?Въпроси всякакви за СО? 2026

  • 101 339
  • 3 051
# 2 520
Пенелопе, не сте били възпитавани еднакво, сорри. Нещата отдавна са били изпуснати и от двамата родители... Ако опитат поне в този момент да държат твърда линия на поведение спрямо сина си - след като мине матурите или не, и после да е напълно ясно какво ще се случва - ще го пъдят ли да бачка или ще го галят с перце. Та просто ще си берат плодовете от възпитанието или липсата на такова, което са проявили спрямо него.
Спасението е да почне работа, бързо ще му стане ясно отде изгрява слънцето, особено ако попадне на строг шеф с изисквания. Колкото до университет, пак казвам, към момента трябва да прояви отговорност към себе си, а не мама и тате да бдят зорко отстрани.
Психиатърът лекува химичните изменения в мозъка / дано се изразявам правилно / и изписва съответните химични формули /лекарства/ за справяне с дефицити в мозъка.
Психологът е този, който ви трябва, но като чета момчето просто си е както викахме едно време - келеме - такива само с твърда ръка се оправяха / не визирам насилие /, а не с гозбица прЕсно сготвена нощеска.
Виж целия пост
# 2 521
Какво значение има диагнозата?
Всеки кадърен психотерапевт е наясно за кое може да помогне и дали се налага психиатър.
Как да няма значение? И колко кадърни терапевти има като буквално от вчера опитват да въведат изобщо някакви изисквания за въпросните. И психиатъра няма какво да изписва лекарства като изобщо не се касае за психично заболяване щом няма диагноза.
Виж целия пост
# 2 522
Питали го какво да правят преди матурите Joy ама това е психиатър, не е някакъв коуч по успех. Не знам на какво сте се надявали ама самото ходене 3 човека предполага, че момчето ще брои мухите
Виж целия пост
# 2 523
Моя въпрос го пропусна, а наистина исках да разбера нея кога са я сметнали за достойна да узнае за апартаментите на семейството.

За мен е странно, че тя се изживява като един от родителите в това семейство. Странен е начинът, по който се изказва - ние това направихме, ние онова направихме, а той едикакво си.
Вероятно е знаела за апартамента от самото начало и ми изглежда, че участва в семейни решения,
Точно това бях тръгнала да пиша, но ти си го вербализирала вече.
Авторката се изказва като третият родител "ние това, ние онова, пък той..". Тя вижда само брат си като девиантен, но това, което родителите ѝ са ѝ причинили, за да се асоциира и меси до такава степен, явно не го осъзнава. Също не е нормално.
Виж целия пост
# 2 524
Това момче... изведнъж всички семейно са се обединили срещу него, защото отдавна е изпусната работата.
Според мен, той се чувства предаден, ужасно самотен и изолиран от семейството.  Всичко, което прави е напук, за да ги дразни и да получи внимание. Сега всички са се юрнали да го вкарват в пътя... Стана ми жал за него.
Майка му, баща му, сестра му - всички са се хванали да го възпитават и да му дават наклон.
Някой някога попита ли го как се чувства, какви са му страховете? Събрал се е с лоша компания - ясно, ама колкото и да се отрича, дори и в пубертета, докато е още по-малък, родителите имат механизми да влияят.
Виж целия пост
# 2 525
Според мен това, че е съгласен да сътрудничи и да ходи до психиатър, е добър знак. Може би има нужда от такъв тип внимание и грижа.

Потърсете все пак психиатър с опит в зависимостите, ако това е проблемът на момчето. За име може да попитате във Въпроси всякакви, там влизат повече хора - https://www.bg-mamma.com/?topic=1842837.msg51129883#new
Виж целия пост
# 2 526
Момчето всъщност е учудващо кооперативно. Но защо ли си мисля, че цялата тази паника е защото са се усетили, че матурите наближават и ще е малко срамота да има 2ки при майка "уважаван учител". Въобще целият разказ ме хвърля в почуда. И ми напомни за едно семейство пациенти, за които разказва Пиер Дако в една от книгите си. Майка, баща, син и един чадър, който бил (заедно с майката) най-мъжественото нещо в стаята. И те очаквали той да му каже на момчето (явно някакво заклинание) и повече не го посетили.
Виж целия пост
# 2 527
Аз все още продължавам да се чудя защо се крие наличието на имоти от него и как си мислят, че ще реагира той, когато научи. А със сигурност ще научи – рано или късно...
Ще им изяде златните имоти ли? Или ще пожелае да се отдели от тях и да живее сам? Ами нека, какво лошо има? Да се отдели, но да си поеме живота в ръце – да си покрива сметките, да се обгрижва сам. Може пък да ги учуди.
Или точно от това ги е страх – че може и да се оправи сам, без мама да му готви посред нощите и кака да му диша във врата?
Таткото е ясно – липсваща безгласна буква.
Виж целия пост
# 2 528
Мнението ми, че никой не се интересува от това момче се затвърждава. Матурите…човекът видимо не се чувства добре в това семейство, не иска да се прибира, не иска да общува, но проблемът са матурите. Какво ще стане като не ги вземе? Нищо. Ще бачка и ако иска ще ги вземе другата година. Лошата компания е просто следствие, а не причина. 

Честно казано, щом си е намерил работа, според мен той сам ще се преориентира към изнасяне при първа възможност. Даже от нежелание да общува чак сам е започнал да си готви, въпреки че има кой да става в три сутринта.
Виж целия пост
# 2 529
Какво значение има диагнозата?
Всеки кадърен психотерапевт е наясно за кое може да помогне и дали се налага психиатър.
Как да няма значение? И колко кадърни терапевти има като буквално от вчера опитват да въведат изобщо някакви изисквания за въпросните. И психиатъра няма какво да изписва лекарства като изобщо не се касае за психично заболяване щом няма диагноза.
Важното е как се чувства, и да не е опасен за околните разбира се.
Кадърните психотерапевти са сигурно 3-4 в БГ.
Има много проблеми, които могат да се влияят от психотерапия. И е доказано.
Не за всичко са нужни лекарства. Ако не се променят поведенческите модели и не се създадат нови невронни връзки, лекарствата не са ефективни. Разбира се тук нямам предвид тежки психиатрични диагнози.
Като ориентир - да е психотерапевт, не психолог, когнитовно поведенческа психотерапия, терапия базирана на доказателства, да е завършил клинична психология, възпитаник на СУ,  и да има опит от поне 15 години.
Виж целия пост
# 2 530
Какво значение има диагнозата?
Всеки кадърен психотерапевт е наясно за кое може да помогне и дали се налага психиатър.
Как да няма значение? И колко кадърни терапевти има като буквално от вчера опитват да въведат изобщо някакви изисквания за въпросните. И психиатъра няма какво да изписва лекарства като изобщо не се касае за психично заболяване щом няма диагноза.
Кадърните психотерапевти са сигурно 3-4 в БГ.
Има много проблеми, които могат да се влияят от психотерапия. И е доказано.
Не за всичко са нужни лекарства. Ако не се променят поведенческите модели и не се създадат нови невронни връзки, лекарствата не са ефективни. Разбира се тук нямам предвид тежки психиатрични диагнози.
Като ориентир - да е психотерапевт, не психолог, когнитовно поведенческа психотерапия, терапия базирана на доказателства, да е завършил клинична психология, възпитаник на СУ,  и да има опит от поне 15 години.
Изискванията вече ще бъдат като по света и се иска поне 1400 часа лична терапия и обучение в лицензиран метод от лицензирана школа. Къде е завършил и колко опит има без тези изисквания е без значение. И има психиатри, които са терапевти, всъщност повечето терапевти, отговарящи на изискванията у нас не са психолози, а психиатри. На психолозите не им се занимава с 1400 часа терапия явно.
Виж целия пост
# 2 531
Не следя казуса, но се хващам за думите на Бояна – отдавна има изискване за лична терапия. Поне от 5 години. За психотерапевти. За другите не знам.
Виж целия пост
# 2 532
Психиатър е лекар. Психотерапевт може да е всеки, завършил някакъв курс, а дори и не.
Виж целия пост
# 2 533
Психиатър е лекар. Психотерапевт може да е всеки, завършил някакъв курс, а дори и не.
6 години обща медицина плюс 4 години специализация по психиатрия, та евентуално след 10 години учене се излиза психиатър. И .... някакъв с курс....
Виж целия пост
# 2 534
Не говорете глупости.
Психиатърът е лекар, да.
Психотерапевт не може да е всеки с курс. Малко по-информирано и обща култура.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия