Инвестиции - къде, как, какво? - Тема 5

  • 23 441
  • 430
# 315
Като посредник са ОК.
E, те не са ли всички посредници Thinking и IBKR в т.ч.

Аз съм им клиент, какво ви интересува?
Коректни/ отчетни , предоставят и съпорт по телефона. За съжаление останаха няколко офиса в големите градове и всичко мина онлайн.
Ами това, което ме интересуваше, е в отговора. Разбрах, че и данни за данъчните декларации се предоставят от тях, няма нужда да се ровиш сам. Просто се чудих, защо не са така популярни, като техни колеги от прибалтийските страни (примерно).
Виж целия пост
# 316
Явно не си обърнала внимание на БГ посредници. Популярни са. Те, Карол.
Виж целия пост
# 317
Здравейте. Искам да закупя дялове от ETF в Интерактив Брокерс. Сумата е 1000 Е, дяловете са на стойност 995 Е. Иска ми обаче да имам сума 1050 Е. Това комисионна ли е? Не е ли доста висока, над 5% или са други такси?
Виж целия пост
# 318
То си пише откъде е разликата. Марджин акаунт ли е или стандарт?
Виж целия пост
# 319
Ползвам ИБКР за диверсификация на БФБ - единственото което купувам са дялове на етф-а на Вангард VWCE. Има възможност да купите част от дяловете , а комисионната която ми удържат е около 1.25евро.
Виж целия пост
# 320
Здравейте. Искам да закупя дялове от ETF в Интерактив Брокерс. Сумата е 1000 Е, дяловете са на стойност 995 Е. Иска ми обаче да имам сума 1050 Е. Това комисионна ли е? Не е ли доста висока, над 5% или са други такси?

Качи снимка на прозореца с плащането за да не си разменяме куп доуточняващи коментари.
Виж целия пост
# 321
Коя цена гледаш, bid or ask?
Виж целия пост
# 322
Приет, банда!

Някой с по-дългосрочен опит с Iuvo?

Съвсем начинаеща съм. Чета, слушам клипове.. толкоз сложно ми се вижда - ETF, акции, P2P 😆.. хептен се овъртолих!
Ма няма да се отказвам! Смятам, че тук е истината.

Като цяло p2p си е риск, прозрачността не е на ниво, контролите на риска също са по желание. Става за някаква диверсификация с не повече от 5-10% от парите. Имам опит с Iuvo, Robocash, Bondora. Не е имало драми, но има доста фалирали платформи, оригинатори и пр. Просто си е частен кредитен пазар и risk-reward съотношението не е блестящо, т.е. участвай с пари, които може да прежалиш.
Виж целия пост
# 323
Ето скрийн шотове от опита ми за покупка.

Виж целия пост
# 324
В каква валута в сметката?
Виж целия пост
# 325
В preview трябва да са разбити сумите за какво са. Пробвай да купиш за 900- 950 евро. Може да ти иска 5% процента буфер, защото в момента на поръчката цената може да е друга и нямаш други пари впакаунта.
Виж целия пост
# 326
В каква валута в сметката?
Евро
Виж целия пост
# 327
Това е маркет. Няма толкова на посочената цена.
Виж целия пост
# 328

Виж целия пост
# 329
Има ли някакви pending transactions? Месечен абонамент? DRIP?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия