Университети в Германия и други немскоговорящи държави (вкл. специалности на английски) : Тема 26

  • 28 884
  • 605
# 585
Ние днес дадохме дипломата за превод и легализация. Убедиха ни, че вече не е нужна нотариална заверка и си снимаха направо самата диплома. Продължавам да имам съмнение дали не сгрешихме.
Получихме и Европейско приложение на АЕ, но в него няма оценки, само резултатите от матури и общ успех.
И аз съм подала за превод и няма нужда от заверка. Също в НАЦИД подадох за апостил с електронен подпис.
Виж целия пост
# 586
Здравейте, момичета!
Имаме нужда от помощта Ви. Дъщеря ми пише бакалавърска работа и във връзка с нейното изследване търси немскоговорящи участници, които да попълнят анкета.
Попълването отнема около 20 минути. Анкетата е напълно анонимна и всички отговори ще бъдат използвани единствено за целите на бакалавърската работа.
Ще бъдем много благодарни на всеки, който отдели време да помогне. Ако имате немскоговорящи приятели или познати, ще се радваме и ако споделите анкетата с тях.

Линк към анкетата: https://scheitern.sawtoothsoftware.com

Благодаря от сърце на всички отзовали се!
Виж целия пост
# 587
Здравейте, имам притеснения относно изчакване на прием в Австрия и паралелно кандидатстване в България за всеки случай. Но резултатите за първо класиране от тук ще са готови на 6 юли, а от Австрия поне края на юли. Миналата година тук бях чела, че не е пречка да я запишем, а при прием в Австрия - да я отпишем от тук и запишем там.
Някой смята ли да кандидатства по този начин и на двете места?
Виж целия пост
# 588
Попълних  анкетата Simple Smile  Ако дъщеря  Ви  е регистрирана  във  фейсбук  групата  за  студенти  в Германия, може  да  пусне  анкетата там.  Винаги има  хора,  които  се  отзовават  и  попълват.  Моите  дъщери навреметo си бяха  пуснали тaм анкетите  за  папката за DSD2 . Даже  темата на  голямата ми девойка беше точно Erneuerbare Energien  Simple Smile
Виж целия пост
# 589
Попълних  анкетата Simple Smile  Ако дъщеря  Ви  е регистрирана  във  фейсбук  групата  за  студенти  в Германия, може  да  пусне  анкетата там.  Винаги има  хора,  които  се  отзовават  и  попълват.  Моите  дъщери навреметo си бяха  пуснали тaм анкетите  за  папката за DSD2 . Даже  темата на  голямата ми девойка беше точно Erneuerbare Energien  Simple Smile
Много, много благодаря! Пуснала е в различни групи, да, дано да откликнат  членовете на съответните групи.
Виж целия пост
# 590
Здравейте, имам притеснения относно изчакване на прием в Австрия и паралелно кандидатстване в България за всеки случай. Но резултатите за първо класиране от тук ще са готови на 6 юли, а от Австрия поне края на юли. Миналата година тук бях чела, че не е пречка да я запишем, а при прием в Австрия - да я отпишем от тук и запишем там.
Някой смята ли да кандидатства по този начин и на двете места?
Да, а и много го правят това.
Виж целия пост
# 591
Единственият негатив  е  загубата на някаква  част от семестриалната такса за нашия университет.  Няма  да я  върнат цялата.
Виж целия пост
# 592
Попълних и аз.
Виж целия пост
# 593
Благодаря от сърце!
Виж целия пост
# 594
Здравейте, имам притеснения относно изчакване на прием в Австрия и паралелно кандидатстване в България за всеки случай. Но резултатите за първо класиране от тук ще са готови на 6 юли, а от Австрия поне края на юли. Миналата година тук бях чела, че не е пречка да я запишем, а при прием в Австрия - да я отпишем от тук и запишем там.
Някой смята ли да кандидатства по този начин и на двете места?
Няма проблем да се запише в БГ университета, но при отписване таксата за първия семестър не се връща.
Виж целия пост
# 595
В София  конкретно, доколкото знам, удържат  %  само, не  цялата семестриална  такса (разбира се,  ако говорим за отписване  преди старта на  учебната година).
Виж целия пост
# 596
Изпратих линка  на сина ми да попълни анкетата.
Не съм писала напоследък, но то няма и какво. Митко готви бакалавърска работа и чака резултат от кандидатстване за магистратура. Чакаме всички със стаен дъх. Септември започва практика във F1 Audi и  иматрикулацията му е важна.  Би трябвало до седмица две да има резултат. В Мюнхен е супер лято, но моето гардже или  се поти в библиотеката , или бачка . Чакаме го през август да си дойде за малко, ще си замине с кола за да може да пътува до Инголщат за практиката  .
Виж целия пост
# 597
В София  конкретно, доколкото знам, удържат  %  само, не  цялата семестриална  такса (разбира се,  ако говорим за отписване  преди старта на  учебната година).
20-30 %, по спомен, примерно  СУ
Виж целия пост
# 598
ГД,  това с  температурите е непоносимо, тези дни май очакват и  по-високи да  станат..Не знам за Бавария в  момента, но дъщеря ми вчера  след  работа  е обикаляла  Лудвигсхафен,  Манхайм,  Хайделберг и  още няколко в околовръст с колата в  опит да  си намери  мобилен  климатик, от  онези, на  които им  изкарваш  маркуча  през прозореца.  При нея конкретно сигурно е ад,  понеже,  да,  кокетно  апартаментче,   уютно, ама  е на  тавански етаж,  скосено и с  големи  прозорци на  тавана.  Сауна...иначе нощем заспиваш, докато гледаш звездите, хаха.  Звънна ми вчера почти ревяща от безсилие.  Първо не  видяла  долу наемодателите да ги пита  дали  може  да пробива  за  вътрешно  тяло. Отделно   при  този температурен  пик се отказала,  понеже монтажът ще се  забави. Обясни ми, че  обратно на всякаква  логика (при нормални условия, естествено)  стои  сега по-дълго на работа (отива рано-рано), че  да е на  халдно и да  си  пуска  в  стаята  климатика на  температура,  която на нея  й е кеф.. Но аз нали  съм  състрадателна  душа, от  сутринта  търся онлайн, навсякъде  всичко  разпродадено, но  упоритостта ми беше възнаградена  с една  нещастна  последна  бройка  в  ОБИ  в  Ландау.  Резервирах  я и след  работа  ще  шофира  дотам да  си я  вземе.  Като й  пратих  "изненадата"  в чата, радостта  прозираше и в  думите  й..  Нощес не  могла  да  спи,  къпала  се няколко  пъти.
Виж целия пост
# 599
Русалка, не знам за този ми син, но другия и девойката му ходили специално на шопинг за летни дрехи Simple Smile
В Амстердам усилено садят дървета за сянка. А за  Мюнхен -  града се е изнесал  в  Английската градина и около Изар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия