АС и други романтични К-драми - тема 15

  • 20 019
  • 634
# 270
Определено се долавя напрежение, Ким Джи Уон и Звездолин, видеото от представянето на сериала пред журналистите е дръпнало цифра като за айдъли 94 млн. гледания само в Шортс, само за 6 месеца, кой знае колко са гледанията другаде и особено на пуснато когато излизаше сериала ...
https://www.youtube.com/shorts/6h4POqtAbag

Кралицата на сълзите скоро ще направи 2 години от излизането си на екран. Не знам какво не е наред между тези, но той вечерта на излъчването на първа серия вместо да я гледа с екипа, знаем колко са важни тези моменти, от тях се пускат кадри за радост на феновете и моментите са наистина специални, нещо което си го работил месеци с тези хора, а той е отишъл на концерт на АйЮ, а тя имаше и втора дата за концерт в Сеул... След дни, на 16.02 е и рожденият му ден, съответно и годишнина от смъртта на Ким Се Рони, вече започнаха да пускат възпоменателни видеа, дано не се превърне в ден и на поредната хейтърска акция срещу Звездю. Може би е добре че датата почти съвпада с китайската нова година и повечето ще са заети да пътуват и приемат гости, но вероятно няма да му се размине не датите когато гръмна скандала и премиерата на нейния последен проект на НФ....

Вчера излезе новина че Ким Хе Юн води преговори за сериала "The Miracle of the Namiya General Store" (Чудото на универсалния магазин Намия“) където главния ще е Ли Че Мин. Доколкото разбрах ще е по много популярен японски уебтун. Някои дори вече и честитят, та не съм сигурна дали новината вече не е потвърдена. Всеки път като ми излизаха техни видеа с Ломон си казвах е не можеше ли с друг младок, примерно Ли Че Мин, или Мун Санг Мин, явно някой някъде все пак ме е чул Joy Агенцията му Варо ентъртеймънт е и Сокчовата, знам че  харесват Хе Юн, защото я лайкват, пожалаваха и успех с настоящия и проект, агенциите обикновено не правят такива жестове за чужди подопечни, а тези вече няколко пъти... Варо  ще са и копродуценти на новия сериал, не се съмнявам че одобряват идеята за партньорство на техния човек и Ким Хе Юн. Когато тя се оплака в анонс на You Quiz че с нейния ръст и е доста трудно по кастингите, признавайки за пръв път че е 158 см, само часове по късно от Варо пуснаха видео което вероятно нямаше да види бял свят, защото беше снимано в подземния паркин на мястото където бяха наградите на МВС цели 3 седмици преди това на 30.12 а там акцентът със Сокчето беше другаде. Но въпросния откъс се появи точно навреме спрямо другото видео, УСокчо и Ли Че Мин пък се оплакваха че можело да са като жирафи, но не им било лесно с този ръст (удраш си главата в някоя каса, трябва да внимаваш да не паднеш през някой нисък парапет, или да прелетиш на съседния ескалатор, като играеш баскет просто вкарваш топкатаа докато стоиш под коша и не ти е интересно, или някои уреди във фитнеса не са ти по мярка и накой трабва да ги настрои като за теб Joy) . Някак много сходно беше и като време когато се появи тяхното видео и като тема за ръста пак в стил и на нас не ни е лесно Joy Съобщението че Ли Че Мин ще се снима в този проект се пови преди 2 седмици.

С тези повторения прилича да е нейна идея- със Сокчо, Ли Дже Ук и с Ломон
https://youtube.com/shorts/p5VZVZIEw4A?si=Ib-lvZKPic-hP_at

Вчера от Нетфликс са съобщили че датата на сериала на Ча „Чудодейни глупаци“ обявена по-рано  не е била окончателно утвърдената (че кой ги е карал да я обявява като не е сигурна)  и вероятно  премиерата няма да е за средата на май. Дано не се повтори Зездювата история с Дисни.

Тук колежката му Пак Ън Бин е много симпатична, в Адвокат У Йонг У  никак не можах да продължа след първа серия. Даже и нея я изгледах с 3 почивки общо ми отне към 3 часа и се отказах...




А тя ще се снима във втората част на Адвокат У Йонг У, в момента били на етап предпродукция.

Чудя се какво се случи онзи ден на летището, че на Сокчо му се наложи да прави такава чупка в кръста за журналистите. Пишат че са настоявали упорито да махне маската, а той също така упорито е отказвал и поклона е извинението. Десетки пъти е бил на летището с маска, но защо това се случва точно сега когато всички ползват маски в това грипаво време. Умуват болен ли е бил, дали заради това е отказал, този път беше я сложил почти до очите си, та може би да е имал друга причина, примерно прясна козметична процедура, на другия ден на откриването на магазина всичко изглеждаше нормално.
Виж целия пост
# 271
Онзи ден писах за проекта "The Miracle of the Namiya General Store" с Хе Юн и Ли Че Мин, писах и как всеки път като ми се появеше с Ломон, със съжаление отбелязвах в стил екато ще е по млад на години, не можеше ли някой като Ли Че Мин, или Мун Санг Мин, не знам къде са ме чули, ама часове след това излезе новината, че и двамата ще са в новия сериал. История описана в 10 серии. Мун Санг Мин наскоро приключи снимките на сериал за НФ, където си партнираше с Ломон. Хе Юн от околоо 2 месеца се снима във втората част на Добър партньор, та снимки на новия сериал няма да започнат скоро. Ли Че Мин наскоро го гледах като лошия в Героят на парите, не ми се видя много убедителен, но пък  и Джуно не беше уау, макар че догледах сериала заради него. Агънцето съм го гледала в 2 сериала и много ми хареса освен като игра и излъчване и физически е един от най-красивите корейски актьори, които съм виждала. Доволна съм от ноините, ама да си бях пожелала нещо за себе си Joy
https://www.youtube.com/shorts/vTIy7mgZjEA

останалия каст
https://www.youtube.com/shorts/HaJUXp2JHb4

Когато се заговори за ЛЧМ покрай внезапно връхлетялия го успех с Бон апети Ваше Величество му погледнах ИГ преди и след успеха, някак очаквах да е дръпнал повече последователи, но  разликата е само с 2 и нещо млн нови последователи, преди са били  под милион сега са 3 и нещо. Стана ми нещо като навик да сравнявам с други  при които има успешни проекти и скорост на натрупване на нови последователи. Този път общата им агенция със Сокчо не успя да направи същия фурор от младия колега и шумът около него някак постепенно намаля. Звездолин от 14 млн преди Кралицата, му дойдоха нови 5-6  милиона по време на излъчването + още милиоа година след това и станаха общо почти 20 , сега предвид събитията от миналатагодина има малко отдръпв.Ча малко преди това с два нови проекта пуснати един слуд друг събра нови 8 млн, а за година общо 10 стигайки 47 млн..там не е мръднало много от тогава. Сокчо до големия успех с по-малко от 2 млн. последователи, за двата месеца докато се излъчваше Бегача натрупа 8 млн нови, а досега още 4 и вече станаха 14, а предстои пускането на дългоочакван проект....

Прекрасни Сокчо и АйЮ на най-новите кадри.



Продължават да рекламират сериала с двете заглавия, въпрки че през ноември Дисни обявиха, че ще е Перфектната корона. Всички пуснати кадри все са със заглавие Жената на принца от 21 век. Преди седмица отново пуснаха кадри и няколко нови подробности за сюжета, Герот на Сокчо ще е принц -регент и в историята ще представлява монархията от името на малкия си племенник. Бяха писали за премиерна дата 3.04  но май не е официална, но рекламната кампания очевидно започна, всяка седмица пускат по нещо ново.

Профче, много харесвам тази гръмовна поява на Шуга
https://www.youtube.com/shorts/p4B5iaK9x4Q

В Милано на 9 февруари след изпълнението на леда на канадската двойка по фигурно пързаляне Лия Перейра и Трент Мишо, малко след това, в залата е  прозвучала песента на Джин „Don’t Say You Love Me“. Мого я харесвам.
Виж целия пост
# 272
Белл, и аз много я харесвам тази появя на Шуга. Laughing
Полудя публиката, полудя!

Влача се с един ларингит вече почти 10 дена. ММ не ще да ми слуша кашлицата в хола, че му заглушавам тв-то, затова се бях малко отдръпнала от нета. Предпочитах вечер да гледам малко от олимпийските игри, полегнала в детската. Точно този момент, с песента на Джин, не съм го хванала. Отделно трябваше да поработвам допълнително по втората ми работа, та време за гледане на сериали, клипове в ютюб и писане във форума, почти нямах.
Разгеле снощи отметнах епизодите до предпоследния на Пролетната треска, които още не бях изгледала. Напънах се и за последния, но ... Знаете я ситуацията "компът гледа Профа" Mr. Green . Сега в обедната почивка успях да изгледам и последния епизод. Най-кратко мнение - много, много хубав сериал!
По-разширено мнение - лек, без драми, с много любов, с много иронични намигвания, без пълнежи и с логически добре развит сюжет и добре направен завършек. Не е като да сте разтягали локуми 11 серии и в 12-тата, в последния половин час, да разплетете набързо всички нишки, вкарвайки невъобразими измишльотини.
Напротив, за мен това бе сериал, в който действието се развиваше последователно, закономерно, следвайки логиката. Нямаше герой, дето да не е на мястото си или да е изсмукан от пръстите. Всички бяха пълнокръвни и образите се развиваха или си оставаха в зададената рамка, но това се обуславяше от сюжета. Да го кажа по друг начин, сценаристите са пили правилните хапчета или изобщо не са им трябвали такива Wink.
В началните епизоди хиперболизирането в комиксов стил ми изглеждаше странно, не съм фен на уебтууни, манги и т.н. Но то бе твърде кратко и откровено бе поднесено с намигване. Освен това определено в целия сериал си личат иронията и самоиронията на сценаристите и режисьора, идеално препредадена от актьорите, очевидно плюс добавена тяхната собствена. А с напредването на сериите комиксовите моменти почти се загубиха.  За сметка на това постепенно ни бяха поднесени не една, а три романтични истории. Естествено тази между главните, но и между двамата сладки ученик и ученичка, забъркани в историята, а и между вечно дракащите се учител и учителка (онези, с надникването в гащите Wink). При това историите бяха поднесени лесно, сладко, ефирно, почти като макарона, който на няколко пъти си поднасяха един на друг главните в историята. Все едно ме почерпиха с макарони с различен вкус Blush. Отделно ни показаха как се развива и връзката между приятели. И едно сладко кученце ни показаха. И връзките и взаимоотношенията в различни семейства ни показаха. Не бих отказала нито една от историите и някак всичките си бяха на мястото. Нямаше изявен абсолютно отрицателен герой, имаше един с поправими недостатъци. Така да се каже, дадоха ни да се разбере, че има и лоши, но без да им бъде отредено съществено участие в сериала. С други думи ми станаха мили всички герои от основния и поддържащия състав, и техните истории. С най-голямо удоволствие на този сериал бих му направила не само повторка, но и потретка, ако имам нужда от нещо ненатоварващо и разведряващо, след чието гледане светът ти се струва по-прекрасен и даже ти самият се усещаш лек като перце.
Благодаря на всички забъркани в създаването му.Hug
Виж целия пост
# 273
profi_1, напълно споделям мнението ти за "Пролетната треска"! Само се притеснявах да не би да ни поднесат вечният любовен триъгълник, но, Слава Богу, беше за кратко. Simple Smile Сценарият е гонил друг "възел" - приятелството.
Моята оценка е 9.
На "Our universe" не мога да спра да се смея с малчугана! Joy Колко дълго и как са предизвикали всички тези емоции в това сладурче, че и да ги заснемат, още се чудя, а сме в началото. Оскар, Оскар за него!!!
Виж целия пост
# 274
Вчера раздадоха 33-те награди Hanteo. Музикалните награди на Hanteo се провеждат ежегодно, представяни от Hanteo Global Inc.. Победителите се избират въз основа на различни индекси, като физически албум, цифрова музика, социални, медии, глобално удостоверяване, портал и фендом, които са оказали голямо влияние върху музикалната индустрия в хода на годината. Резултатите се формират на базата на три компонента - оценката на корпорацията Hanteo Global, глобалния резултат от гласуването и съдийска оценка. В различните категории процентите между трите оценки в крайната обща варират. В повечето категории тежестта в общата оценка на корпорацията  е около 50%, а другите делят 20-30. Но има категории, в които оценката на корпорацията не участва или е минимална.
На 33rd Hanteo Music Awards за 2025, четирите десанга бяха разпределени така:
🏆ENHYPEN спечелиха наградата „Най-добро изпълнение“
🏆G-Dragon спечели за най-добра песен с Home Sweet Home
🏆ATEEZ спечелиха „Най-добър изпълнител“
🏆StrayKids спечелиха за най-добър албум с KARMA.

В момента нямам повече време, че трябва да тръгвам за работа.
Виж целия пост
# 275
Да проверя какво има в Корея Grinning не знам как ще е нататък, но започва забавно
study group - https://youtu.be/Bx0piV_Uf4E?si=AD7WOck1wBG9uPnm
https://mydramalist.com/752799-study-group
записва се какво казва учителя, вкл и "Защо си губя времето с вас, тъпанари такива" Grinning
..
ako не съм го споменавала a normal family https://mydramalist.com/741175-the-dinner - за мен си заслужава гледането.
Виж целия пост
# 276
Ааа, Крис Hug, Учебната група много я харесах. Особено главния Crazy. Споделяла съм някъде преди месеци мнения. Сега чакам с нетърпение Учебна група 2 тук. Още не са обявили кога точно ще бъде пусната.

Тази вечер съм в чуденка какво да подхвана. Този с хлапето, който следи Уин, е с малко излезли епизоди и ще падне чакане. По-скоро мисля да хвърля едно око или на Positively Yours (Несомненно твой), или на To My Beloved Thief (Мой любимый вор). Първият ме блазни с това, че действието се развива в съвремеността. Вторият ме блазни с това, че в него в главната роля е Агънцето Crazy. Принципно, вероятно ще ги изгледам и двата.
Виж целия пост
# 277
To My Beloved Thief става. И не само заради Агънцето. Приятна приказка е.
Undercover Miss Hong също ми държи вниманието за сега.
Positively Yours и този за бебока още не съм ги почвала.

Изгледах Spring Fever и The Judge Returns. Нямам някакви кардинални забележки. И двата стават за едно гледане.

Тази седмица започват In Your Radiant Season и Love Phobia.


Честита ви Лунна нова година.

Виж целия пост
# 278
https://www.facebook.com/reel/1633390591005367

Виж целия пост
# 279
Проф, аз много харесвам  фотосесииите на Агънцето и актуалната му колежка, ама никак не се решавам да изгледам сериала им, искам го в съвременна история
https://www.youtube.com/shorts/F81DHEKQxkU

Минаха повече от 3 месеца от премиерата на филма с Ча и Канг Ха Нъл Първо пътуване, на някой попадал ли му е с руски превод? Все още намирам само трейлър на Първо пътуване - The First Ride (2025)



Да, годината на коня сме вече. Почти 20 години си мислех че по китайския хороскоп синът ми е кон Joy Подведох се по рождената дата на племенницата, защото с нея са родени в една и съща календарна година, но тя е в първите дни на януари, а както се оказва новата лунна настъпва през февруари, пък той е роден през май. И себе си смятах че съм заек, а се оказах дракон, много криви сметки Joy

АйЮ със Сокчо в поздравително видео, нейните думите са  в цитата:
 „През 2026 г. се надявам да сте изпълнени с безгранична енергия като неуморен кон, със силно тяло и силно сърце през цялата година“
https://www.youtube.com/shorts/7cof10nFaqk

Горкия УСокчо едва говори, много стреснат изглежда напоследък, пожелал е много радост и щастливи моменти със семействата.

ПП В последния си ден в Милано на 14.02 синът ми са се поразходили из китайския квартал в града, който по скоро май е по правилно да се нарича азиатски, защото там освен китайците имало и много корейци и  тайландци... Видях много снимки, които е правил, всичко грееше в светлини въпреки че празникът още не беше настъпил. Ял е оризови токбоки които много са му харесали, ял е и нещо китайско наречено Мо и ако не греща Бау Дзъ. Колкото много е видял, толкова много е и ял, сякаш тук сме го държали само на вода Joy
Виж целия пост
# 280
Минаха повече от 3 месеца от премиерата на филма с Ча и Канг Ха Нъл Първо пътуване, на някой попадал ли му е с руски превод? Все още намирам само трейлър на Първо пътуване - The First Ride (2025)

Здравейте!
За руски не знам, но го има преведен на български Smiley

Скрит текст:
Превода е на Kdrama Fever. Има интересни заглавия на сайта си.
https://playtube.tv/watch/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE%D1%82%D … Zqu2GSx4IVcD.html
Виж целия пост
# 281

Здравейте!
За руски не знам, но го има преведен на български Smiley

Скрит текст:
Превода е на Kdrama Fever. Има интересни заглавия на сайта си.
https://playtube.tv/watch/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE%D1%82%D … Zqu2GSx4IVcD.html
Alуa, много ти благодая, не очаквах че вече го има и  с превод на български. Изгледах го, малко объркана история, в никакъв случай не беше комедия въпреки няколкото комични момента в началото, по-скоро истинска драма, защото всъщност почти на финала се разбра, че за един от героите първото пътуване се оказа и последно и завинаги остана на 18, но няма да издавам повече.

Не съм гледала много корейски фили, но всичките са ми някак странни. Ако не пропускам някой, мисля че са 5 - най добре ми дойде и най-нормален като история ми беше Сродна душа - Soulmate, за другите се чудех какво съм гледала, та в този смисъл и горното все още го смилам Joy.

Една страхотна песен от ОСТ на  Genie, Make a Wish, Марги я беше донесла преди време, пък аз забравих да я потърся за да я сложим на първа страница... На английски е, тези дни не мога да се спра с нея, свършва и пускам отново Heart

▪️Genie, Make a Wish - Three Wishes ▪️ OST

Виж целия пост
# 282
Честита Лунна нова година и от мен! Hug
Нека развяваме буйните си гриви из страниците на темите препускайки и през следващите дни, месеци, години! Wink

Дани не се сети да примъкне тук едни клипчета, които смятам ще намерят своя публика и в тази тема. Затова си позволявам да ги сложа аз.
Стрей Кидс се правят на чосонски готвачи и разиграват чосонски Мастер шеф.
Клипчетата са по 5-6 минути. първо това - https://www.youtube.com/watch?v=bEb95WYTkso
после това - https://www.youtube.com/watch?v=F09PwAIWloA
Всеки от тях е в ролята на някой приказен или измислен герой - https://www.youtube.com/watch?v=brzIAjDWinQ&t и https://www.youtube.com/watch?v=HLDDJhewcEs&t
Но аз ви предлагам едно, с цялото готвене. Пуснете си субтитрите на български.


Представям си колко са подлютили рамьона щом и на кореец му се видя твърде пикантно. Joy
По принцип това им участие е доста по-обширно и има още клипчета със забавни игри и задачи, които трябва да изпълнят пред публиката в залата, които могат да се видят в този канал - https://www.youtube.com/@KBSKpop/videos

Преди да почна сериал и аз ще се възползвам от линка, предложен от Alуa. Сюжетът го знам, защото съм изгледала каквото имаше от сета на филма в блога на Ча. Все пак нямаше как да пропусна да науча историята на чучелото, с което се появи Куки на премиерата на филма Wink.
Виж целия пост
# 283
bb6, намерих реалити,покрай участието в него на  Moon Se Hoon ,участващ и в  Single's Inferno (2021),интересното е ,че и младежите,и девойките участват в него с майките си,от тази година е-  Match to Marry: With Parents (Поиск пары для брака).Настанени са в комплекс с няколко симпатични традиционни къщи ханок сред високи дървета.
Виж целия пост
# 284
Не ми стига време и за риалитита, а има интересни.

В нета са заети да обсъждат цената на кранчетата на ваната на Шуга (BTS). Човек да не си постне котката значи! Joy
https://www.instagram.com/p/DU2Xc_ViRBa/?img_index=1

Тази вечер се отдадох на наваксване с музиката. Като за темата ще предложа тази прекрасна песен.



И това фантастично корейско танго.



ОСТ от сериала на Шинка "Мис Хонг под прикритие".



ОСТ от сериала на Агънцето.



Двама от "MONSTA X" приготвят Дубай кимбап Stuck Out Tongue Winking Eye Joy. В края на видеото скрояват лек номер на останалите от групата. - https://www.youtube.com/watch?v=8aYKHakIfMo

Филми и сериали останаха за утре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия