Клуб " Ръкоделие - гоблени " - 4 част

  • 42 704
  • 444
# 120
Имало нова тема, а аз чак сега я видях. Записвам се и споделям, че скоро свършвам сегашното си гобленче и ще пусна снимки, за де се похваля. Накупила съм си още няколко и ще шия докато дъхът ми спре Crossing Arms
Виж целия пост
# 121
Хипатия, признавам си, че се възползвах от даденият от теб линк и си свалих няколко неща, които ми харесаха. Embarassed Embarassed Embarassed За мое огромно съжаление обаче при опита ми да ги отворя, се оказа че те са защитени с парола и не могат да бъдат отворени.
Много ми е неудобно, но може ли паролата, ако разбира се не считаш за твърде голямо нахалство молбата ми. Praynig
Виж целия пост
# 122
Хипатия, признавам си, че се възползвах от даденият от теб линк и си свалих няколко неща, които ми харесаха. Embarassed Embarassed Embarassed За мое огромно съжаление обаче при опита ми да ги отворя, се оказа че те са защитени с парола и не могат да бъдат отворени.
Много ми е неудобно, но може ли паролата, ако разбира се не считаш за твърде голямо нахалство молбата ми. Praynig
нахалство не е, а недоглеждане ,но от моя страна:)
Все забравям ,че са с пароли

Не ми се ще да ги изтипосам тук .
Ще ти ги пратя на лични,няколко са .
Виж целия пост
# 123
Брях, кога изписахте 2 стр. бе? Shocked И тук е мястото да задам един въпрос, който ме мъчи от доста време:
Аз ли шия бавно, или вие шиете много бързо? hahaha Thinking Joy
Не знам какъв е критерият за бързо шиене, но ще ви кажа, че аз моя гоблен 7 Х 6 квадратчета го шия вече месец, като средно отделям по 1 1/2 часа на ден, и съм ушила само 2/3.  Я споделете вие Thinking
За цветовете, майка ми в началото ми каза, че светлите цветове се шият последно, за да не се зацапват много. И аз така съм свикнала.
И още нещо да ви питам - вие прескачате ли и на каква дължина? Аз си позволявам по 1-2 см. максимум да прескачам ooooh!, като гледам да не се вижда конеца отзад. Дали е редно? Thinking
  bouquet
Виж целия пост
# 124
аз преди криех конците на гърба на гоблена, играчка голяма. сега тези гоблени са в рамка и на никой не му пука как изглежда отзад  Rolling Eyes така че вече не си играя да ги  крия  Naughty и шия доста по-бързо.
N_A_N 7 на 6 квадратчета не е много, но все пак зависи от сложността си мисля  Thinking
Виж целия пост
# 125
NAN, аз май също шия доста бавно, защото ми остава време само вечер и то около час, пък и като съм уморена и бързо ми писва. Като бях в отпуска шиех поне по 3 часа на ден, ама тогава ми беше спокойно  Laughing Иначе също прескачам, даже повече от 1-2 см, ама предимно с първите цветове, защото после се скриват от другите; към края на гоблена вече избягвам да прескачам.
Виж целия пост
# 126
N_A_N 7 на 6 квадратчета не е много, но все пак зависи от сложността си мисля  Thinking
Ааа,лесен е. Ето го: http://www.milenastyle.com/ZAlivutnaPALMITE.html Става по-хубав, отколкото е на снимката /то май при повечето е така/ и ми създава едно лятно настроение. Довечера ще го снимам и ще ви го покажа Peace
И все пак съм сигурна, че някои от вас биха го ушили по-бързо. Къде се бавя, се чудя newsm78
Виж целия пост
# 127
Благодаря много на Хипатия.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Ами аз също шия много бавно. Сега имам едно далматинче дето вече 2м и половина го влача, ама пък сядам най-много веднъж седмично. Embarassed Embarassed Embarassed
А и като седна с гоблена на креслото и малкия веднага решава, че съм седнала, за да идва да го кърмя и шиенето пак остава на заден план. Embarassed Embarassed Embarassed
Затова и много се възхищавам на красотите, които сте сътворили.  bouquet
Виж целия пост
# 128
sissak изтеглих от твоя сайт една схема ''Майка'' на каква панама се шие
Виж целия пост
# 129
                                         ЗДРАВЕЙТЕ  ГОБЛЕНАРКИ,
И аз да се запиша в новата тема,че то от шиене нямам време да ви прочета.  33uu
Виж целия пост
# 130
Момичета какво представлява панама Aida 14?
Виж целия пост
# 131
                                         ЗДРАВЕЙТЕ  ГОБЛЕНАРКИ,
И аз да се запиша в новата тема,че то от шиене нямам време да ви прочета.  33uu
Какво шиеш в момента, знам, че конете ти са готови?
Виж целия пост
# 132
бебешок, и мен от известно време ме вълнува този въпрос. Това което разбрах като се порових из Нет-а е, че Aida 14 е памучна панама с 14 нишки/бода на един инч. Предполагам, че не съм съвсем точна, така че и аз очаквам някое по-компетентно мнение. Simple Smile
Виж целия пост
# 133
ами прочетете предишната тема,де...там  е обяснено коя панама каква е...
Виж целия пост
# 134
http://loreleicrafts.wordpress.com/information/fabrics/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия