Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №35

  • 34 791
  • 750
# 270
И моят в последните години постепенно се скъси. От часовник на 28 дена, започна да намалява до 21-25 дена, че и няколко пъти на 15 дена.
Това е напълно нормално и признак за започнало перимено!
Виж целия пост
# 271
И моят започна да се скъсява около 45 г възраст. По принцип ми беше дълъг - към 30-32 дни, след 45 се съкрати на 27-28, понякога и 25.
Виж целия пост
# 272
Моят преди 40 започна, на 48 още имам цикъл.Средно на 24дни идва, но като сложим зацапването преди това, някой път се започва на 19-20 ден.Днес ми е 23 ден и се появи нещо, да видим какво ще е, дали зацапване или ще тръгне директно.
Виж целия пост
# 273
При мен пък обратно. След като родих на 29г цикъла ми стана на 21 дни. Всички лекари казаха, че е нормално. Сега от около година ми прескача и се удължава. Средно около 30 дни, но имаше период плез лятото, когано ми дойде чак на 60 и някойси ден.
Виж целия пост
# 274
При мен пък обратно. След като родих на 29г цикъла ми стана на 21 дни. Всички лекари казаха, че е нормално. Сега от около година ми прескача и се удължава. Средно около 30 дни, но имаше период плез лятото, когано ми дойде чак на 60 и някойси ден.

И аз съм така, дори от преди раждането. Винаги цикъла ми е бил по-кратък от 28 дни. Последните месеци е на 50,60.
Виж целия пост
# 275
При мен пък обратно. След като родих на 29г цикъла ми стана на 21 дни. Всички лекари казаха, че е нормално. Сега от около година ми прескача и се удължава. Средно около 30 дни, но имаше период плез лятото, когано ми дойде чак на 60 и някойси ден.

И аз съм така, дори от преди раждането. Винаги цикъла ми е бил по-кратък от 28 дни. Последните месеци е на 50,60.
След като мине периода на скъсяване на цикъла, започват периодите на дълги промеждутъци, прескачане на месеци и накрая идва края! Аз винаги съм била с цикъл на 31-32 дни, в пременото на 26-28. Така, че няма какво да си ги мерим тук, защото всеки е в различен етап от дългия път към меното! Blush
Виж целия пост
# 276
Ох, започвам да пресъхвам и това ми е ужас!
Виж целия пост
# 277
При мен пък обратно. След като родих на 29г цикъла ми стана на 21 дни. Всички лекари казаха, че е нормално. Сега от около година ми прескача и се удължава. Средно около 30 дни, но имаше период плез лятото, когано ми дойде чак на 60 и някойси ден.

И аз съм така, дори от преди раждането. Винаги цикъла ми е бил по-кратък от 28 дни. Последните месеци е на 50,60.
След като мине периода на скъсяване на цикъла, започват периодите на дълги промеждутъци, прескачане на месеци и накрая идва края! Аз винаги съм била с цикъл на 31-32 дни, в пременото на 26-28. Така, че няма какво да си ги мерим тук, защото всеки е в различен етап от дългия път към меното! Blush

Да, това е ясно, но скъсяването го дават като един от симптомите и най-вероятно е така, но аз от ученичка съм със къс цикъл. Иначе една приятелка спомена, че сега и бил по-точен отколкото като млада, когато и беше на 35 дни, но не исках да я стресирам, че започва при нея меното, макар да наближава 50 и е нормално.
Виж целия пост
# 278
Ох, започвам да пресъхвам и това ми е ужас!
Никъв ужас не е! Ако не се вглеждаш много...само таз нервност ме тормози! 😉
Иначе отърваването от вечното мацане, очакване и цикъл по време на почивка е незаменимо!
Виж целия пост
# 279
Аз за другото пресъхване говорех. Отивам на търся лубриканти и глобули.
Виж целия пост
# 280
Аз за другото пресъхване говорех. Отивам на търся лубриканти и глобули.
Пробвай Гинофлор. Има малко количество естрадиол, освен пробиотиците. Аз бих пробвала и крем с естрадиол.
Виж целия пост
# 281
Тамън същото щях да пиша. Да е жив и здрам проф. Томов, че ми изписа естрадиол локално. Много добре се чувствам с него. Предотвратява влагалищната атрофия на лигавицата!
Ако не искаш с хормон преди полов акт - 1 час глобула Цикатридина. Има влагалищни!
Виж целия пост
# 282
Ми то не е само влагалищната сухота. Хормонът е нужен срещу остеопороза, кардиологични проблеми… Всичко, което доскоро се възприемаше за “нормално за възрастта”.
Виж целия пост
# 283
Ми то не е само влагалищната сухота. Хормонът е нужен срещу остеопороза, кардиологични проблеми… Всичко, което доскоро се възприемаше за “нормално за възрастта”.
Така е, но в локалното ХЗТ е твърде недостатъчно. Професора каза другата година ще помислим за ХЗТ, ако са затихнали яйчниците и си в менопауза вече. Wink
Виж целия пост
# 284
А чувствате ли се постоянно уморени?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия