Клуб " Ръкоделие - гоблени " - 4 част

  • 42 715
  • 444
# 90
Да се присъединя към темата.Днес почнах Мона Лиза.Дълго време не бях шила,покраи работата и детето,но не можах да се стърпя.Като се познавам ще има да шия до сред нощите а на другия ден ...........ще съм свежа като кисела краставичка.
На вас случвало ли ви се е да се улисате с гоблена и да забравите за времето-на мен редовно ми се случва.
Като ушия повече ще пратя снимка
Виж целия пост
# 91
Разпис и от мен!

 newsm51
Виж целия пост
# 92
И аз мисля така,въпреки че имам позната която шие отделно всяко квадратче,което не ми се вижда удачно
И на мен не ми се вижда добра идея това Thinking  Както казах, аз шия както ми падне, но какво ми е станало напоследък, този гоблен го шия по цветове #Crazy Изумена съм, колко подредена съм станала Blush
Аз също шия по цветове е като ми омръзне просто сменям цвета,а пък на гоблените с фон ушивам първо фона и след това започвам останалото.Обикновенно гледам първо да ушия тези цветове които са в по-голямо количество
Виж целия пост
# 93
аз фона го оставя за последно, както и светлите цветове, иначе много се зацапват доакто го ушия  Crazy
Виж целия пост
# 94
аз фона го оставя за последно, както и светлите цветове, иначе много се зацапват доакто го ушия  Crazy
Абе така е ама се изнервям като трябва да шия едно и също два-три дни,а за светлите си права и аз ги оставям за накрая
Виж целия пост
# 95
и на мен ми е скучен фона, затова последен и пътьом почвам следващия  Simple Smile
Виж целия пост
# 96
една позната ги почва от средата  Crazy

Такова е по-принцип правилото за започване на гоблен - прегъва се панамата на четири,за да се отбележи центъра и се започва оттам.    Wink
Виж целия пост
# 97
Здравейте момичета,
аз най-после завърших моя Рибар е имам още около половината от фона,но тия дни ще му се види края.
Може да го видите ето тук:   
       
http://vaskata.multiply.com/photos/photo/18/3(снимката е направена точно като започвах фона).

Имам и една молба,страшно съм впечатлена от ето тези сладки къщички и ще съм много благодарна,ако някоя от вас има и ми изпрати тази книга:


Хипатия,обръщам се персонално  и към теб,ако я имаш в твоята голяма съкровищница или ако можеш да я намериш!
Предварително много,много благодаря! Heart Eyes
Приятен ден и спорно шиене на всички!
Виж целия пост
# 98
една позната ги почва от средата  Crazy

Такова е по-принцип правилото за започване на гоблен - прегъва се панамата на четири,за да се отбележи центъра и се започва оттам.    Wink
aз нямах предвид тази среда  Crazy ако гоблена е момичето с шапката например, започва от лицето
Виж целия пост
# 99
една позната ги почва от средата  Crazy

Такова е по-принцип правилото за започване на гоблен - прегъва се панамата на четири,за да се отбележи центъра и се започва оттам.    Wink
aз нямах предвид тази среда  Crazy ако гоблена е момичето с шапката например, започва от лицето
О как от лицето аз го оставям накрая,че току виж изкарам момичето разногледо #Crazy
Виж целия пост
# 100
и аз това и се чудя, но за нея не е проблем  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 101
една позната ги почва от средата  Crazy

Такова е по-принцип правилото за започване на гоблен - прегъва се панамата на четири,за да се отбележи центъра и се започва оттам.    Wink

това правило и за разграфена  и за неразграфена панама ли важи newsm78
добре,на панамата средата ще се намери,ама ми е чудно ако гоблена се състои от много листове схеми /в предишната тема разбрах,че има гоблени от по 20 схеми и нагоре- и то едните са 1/4,а другите 1/1/ и как ще намериш средата на схемата,за да почнеш #Crazy
поне на мен ми се  струва ми се трудноооооо..... Banghead

bella_,Рибарчето е много сладко наистина...А и тези къщички са много интересни,за първи път виждам такова нещо Crazy Как се правят по-точно?
Виж целия пост
# 102
една позната ги почва от средата  Crazy

Такова е по-принцип правилото за започване на гоблен - прегъва се панамата на четири,за да се отбележи центъра и се започва оттам.    Wink

Да, ама ако се шие на неразграфена панама!  Peace


Бела  smile3501
Виж целия пост
# 103
Unknown_lady, ето ти още едни теменужки.
Виж целия пост
# 104
Много благодаря. Сега заедно с теменужките, издирвам и риби  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия