Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са вашите възгледи относно ваксините срещу кърлежи, гъбички и HPV?
Как да преведа и легализирам дипломите си в посолството?
Какви видове пелени се предлагат в Германия?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са вашите възгледи относно ваксините срещу кърлежи, гъбички и HPV?
Ваксината срещу кърлежи обикновено се покрива от застраховка, освен ако не пътувате в ендемичен регион. За гъбични инфекции няма налична ваксина. HPV ваксината се препоръчва за здрави жени до 25 години. Преди да я приложите, трябва да направите тест за носителство. Тези ваксини са обсъдени във форума, където някои хора споделят своя опит и информация по темата.
-
Как да преведа и легализирам дипломите си в посолството?
Преводът и легализацията на дипломите се извършват в агенция, която след това може да ги представи в посолството без пълномощно. Въпреки това, някои участници споделят, че посолството може да изисква пълномощно. Цената за пълномощно в посолството е 6 евро, а за превод и легализация на документи в агенция се споменават различни цени.
-
Какви видове пелени се предлагат в Германия?
-
Какво представлява Зоната на здрача?
-
Какво представлява кръвното налягане и какви фактори могат да доведат до неговото понижаване?
. Нито гласово ми импонира. Марк пък има хубав, мек глас, но персонажът му предизвиква разстройство у мен. От една страна е хубаво, в случай, че страдам от запек ....
вчера в Зоото имаше група инвалиди. Малкия , понеже още не раzбира тичаше при тях и им покаzваше раzни камъчета, тревички ... и те много му се радваха. Та се чудя , дали zа тях не е обидно именно, като не смеем да ги погледнем или се правим , че не zабеляzваме . Не zнам . Има ли някъде инфо zа това, как да се държи човек в такива случаи?
.
Изведнъж в мен нещо се пречупи и не можех да се държа естествено с него. Толкова ми беше мъчно за него, излизахме няколко пъти на тераса през лятото, той само с едния крак можеше да върви, струваше му много сили, аз бях безсилна. Половин година по-късно съвтоянието му се влоши - седна на количка, парализира му се и десния крак. Излязохме пак на тераса. Той искаше да играем шах. Както седяхме един срещу друг, на мен ми замириса на а-а. Аз разбрах какво е станало. Направих се, че не разбирам. Той се разплака. Така горчиво, така ужасно горчиво... Не заради унижението, че не може дори най-примитивните си нужди да контролира, не заради това, че е инвалид, а заради съдбата. Прочетох в очите му, че не иска да живее. Той плачеше от името на всички, които носят неговия кръст. От 3 години не съм му се обаждала. А трябва сигурно да го направя...
- яка, мощна и надарена съмнителна балканска субектиня. 
!
? С пари ли? От това което прочетох като епикриза....не съм много обнадеждена.Не зная дали и 1млн евро ще стигат за пленираното лечение..трансплантация на ст.клетки , операция на крайнииците от настъпилите контрактури, физиотерапия.Както виждам искат и да се повторят всички изследвания...Само не ме разбирай погрешно...просто съм реална.