Професия учител - 24

  • 40 420
  • 661
# 405
Извинете ме, но като прочетох това за невинните душички, много се смях.
Ако тръгнете с тази нагласа дори и в начален етап, ще преживеете голям шок.
Виж целия пост
# 406
Аз го преживях. Мислех си "те са деца като всички други", докато децата не започнаха да носят ножове и правят секс в тоалетната и да се омъжват на 13. Знаете в какво училище съм...
Виж целия пост
# 407
Аз го преживях. Мислех си "те са деца като всички други", докато децата Ен започнаха да носят ножове и правят секс в тоалетната и да се омъжват на 13. Знаете в какво училище съм...
Ужас. Винаги съм казвала, че колегите в такива училища трябва да получават поне двойно по-големи заплати. Освен всичко друго, комуникацията с родителите е много трудна и често неефективна.
Виж целия пост
# 408
Или просто да ги пращат в някакви трудови училища подобни деца от такива семейства. Превърнаха образованието в някаква пошла подигравка, за да угаждат на електората си.
Виж целия пост
# 409
Майка ми навремето, началото на 90-те,   работеше в ТВУ. Ами, ставаха хора  тези ученици. Но...много дисциплина имаше.
Виж целия пост
# 410
Здравейте,
Бих искала да се консултирам по следният въпрос.
Към този момент, по предмет изучаван 2уч.ч седмично, по колко текущи оценки следва да има един ученик?
Нормално ли е да има една оценка, или вече трябва да са две?
Виж целия пост
# 411
Зависи от предмета, от учителя, от броя деца в клас, от отсъствията на ученика ... От началото на срока са минали 7 седмици.
Виж целия пост
# 412
Зависи от предмета, от учителя, от броя деца в клас, от отсъствията на ученика ... От началото на срока са минали 7 седмици.

Да кажем История, с 28ученика в клас.
Виж целия пост
# 413
От Наредба 11 - Чл. 12. (1) Минималният задължителен брой текущи изпитвания по учебен предмет или модули за всеки учебен срок е:
1.   две текущи изпитвания по учебни предмети, изучавани по училищен учебен план с до два учебни часа включително седмично;
Виж целия пост
# 414
Здравейте,
Бих искала да се консултирам по следният въпрос.
Към този момент, по предмет изучаван 2уч.ч седмично, по колко текущи оценки следва да има един ученик?
Нормално ли е да има една оценка, или вече трябва да са две?
Към този момент, не е ненормално да има една оценка, ако минимумът до края на срока са две. Зависи от преподавателя, от осъствията на ученика, дали някой ученик ще има една или пет оценки към момента. Но по Наредба са минимум две за срока.
Виж целия пост
# 415
Скрит текст:
Здравейте,
Бих искала да се консултирам по следният въпрос.
Към този момент, по предмет изучаван 2уч.ч седмично, по колко текущи оценки следва да има един ученик?
Нормално ли е да има една оценка, или вече трябва да са две?
Към този момент, не е ненормално да има една оценка, ако минимумът до края на срока са две. Зависи от преподавателя, от осъствията на ученика, дали някой ученик ще има една или пет оценки към момента. Но по Наредба са минимум две за срока.
Абсолютно не съм съгласна с мнението за броя на оценките.

Напълно нормално си е ученикът да има една оценка. Срокът е 5 месеца. Минали са два месеца и ученикът има една оценка. В следващите три месеца е длъжен да получи още една оценка и според наредбата е готов за оформяне. (Като се върнем след ваканцията ще сме на средата /за ученици от 7. клас нагоре/.)
Ако сега е задължително да има две оценки, значи в следващите месеци можем да не го изпитваме...

Лично аз се старая всеки ученик да получи поне 3 оценки при два часа седмично.

Според наредбата трябва да има ритмичност на изпитванията и това подлежи на проверка.

До момента някой може да има 1 оценка, друг две оценки, трети може да има три оценки, но не е препоръчително да няма оценка или ако има такива ученици, да са 1-2 за класа. Т.е. да има ритмичност на изпитванията.
Виж целия пост
# 416
Вела, много благодаря за мнението.
И първият срок 2-3ма учители се мотаеха до последно с оценките.
По едни предмети има вече по 2-3-4оценки, по други по 1.
А има и два предмета без нито една оценка, но те са въпросните, които чакат до последно учителите.
Виж целия пост
# 417
Колежке, вие гледайте своя предмет и четете наредбата за оценяването, не гледайте чуждите дневници. Всеки си носи последствията за себе си.
Виж целия пост
# 418
При нас зам.-директорката ни е казала да се пишат оценки като брой часове седмично + 1. Така работим, за да има достатъчно текущи оценки и да сме спокойни.

И съвсем отделно да попитам,някой има ли информация за образователните медиатори? Интересувам се къде могат да се изкарат курсове и как преминават.
Виж целия пост
# 419
Здравейте на всички. В нашето училище, точно преди междусрочната ваканция, получихме писмо от местното РУО относно броя на оценките. Не сме били спазвали зададения минимален брой оценки по съответния учебен план на предмета. (Проверено в НЕИСПУО) До сега всеки следеше за брой часове на седмица + 1 оценка още поне (никой не е оставал само с толкова). Но в учебните планове са заложени различни проценти за различните предмети и за различните класове. Има процент за контролни, за текущи оценки и процент за други, като уточнението за кои какви са е доста многозначно. Пресмятайки по проценти за контролни, т.к. са най-малко, със заложено само едно контролно могат да ви излязат различен брой оценки по различните предмети. (Вижте си учебните планове в на МОН сайта) Та по този начин пресметнато по Изобразително изкуство с едно контролно с 10% излизат 10 оценки. Когато всеки си пресметна, се наложи "актуализация" на графика за контролни - изтрихме си някои от контролните и ги сведохме до 1 брой, като идеята е за оценка от контролна работа да се вписва само за датата от графика. Другите контролни ще си ги въвеждаме,  като текуща оценка от писмено изпитване примерно. Остана неуточнен въпросът : "Каква е разликата между тест и контролна работа?". Всеки преподавател ще реши за себе си, как ще процедира и това, защото в писмото има само констатация за нарушение, но не и указания. Очаква се да има последващ контрол от РУО и сега се стремим да достигнем заветната бройка, за да сме изрядни. Дано да съм успяла да ви го обясня разбираемо 😅.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия