Но(!) по въпроса дали е преувеличена, имам някои съображения.
Имам предвид такива глобални явления, като тероризма, който в основата си тръгва от лична и групова загуба и желания за мъст, и стига до държавна политика. Никак не са рядко изявления на държавни ръководители, които заявяват публично, че за едно или друго престъпление срещу народа им ще има отмъщение. Не наказание, което предполага изправяне пред съд, а ликвидиране на престъпници. В такъв контекст за отмъщението и последиците му трябва да се говори и както споменаваш, да се предлагат алтернативи. Те, алтернативите са прошка, амнистия и помилване. А ако се спрем на прошката, тя преди да бъде дадена, трябва да бъде поискана, трябва да има покаяние и желание връзката с общността да се възстанови. В нашия случай имаме ескалиране на войната от едната страна, отсъствие на държавни органи за възстановяване на справедливостта и невъзможност за изправяне пред съд... 
Алекс- на тебе за новата порция преводи-
! 





първо Есме му призна колко много го обича, когато му каза, че може да живее без да знае къде са чашите, но не и ако знае къде е гроба му. Да защитиш живота на любимия си, като се жертваш. Адил изпива с поглед Есме след този разговор и неговото признание не закъсня. Красотата му беше, че е свързано с песента, която е била началото на тяхната история. 





Препоръчани теми