Конфликтът между САЩ и Европа за Гренландия

  • 14 433
  • 285
# 60
Дали ще има война, изобщо не зависи от това дали щатите ще присвоят Гренландия без или с насилие.
Война е възможна, защото Тръмп е психопат и целият този цирк, на който сме свидетели от началото на мандата му, доби абсурдни размери.
Току-що на пресконференция гренландският мин.председател заяви пак, че Гренландия е част от Кралство Дания и не е за продан.
Сега очаквам утре Ванс да “притисне в ъгъла” външната министърка на Гренландия, която разбира се че няма силни карти, да избере щатите, защото американският президент има “психична нужда от Гренландия”(цитат от интервю на Тръмп).
Виж целия пост
# 61
Цитат
Медведев: Тръмп да побърза с превземането на Гренландия, защото островът готви референдум за присъединяване към Русия

„Тръмп трябва да побърза. Според непотвърдена информация, след няколко дни може да се проведе изненадващ референдум, на който всички 55 000 жители на Гренландия биха могли да гласуват за присъединяване към Русия. И това е всичко! Край на звездите на знамето. И Русия ще има нов – 90-ти – федерален субект“, написа Дмитрий Медведев в своя канал в Max.
Цитат
Дания и Гренландия спешно пращат министри в Белия дом

Външните министри на Дания и Гренландия ще посетят утре Белия дом, за да разговарят очи в очи с вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс и държавния секретар Марко Рубио. "Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс също поиска да участва в срещата. Следователно той ще бъде домакин на разговора, който ще се състои в Белия дом", заяви датският външен министър Ларс Льоке Расмусен пред репортери в Копенхаген.

Расмусен и гренландската външна министърка Вивиан Моцфелт поискаха среща с Рубио, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп засили публичните си изявления, че САЩ трябва да поемат контрола над Гренландия.

"Поискахме тази среща, за да преместим дискусията в заседателна зала, където можем да се гледаме в очите и да разговаряме по тези въпроси", обясни Ларс Льоке Расмусен.
https://www.actualno.com/europe/danija-i-grenlandija-speshno-pra … news_2542431.html
Виж целия пост
# 62
Медведев тотално тролва Тръмп и МАГА Laughing Понеже и Тръмп, и МАГА са прости, ще се вържат веднага.

Поне Медведев разкри кой има истински интерес от разцеплението на НАТО.
Путин.

По предложение на Дания и Гренландия, утре във Вашингтон трябва да се срещнат външните министри на тези държави с Рубио, но днес към срещата се е самопоканил Ванс, което гарантира груби заплахи и изнудване на европейските партньори.
Дали ще удържи всички фронтове, международни и национални,  на които е обявил война Тръм?

Ванс се бил самопоканил. Опитва се да се позиционира като следващия президент. Рубио е дипломат, той не иска военни акции. Ванс не е дипломат, той е warmonger. Той е там да защитава интересите на Путин, както някой вече спомена.
Конгресът трябва час по-скоро да върже ръцете на Тръмп и Ванс за военни операции с цел завладяване на друга държава. Изпуснаха Венецуела, но трябва да се стегнат и да предотвратят Трета Световна Война. Продажните републиканци в Конгреса обаче ще спънат работата.
Виж целия пост
# 63
ЕХ този Тръмп, може би някой го е заблудил, че може да вземе Гренландия на оня свят, след някой и друг месец.
Виж целия пост
# 64
Срещата на Дания и Гренландия със САЩ е преместена от Белия дом в церемониалния офис на вицепрезидента, намиращ се непосредствено до Белия дом, 16:30 часа( CET).
Тръмп продължава да прилага неговия си модел на “сключване на сделка”, като заплашва до последната минута преди срещата.
Виж целия пост
# 65
ЕХ този Тръмп, може би някой го е заблудил, че може да вземе Гренландия на оня свят, след някой и друг месец.

Аз мисля, че знам какво иска Тръмп. Тази година САЩ празнуват 250-годишнина от създаването си. През годините САЩ са купили различни територии - Калифорния, Невада, Аляска, много от Midwest щатите. Но Гренландия е по площ много по-голяма от всички тези територии заедно. Тръмп иска да остане в историята като президентът, който е разширил територията на САЩ с най-голяма площ. Нищо, че 98% от територията е необитаема и пълна с лед. Той в предизборните си речи през 2024 каза, че ще разшири територията на САЩ. Явно по този начин.

Бонус са редките минерали и други полезни изкопаеми, които САЩ ще се опита да усвои.
Бляновете на Тръмп нямат нищо общо с националната сигурност на САЩ с други думи. Само чесане на едно тодлърско его, което ще вкара САЩ в трета глуха на световната сцена.
Виж целия пост
# 66


Аз мисля, че знам какво иска Тръмп. Тази година САЩ празнуват 250-годишнина от създаването си. През годините САЩ са купили различни територии - Калифорния, Невада, Аляска, много от Midwest щатите. Но Гренландия е по площ много по-голяма от всички тези територии заедно. Тръмп иска да остане в историята като президентът, който е разширил територията на САЩ с най-голяма площ. Нищо, че 98% от територията е необитаема и пълна с лед. Той в предизборните си речи през 2024 каза, че ще разшири територията на САЩ. Явно по този начин.



Най-добре е да купи Сибир от Китай
Виж целия пост
# 67
Аз пък им се чудя на гренландците защо не му дадат цена, ей така някаква бомбастична с хиляда нули - газилион трилион. Да видим откъде ще ги вземе.
Виж целия пост
# 68
Щял да плати 700 млд долара. Интересно с този огромен външен дълг, който е трилиони, от къде ще вземе тези пари...
Виж целия пост
# 69
https://www.24chasa.bg/mneniya/article/22076597

Инътресна статия от български сайт. Не ми позволява да коирам само текста.
Виж целия пост
# 70
Щял да плати 700 млд долара. Интересно с този огромен външен дълг, който е трилиони, от къде ще вземе тези пари...
Откъдето си вземат, ще ги напечатат.
Виж целия пост
# 71
Щял да плати 700 млд долара. Интересно с този огромен външен дълг, който е трилиони, от къде ще вземе тези пари...
Не това е малко, още трябва да добави.
Виж целия пост
# 72
Щял да плати 700 млд долара. Интересно с този огромен външен дълг, който е трилиони, от къде ще вземе тези пари...
Ако ги плащат на "порции",няма да ги усетят. Тази година – $100млрд.,следваща – $50млрд. и т.н.
Виж целия пост
# 73
Датският министър на външните работи казва, че на срещата е станало ясно, че Тръмп е решен да завладее Гренландия.
Това вероятно е позицията на Ванс.
Но пък е решено да се създаде работна група между Дания и САЩ, която да разгледа притесненията на Тръмп за района.
Според външният министър на Дания американците са казали ''извиняваме се, станало е недоразумение''.
Това вероятно е дипломатът Рубио, който вече два пъти каза, че не става дума за военно завладяване на Гренландия.

Явно Рубио и Тръмп не са на една вълна по въпроса за начина на увеличаване на американското влияние в района. Рубио не е глупав - той е може би най-квалифицирания за работата си в тая администрация. Макар че привидно играе по свирката на Тръмп, няколко пъти вече се вижда, че той е по-заинтересуван от дипломатическо решение на проблема, отколкото военно. При Тръмп и Ванс е обратното - те искат само военно решение. Според мен Рубио в момента е в много трудна ситуация, защото вижда, че неговите усилия за дипломатическо решение са кажи-речи напразни, докато Тръмп и Ванс напъват за военно решение.
В същото време в Конгреса все повече започват да се усещат, че Тръмп съсипва САЩ не само вътрешно, но и международно като е готов за война с НАТО и Европа. Да припомня, че и Канада е в НАТО и че Тръмп не може да разчита на никой при евентуална война с НАТО.

Мярнах някъде снимка на един мъж с тениска със снимка на Тръмп и надпис ''Ако аз не открадна Гренландия, някой друг ще го направи''.
Виж целия пост
# 74
Щял да плати 700 млд долара. Интересно с този огромен външен дълг, който е трилиони, от къде ще вземе тези пари...

Природните богатства там струват трилиони. Това е кражба. Дали му е минавало през празната глава, че може би европейците искаме също да копаем там? И ние имаме нужда от редкоземни елементи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия