Какво повече НЯМА да купя - 29

  • 76 190
  • 686
# 675
В детската градина в която работя млечните продукти са с марка "Саяна" и всичко е много хубаво-и кашкавал, и сирене. За съжаление техни продукти с такова качество не откривам в търговската мрежа. Продуктите за детската градина трябва да отговарят на стандарта.
Виж целия пост
# 676
Вероятно нищо му няма, но лично за мен киселото мляко трябва да е от прясно мляко и закваска.

Трябва, но у нас няма толкова прясно мляко, т.е. млекодайни животни, за да задоволят всички големи, малки, знайни и незнайни заводи и мандри. Затова се внася с тонове прясно и сухо мляко от други страни, слагат се всякакви други добавки, за да се получи това, което купуваме от магазина.
Чувала съм, че някои производители фалшифицират овчето, козето и биволското мляко и сирене с ароматизатори. Няма да се учудя наистина да го правят.
Виж целия пост
# 677
Саяна се произвеждат в Хасково заедно с доста други марки - със станалите известни суровини от складове с потресаваща липса на контрол и качество. Вече не купувам нещо от тях. Преди харесвах и купувах кашкавал Наборъ, но вече го заобикалям отдалеч.

И в тази връзка, може ли някой да ми припомни на кои марки бяха колбасите от мизерните складове край Пловдив?
Виж целия пост
# 678
Колбаси на братя Къртеви
Виж целия пост
# 679

Това имаме в хладилника в момента, цедено кисело мляко на Саяна...
 Не просто съм сигурна, убедена съм.

Това мляко е произведено от "Милки Груп Био" ЕАД. Те пакетират и фалшивото немско масло. КЗК ги глобява през 2021 година. Сами си направете извода.

Не бих купила нищо от този производител.



https://business.dir.bg/kompanii/kzk-globi-s-1-7-mln-leva-targov … ts-na-krave-maslo
Виж целия пост
# 680
Саяна,Наборъ,Булгарче,Соколово и др.подобни  не бяха ли преди имитиращи продукти?
Не виждам вече по витрините да са отделно от “истинските” и да има обозначение за това 🤔
Виж целия пост
# 681
Саяна,Наборъ,Булгарче,Соколово и др.подобни  не бяха ли преди имитиращи продукти?
Не виждам вече по витрините да са отделно от “истинските” и да има обозначение за това 🤔
Не. Откъде го измисли това?

Това имаме в хладилника в момента, цедено кисело мляко на Саяна...
 Не просто съм сигурна, убедена съм.

Това мляко е произведено от "Милки Груп Био" ЕАД. Те пакетират и фалшивото немско масло. КЗК ги глобява през 2021 година. Сами си направете извода.

Не бих купила нищо от този производител.



https://business.dir.bg/kompanii/kzk-globi-s-1-7-mln-leva-targov … ts-na-krave-maslo
Глобата е за хитруване, а не че маслото не е масло. Нас като клиенти не ни засяга, щом маслото е масло.
Виж целия пост
# 682
Там е работата, че не е масло - съдържа основно растителни мазнини и свинска мас. Глобата е от една страна за това, от друга защото са писали на опаковката стандарт, който маслото не е минало и умишлено създават грешна асоциация и подвеждат клиента.
Виж целия пост
# 683
Саяна,Наборъ,Булгарче,Соколово и др.подобни  не бяха ли преди имитиращи продукти?
Не виждам вече по витрините да са отделно от “истинските” и да има обозначение за това 🤔
Не. Откъде го измисли това?

Това имаме в хладилника в момента, цедено кисело мляко на Саяна...
 Не просто съм сигурна, убедена съм.

Това мляко е произведено от "Милки Груп Био" ЕАД. Те пакетират и фалшивото немско масло. КЗК ги глобява през 2021 година. Сами си направете извода.

Не бих купила нищо от този производител.



https://business.dir.bg/kompanii/kzk-globi-s-1-7-mln-leva-targov … ts-na-krave-maslo
Глобата е за хитруване, а не че маслото не е масло. Нас като клиенти не ни засяга, щом маслото е масло.

А дали маслото е масло това не е изследвано.
Цитат:
"В хода на проучването се установило, че през 2021 г. дружеството закупува краве масло на блок??, като самостоятелно го опакова с опаковки, които имат обичайния изглед и обозначаване на продукта като "Deutche Markenbutter", Mildgesauerte Butter, от 250 гр. (Дойче Маркенбутер, леко подкиселено), но в действителност опакованото масло е различно от вида Mildgesauerte Butter (Дойче Маркенбутер, леко подкиселено)."

И още един цитата от решението на КЗК:

"24.6. В представена официална декларация от Fude + Serrahn Milchprodukte
GmbH & Co.KG от 28.10.2021 г. относно разпространението на продукта краве
масло Deutsche Markenbutter, 250 г, с номер на партидата L1510202131 се посочва
следното:
Посочения продукт не се произвежда във фабриките на Fude + Serrahn
Milchprodukte GmbH & Co.KG и не е продаден от Fude + Serrahn Milchprodukte
GmbH & Co.KG на „Милки Груп Био“ ЕАД;

Опаковката (фолиото) на продукта краве масло Deutsche Markenbutter,
250 г, с номер на партидата L15102021 с дистрибутор „Милки Груп Био“ ЕАД не
е произведен или напечатан от Fude + Serrahn Milchprodukte GmbH & Co.KG за
„Милки Груп Био“ ЕАД.
Fude + Serrahn Milchprodukte GmbH & Co.KG не е издавала никакви
търговски документи, спецификации, документи за произход или каквито и да
било други документи във връзка с продукта краве масло Deutsche Markenbutter,
250 г, с номер на партидата L15102021 с дистрибутор „Милки Груп Био“ ЕАД на
„Милки Груп Био“ ЕАД.
Прегъването на опаковката и отпечатването на срока на годност на
продукта краве масло Deutsche Markenbutter, 250 г, с номер на партидата
L15102021 с дистрибутор „Милки Груп Био“ ЕАД е различно от нашата
производствена линия и опаковка - използваме различни машини за опаковане и печат."
Виж целия пост
# 684
За Милки Груп има много информация. А колко е скрита...

Овче сирене правено с краве мляко
https://business.dir.bg/kompanii/kzk-globi-milki-grup-bio-i-dimi … -s-nad-1-mln-leva


Глоба от 2000 лева е наложена и на фирма „Милки груп" ООД за това, че извършва дейност без разрешение, и то в склад, без необходимите условия за съхранение.
https://www.marica.bg/plovdiv/gradat/mestna-firma-ni-mami-s-razvaleni-qjca

Високо съдържание на вода е открито в "Милки груп био" ЕАД, гр. Хасково ("Кауфланд"), в сирене, произведено в България за дистрибутор Билла и доставчик "Клас фуд" ("Кауфланд").
Източник: https://btvnovinite.bg/bulgaria/obshtestvo/v-9-marki-sirene-na-p … aignsrc=clipboard

Разбиха складове с месо с изтекъл срок, готвели го за Великден
Разследват "Милки Груп Био" за опасни храни и укриване на данъци
https://trafficnews.bg/bulgaria/razbiha-skladove-meso-iztekal-sr … -velikden-137721/
Виж целия пост
# 685
Там е работата, че не е масло - съдържа основно растителни мазнини и свинска мас. Глобата е от една страна за това, от друга защото са писали на опаковката стандарт, който маслото не е минало и умишлено създават грешна асоциация и подвеждат клиента.
Коментирам глобата в линка по-горе от поста на къдрокоса. Няма такова нещо. Прочети за какво са глобени.

Глобените на скоро фирми за представяне на масло, което не е масло, са други, а не Милки Груп. Нека правим разлика.

Щеше да пише, ако не е масло. Пише масло. Глобата щеше да е по-голяма, ако е било с примеси.



За Милки Груп има много информация. А колко е скрита...

Скрит текст:
Овче сирене правено с краве мляко
https://business.dir.bg/kompanii/kzk-globi-milki-grup-bio-i-dimi … -s-nad-1-mln-leva


Глоба от 2000 лева е наложена и на фирма „Милки груп" ООД за това, че извършва дейност без разрешение, и то в склад, без необходимите условия за съхранение.
https://www.marica.bg/plovdiv/gradat/mestna-firma-ni-mami-s-razvaleni-qjca

Високо съдържание на вода е открито в "Милки груп био" ЕАД, гр. Хасково ("Кауфланд"), в сирене, произведено в България за дистрибутор Билла и доставчик "Клас фуд" ("Кауфланд").
Източник: https://btvnovinite.bg/bulgaria/obshtestvo/v-9-marki-sirene-na-p … aignsrc=clipboard

Разбиха складове с месо с изтекъл срок, готвели го за Великден
Разследват "Милки Груп Био" за опасни храни и укриване на данъци
https://trafficnews.bg/bulgaria/razbiha-skladove-meso-iztekal-sr … -velikden-137721/
От постнатото само две са съществени:
1. Овчето сирене, което не е овче.
2. Преди 10г. сиренето съдържало повече водно съдържание от нормалното и 7% немлечни мазнини.
От тогава има ли нещо друго доказано? Ако няма, значи ли, че нямат издънки и са си взели поука или завинаги трябва да бъдат заклеймени?

Няма нищо за кравето сирене, маслото и киселото мляко, които в случая коментираме.
Виж целия пост
# 686
Само част от произвежданата продукция е с ниско качество и не отговаря на изискванията. Другото е по конец ⛴️
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия