преглед се беше качила малко, но все още недостатъчно.
Иначе и двата пъти шийката беше над 40мм.
Виж целия пост
# 228
Да, аз работя в сферата на прочуванията, наистина световния гайдлайн е едно измерване и ако не е скъсена под 25 мм преди 24 седмица се води ок. Аз и не държа до безкрайност да се вглежда във всичко, но поне до 24та... Ще си искам, скоро съм и на фетална ще помоля и там да я видят и така.
Виж целия пост
# 229
Според мен си зависи от доктора. Моят доктор от началото до сега (сега съм в 24 г.с) всеки път ми мери шийката. Просто аз в началото казах, че много се притеснявам от скъсяването  и от тогава, всеки път ми я мери.
В крайна сметка се следя на частно ( както мисля, че и много други момичета) и не плащам малко пари, та не смятам, че това “изискване” за редовно мерене на шийката е просто прищявка.
Виж целия пост
# 230
здравейте,

аз още се бъркам с тези седмици. Като кажете 16-24 това от 16+ до края на 24та ли е или от 15+ до края на 23 Grinning Същото и за феталната - ако се каже, че 21 ва седмица е най-подходяща това 20+ ли означава или 21+
Относно меренето на шийката незнам. Ако ходиш при един гинеколог те обикновено те викат веднъь на 4 седмици .... което като ви слушам може да е изключително много време ако наистина се появят проблеми....
Виж целия пост
# 231
Момичета, някоя от вас има ли болки в корема, газове и разстройство? От няколко дни направо не знсм на кой свят се намирам и магнезия не смея да пия, че той допълнително разхлабва
Виж целия пост
# 232
Момичета, някоя от вас има ли болки в корема, газове и разстройство? От няколко дни направо не знсм на кой свят се намирам и магнезия не смея да пия, че той допълнително разхлабва

Да не е някой стомашен вирус или да си се натровила от някоя храна?
Аз бях така във втори месец, пих синкванон и едни прахчета хидрасек. И още едно нещо /малко е гадно, поне за мен/ но доста ми помогна на фона, че не може да се пият почти никакви лекарства - по една лъжица оцет, 1-2 на ден. размина ми за 2-3 дни. но и аз бях тотал щета
Виж целия пост
# 233
здравейте,

аз още се бъркам с тези седмици. Като кажете 16-24 това от 16+ до края на 24та ли е или от 15+ до края на 23 Grinning Същото и за феталната - ако се каже, че 21 ва седмица е най-подходяща това 20+ ли означава или 21+
Относно меренето на шийката незнам. Ако ходиш при един гинеколог те обикновено те викат веднъь на 4 седмици .... което като ви слушам може да е изключително много време ако наистина се появят проблеми....

Аз лично ходя на преглед на 2 седмици, тъй като съм инвитро и не искам да рискувам нищо. Изследвания кръвни и урина, както и микробиология си пускам всеки месец. За някои това може да е прекалено и дори някои лекари гледат с насмешка, но след всичко, което съм преминала не си струва да рискувам.
Виж целия пост
# 234
Седмиците са така например 16г.с е от 15+0 до 15+6. Това означава 15 пълни седмици и колко дни от започната 16 седмица
Виж целия пост
# 235
Колко често ви пускат микробиология?
Виж целия пост
# 236
На мен микробиология досега два пъти са ми пускали и ме предупреди, че на следващия преглед (през октомври) ще ми пусне пак.
Кръвни и урина вече два пъти пускахме , както и обременяване с глюкоза.
Виж целия пост
# 237
На мен два пъти също - в 10 и в 14 седмица, а кръвни и урина в 14 и сега в 19 седмица. Обременяване не ми се искаше да правя, но като гледам от днес глюкозата ми е висока на гладно, така че като дойде реда ще го правя и него.
Виж целия пост
# 238
Микробиология (+ цитонамазка) ми пускаха 1 път, а кръв и урина всеки месец от както съм бременна.
Виж целия пост
# 239
Аз съм в 24г.с , два пъти са ми правили изследвания кръв и урина , веднъж микробиология. 
На частно се преглеждам ако има значение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия