Осмокласници 2025/2026 - тема 3

  • 33 976
  • 761
# 135
Аз още чакам превода. На 17 съм пуснала искане, имам входящ номер. Пише до 14 дни, та да видим.

Ние първо пуснахме на 30 август, но без бележка за записване. Отговориха на другия ден, че чакат бележка или проверка по служебен път. На 15 септември прикачих бележката и на 29 септември питах дали да чакаме скоро парите. На 30 септември се получи отговор, че помощта е отпусната, а междувременно в банковата ми сметка се появиха едни 144 лв. и стотинки, която явно са ми от болнични, но понеже съвпаднаха нещата, реших да питам и тук.
Виж целия пост
# 136
Аз ще изчакам още някой друг ден и ще видя къде да им пиша или обадя. Изчислих, че тези 14 дни са или на 1ви или на 2ри окт.
Виж целия пост
# 137
Добре де.. аз имам получен само един входящ номер на заявлението през Системата за електронно връчване. Седи 09.09 като дата на връчване и нищо повече. Не съм прикачала нищо към заявлението, защото тогава нямах бележката. Нито са се свързвали с мен, нито са писали, че нещо липсва в заявлението. Нито ми изплащат 150 лв.

Редактирам: Обадих се на социалните. Казаха, че на 5 октомври ще получат служебната информация от училищата и след това ще направят преводите. Ако съм била прикачила бележката когато съм подавала в края на август е щяла да е изплатена вече.
Виж целия пост
# 138
Това още лятото го нищихме подробно.
Данните служебно те най-рано на 5.10. могат да ги видят. така че плащането е след това напред във времето.
Ти и тогава пита, и тогава ти отговорих мисля. Че без бележка няма как да стане.
Виж целия пост
# 139
Това още лятото го нищихме подробно.
Данните служебно те най-рано на 5.10. могат да ги видят. така че плащането е след това напред във времето.
Ти и тогава пита, и тогава ти отговорих мисля. Че без бележка няма как да стане.
Това някакъв вид нахокване ли е?
Виж целия пост
# 140
Помня питането ти тогава, беше същото. Чудеше се дали да прикачаш бележка или да чакаш служебната проверка. Отговорът беше същият, който сега си написала горе след разговора със социалните.
Виж целия пост
# 141
Помня питането ти тогава, беше същото. Чудеше се дали да прикачаш бележка или да чакаш служебната проверка. Отговорът беше същият, който сега си написала горе след разговора със социалните.
Е, явно съм го проспала няколко пъти. Simple Smile Извинявам се за причиненото неудобство, веднага си взимам бележка и таблетка гинко билоба!
Виж целия пост
# 142
Ама, Ваче, гледайте ги тез неща, значи....!!!! GrinWink
Виж целия пост
# 143
Ама, Ваче, гледайте ги тез неща, значи....!!!! GrinWink
Мани, мани! Добре, че и тук има кой да те вкара в правия път, че иначе е голям проблем. Wink
Виж целия пост
# 144
Аз още чакам превода. На 17 съм пуснала искане, имам входящ номер. Пише до 14 дни, та да видим.

Ние първо пуснахме на 30 август, но без бележка за записване. Отговориха на другия ден, че чакат бележка или проверка по служебен път. На 15 септември прикачих бележката и на 29 септември питах дали да чакаме скоро парите. На 30 септември се получи отговор, че помощта е отпусната, а междувременно в банковата ми сметка се появиха едни 144 лв. и стотинки, която явно са ми от болнични, но понеже съвпаднаха нещата, реших да питам и тук.
Къде я прикачихте бележката? Аз не успявам да я прикача след като подадох без нея, но в Стара Загора не изискват по служебен път....
Ваче, на мен ми се обадиха, че трябва да прикача бележка от училището. Не можели да изискват по служебен път...абе картинка. Взех бележка от училището и сега не виждам как да я прикача да му се незнае
Виж целия пост
# 145
Просто я изпратете като файл/снимка/документ на мейла им. Така направих и след няколко дни получих точно 150 л.
Виж целия пост
# 146
Подадено заявление не може да се редактира. Както е казано, може да им я пратите на имейл като е хубаво да посочите номера на Заявлението, за което се отнася. И ако искате да им посочите, че не е нужно те да изискват нещо, защото информацията я получават служебно по закон.
Виж целия пост
# 147
Аз получих първо вх.номер, а този понеделник документ за отпускане на помощта. Чакам превод. Всичко подавам електронно.
Виж целия пост
# 148
Аз получих документ за отпускане на 10.09. и още нямам преведена помощ...
Виж целия пост
# 149
Значи ще чакам до 5.10 да се предвижат служебно бележките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия