Какво повече НЯМА да купя - 29

  • 72 339
  • 644
# 630
Като казахте микрофибър – преди години позната работеше във фирмения магазин на наше предприятие, което шиеше спални комплекти. Та тя ни препоръча и ни уреди с микрофибърни. Страхотни бяха, дълги години си ги ползвах през лятото – хем държаха хладно, хем се плъзгаха много приятно по кожата.
Но колкото и качествени да бяха, все пак овехтяха, цветовете избеляха след многогодишното пране и се наложи да ги подменя.
Ако попадна на такива, пак ще си купя. Търсих, но не намерих, явно фирмата или вече не съществува, или не шие от точно този плат. Гледала съм какъв микрофибър се продава сега, не е същият.
Сега е китайски най-вероятно Simple Smile
Иначе пък съхне за нула време, това му е предимство.
Виж целия пост
# 631
Съхне, защото е полиестер. Може би съм прекалено придирчива, но никакъв полиестер не понасям до тялото ми, нито дрехи, нито чаршафи. Спала съм на такова спално бельо в хотел, страшно запарва. Не бих купила полиестерни чаршафи, дори и да има памук в тях
Виж целия пост
# 632
За спално бельо само памук ранфорс. Микрофибърът си е изкуственяк.
И като прочета някъде, че маршафите са от поликотон, пък ги представят за памучни… добре, че хората масово не разбират какво е.
Виж целия пост
# 633
Няма да купя Deutsche Markenbutter (от доста време не съм).
Справка: https://www.bta.bg/bg/news/bulgaria/oficial-messages/1152572-kzk … ie-na-potrebiteli.
Виж целия пост
# 634
Няма да купя Deutsche Markenbutter (от доста време не съм).
Справка: https://www.bta.bg/bg/news/bulgaria/oficial-messages/1152572-kzk … ie-na-potrebiteli.
Преди малко четох и аз статията, и мислех да постна. Колкото и да чете етикета човек, пак не знае какво има вътре ... за съжаление.
Последните години след една такава статия купувам , единствено когато е от Ростар маслото.

Щеше да е хубаво българските производители да взимат пример от Ростар и да подават жалби и сигнали за некоректни свои колеги в областта на производството с което се занимават , било то мляко, кашкавал, сирене, месо !
Виж целия пост
# 635
Кое масло е на Ростар? Сега има промоция на Президент във Фантастико - 10 лв. Като го видя намалено купувам по някой пакет и държа във фризера за сладкиши или торта. Поне като си играя да правя, да е с хубави материали
Виж целия пост
# 636
Няма да купя Deutsche Markenbutter (от доста време не съм).
Справка: https://www.bta.bg/bg/news/bulgaria/oficial-messages/1152572-kzk … ie-na-potrebiteli.

За това масло се знае доста отдавна. Преди няколко години имаше статия за него (не ми се рови да я търся).  Не знам защо чак сега КЗК се е задействала.
Виж целия пост
# 637
Кое масло е на Ростар? Сега има промоция на Президент във Фантастико - 10 лв. Като го видя намалено купувам по някой пакет и държа във фризера за сладкиши или торта. Поне като си играя да правя, да е с хубави материали
Вкъщи купуваме тези двете на Ростар. Аз също складирам във фризера по 2-3 пакета.
Виж целия пост
# 638
Това Ростар сега го виждам аз на опаковката. Обикновено гледам елипсовидния код, да почва с DE.
Виж целия пост
# 639
Аз пък си купувам масло от Лидл, на техните марки, доволна съм.
Няма Дойче, няма Ростар, Саяна и подобни.
За мене горните се топят един друг, в зависимост чие лоби ръководи КЗК - всичките са маскари.
Виж целия пост
# 640
Няма да купя Deutsche Markenbutter (от доста време не съм).
Справка: https://www.bta.bg/bg/news/bulgaria/oficial-messages/1152572-kzk … ie-na-potrebiteli.

За това масло се знае доста отдавна. Преди няколко години имаше статия за него (не ми се рови да я търся).  Не знам защо чак сега КЗК се е задействала.
Само да се включа като кажа че цената много му падна .....може би това е причината
Виж целия пост
# 641
Тичам до хладилника да видя какво ми е маслото Grinning Имам едно дойчен мойчен на Кауфландската марка, производителят е същият като това, което вкарват от Ростар. Иначе, отдавна се говори, че това масло е менте, и тук потребители са казвали, че не докарва изобщо на масло.
И на мен ми харесва маслото в Лидл, чат пат взимам и ирландско, ако има промоции.

А тази "глоба" е смешна и скандална, Клас Фууд само през 2020-та са направили 18 милиона лева оборот (да, наясно съм, че това не е чиста печалба), в пъти повече пари са спечелили от измамите си. На ръба на фалит трябва да ги докарат, че и затвор.
Виж целия пост
# 642
Известно време и лидълското масло не приличаше на масло. Само от него купувах и в един момент забелязах, че и току що извадено от хладилника се маже леко като маргарин. Вероятно масово в определено време си фалшифицират партидите.
Виж целия пост
# 643
Никога не ми се е случвало маслото от Лидъл (Пилос) да ми се маже като маргари.
Виж целия пост
# 644
Точно Пилос беше преди може би две години и питах в тази тема дали и други са забелязали
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия