🤰Февруарски снежинки 2026 - Тема 2 🍀🌸

  • 30 265
  • 845
# 465
Моето кръвно също е ниско 90/70 и когато мине граница над 120 започва да ме  боли глава и да ми става лошо. Пия повече вода.

Предвид това което ти се случва с главата е хубаво да уведомиш освен АГ и невролога.

Момичета аз имам и друг проблем, не знам някоя от вас дали го има. Вдигам малко кръвно до 125 но 80 и започва да ми тече кръв от носа. Напоследък зачести. Не знам дали е опасно, забравих да кажа на АГ за това, и ще и кажа на следващия преглед, но ако има някаква опасност да взема да се обадя ли не знам..
Казала съм на невролога, но ми каза, че най-вероятно е от кръвното, а не от главата. За това ще кажа и на АГ
Виж целия пост
# 466
Аз откакто пия магнерот се регулираха нещата и запек нямам. Нямах идея, че така ще ми действа, но съм благодарна.
Аз пък преди няколко дена такъв ужас с хемороидите изпитах… нямаше поза, в която да не ме боли, като лежа, като се въртя, като ходя, абе красота… мазах с 1-2 неща и накрая с хеморрел и дали от него или просто вече се успокоиха, сега съм доста по-добре.
Понеделник съм на лекар, следя кръвното, че последния път беше леко високо, но и не бях спала вечерта. Имам много неприятни дни и такива, в които съм много щастлива. Пожелавам на всички ни без тревоги да преминаваме всичко 🤗
Виж целия пост
# 467
Здравейте, дами.. В дилема съм. Поръчвам си куфар , понеже нямам а нали ми трябва за родилното , но проблема е там , че аз нямам почти никакво понятие от тези сантиметри. Куфара пише, че е 63/41/20  и аз съм в чуденка дали пък няма да е много голям и горе долу се опитвам да се ориентирам колко са тези сантиметри, нямам и ролетка да проверя сама ... 😂😂😂 Извинете за тъпото писане , обаче наистина не знам какво да правя...
Виж целия пост
# 468
Не е от малките куфари, те са по 55 см, който гледаш е среден размер ( към голям ). Зависи колко багаж смяташ да взимаш със себе си, аз мисля малко куфарче и дамска чанта, но все още нямам идея какво да взимам с мен там. Трябва сериозно да започна да пазарувам вече и да си направя списък и за неща за болницата, че от липса на време изобщо не остава да мисля за такива неща.
Здравейте, дами.. В дилема съм. Поръчвам си куфар , понеже нямам а нали ми трябва за родилното , но проблема е там , че аз нямам почти никакво понятие от тези сантиметри. Куфара пише, че е 63/41/20  и аз съм в чуденка дали пък няма да е много голям и горе долу се опитвам да се ориентирам колко са тези сантиметри, нямам и ролетка да проверя сама ... 😂😂😂 Извинете за тъпото писане , обаче наистина не знам какво да правя...
Виж целия пост
# 469
Момичета, какви са тези куфари за болницата. Една голяма раница няма ли да стигне? Реално кой знае каква козметика не трябва, дрехи - също, нещата за бебето ще ги донисат непосредствено преди изписването. Реално са нощница, чехли, чорапи и желетка, паста, четка за зъби, бельо, превръзки, документите, зарядното и това е. Защо ви е куфар?
Виж целия пост
# 470
Пътувам непрекъснато и имам и голяма раница, която побира доста багаж. В нея обаче всичко е натъпкано. В малкото куфарче нещата ми стоят много по-подредено, а и с колелцата е далеч по-удобно за пренасяне, поне за мен. Ще си взема поне 2 нощници( не ми се носят тези на болницата),бельо, 1-2 пижами, анцуг, дрехи за изписването, козметика, също така лаптопа ми и четеца също, защото мисля да взема самостоятелна стая и може да ми доскучае. Чехли също ще си нося, дрехи за бебето и съм сигурна, че още нещо ще се сетя. На който му в е удобно с раница, и му е напълно достатъчно, супер, но за мен не е вариант.
Момичета, какви са тези куфари за болницата. Една голяма раница няма ли да стигне? Реално кой знае каква козметика не трябва, дрехи - също, нещата за бебето ще ги донисат непосредствено преди изписването. Реално са нощница, чехли, чорапи и желетка, паста, четка за зъби, бельо, превръзки, документите, зарядното и това е. Защо ви е куфар?
Виж целия пост
# 471
Много зависи от болницата. При някои са такива списъци, че мисля и два куфара няма да могат да стигнат. Някои го имат за примадонстване и че едва ли не не ми пука за детето ми, защото съм избрала болница "хотел", но в деня на раждането изобщо не мисля, че ще ми е до великото преселение на народите
Виж целия пост
# 472
Мисля дрехите за мен и бебето да са ангажимент на близките, които да ги донесат в деня на изписването. Ще раждам в Шейново, защото моята лекарка изражда там и се надявам на самостоятелна стая.
Ще се пробвам с раницата (тя е видяла половината свят, сега е време да помогне и за бебчето 😀). Учудих се за куфара, но важното е на всеки да му е удобно, защото и без това ще има достатъчно други притеснения.

Пращам ви поздрави от Македония. 😀 Радвам се, че се реших на това пътуване. Всички много ме пазят и определено е огромно разнообразие да излезеш от вкъщи.
Виж целия пост
# 473
С баткото такъв куфар 55 см. ми беше напълно ОК. Раждах в Надежда (сега също), като там не искат нищо за бебето освен дрехи за изписване, за майката почти нищо също. Но като сложиш бельо, аз предпочетох моя нощница, дрехи за изписване, козметика, превръзки и бельо за родилки са супер обемни и то куфара си се оказа супер, без тъпкане. Тежи ли ви вече? Не мога да повярвам, че официално съм в 7 месец. След разходки обаче се появява болка в ляво около и под пъпа. Имат съмнение за херния след предното секцио. Някой има ли опит по темата?
Виж целия пост
# 474
Rising_star, едно благодаря от мен. Тествах тази сутрин метода със столчето(понеже нямам налично, ползвах легена за стъпване, идеята е ъгъла и позата)Ами с право мъжа ти също е мн доволен и има мн добър ефект. Докато седна и работата готова 😁 за бага не съм мислила, но сак или нещо подобно върши работа, дрехи за изписване мога да наглася да донесе мъжа ми преди изписването, както и дрехите за бебето, така че не остават мн други неща. Аз още не съм започнала да купувам нищо, да пера нищо (само отделих в една чанта каквото имам налично от баткото и племенницата)
Виж целия пост
# 475
Sunshine, много се радвам! И аз пробвах с леген, ни нашият се оказа много висок и ми изтръпваха краката. Иначе и аз нямаше да вземам.

Аз също още не съм мислила за багаж, но надали ще взема много. Давате ми идея да си купя втора нощница за кърмене, благодаря ви. Иначе и бебето не сме купували нищо, само гледам още. Но и ние сме края на февруари, имаме време. А и много приятелки ще ми дадат дрехи, само трябва да сме здрави всички и да отидем да ги вземем.

Yellow_girl, много се радвам! Весело прекарване и лек път наобратно!

Вие на какви кошарки се спряхте - ние мислим next to me и после дървено легло, евентуално и гнездо за хола. Нещо не ми харесват твърде много тези от плат, сгъваемите. Особено ако тези, които вече имате по едно детенце, споделите мнение, ще съм благодарна.

Нашият юнак тези дни е по-спокоен, но все усещам по някой и друго движение през деня, много е вълнуващо и приятно (с леки изключения). Надявам се и вие и вашите бебета да се добре 🧡
Виж целия пост
# 476
С баткото си бяхме с дървена кошарка от самото начало. Разстоянието между нея и нашата спалня не е голямо и за мен беше удобно, че не трябва да се разхождам. Може би, при по- голямо разстояние ще е доста по- удобно next to me. Бяхме взели и сгъваема кошарка за всекидневната, но нямаше особен смисъл за мен. Едно гнездо би свършило същата работа. Може би сгъваемата кошара във всекидневната влезна в активна употреба след 6-7 месец, когато си играеше в нея, докато аз върша нещо.
Виж целия пост
# 477
С баткото си бяхме с дървена кошарка от самото начало. Разстоянието между нея и нашата спалня не е голямо и за мен беше удобно, че не трябва да се разхождам. Може би, при по- голямо разстояние ще е доста по- удобно next to me. Бяхме взели и сгъваема кошарка за всекидневната, но нямаше особен смисъл за мен. Едно гнездо би свършило същата работа. Може би сгъваемата кошара във всекидневната влезна в активна употреба след 6-7 месец, когато си играеше в нея, докато аз върша нещо.
Много благодаря за мнението!
Виж целия пост
# 478
За вече купих next to me, защото мястото ми е много ограничено и после ще съм със сгъваема кошара. Сега наред е количката, тотално се обърках с всички 100 модела.
Виж целия пост
# 479
За вече купих next to me, защото мястото ми е много ограничено и после ще съм със сгъваема кошара. Сега наред е количката, тотално се обърках с всички 100 модела.
Да, и аз... Гледах, четох и голямо чудене беше.. после приятели казаха, че ще ни дадат тяхната - cybex eos (по-евтиния вариант на cybex balios). Има си столче за новородено, зимен и летен кош, като за начало ще ни върши работа. После евентуално бихме взели лятна (за бягане, не знам колко ще ми се бяга с бебето, ама имам мераци уж). Казаха, че е много лека количка, което ме спечели, че около нас има много баири. Стабилни колела за неравен терен, и летния вариант се върти на 180 градуса, така бебето може да гледа и към нас и по посока на бутането. Балиос е същата, но по-лека, с повече товароносимост (на бебето и багажника). Вече зависи колко пари ти се дават, по едно време гледах и Bugaboo, но не помня много. Не знам дали ти е полезно това инфо
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия