Пълен пакет профилактични изследвания

  • 1 828
  • 63
# 30
Да, в случая трябва да избере един от двата.
Аз съм с инсулин на гладно в норма, но след теста с глокозата не са добре нещата.
Виж целия пост
# 31
Да, в случая трябва да избере един от двата.
Аз съм с инсулин на гладно в норма, но след теста с глокозата не са добре нещата.
И аз, но куп светила в София ми казват, че ми няма нищо, защото на гладно всичко е ок. Голям зор, първо да търсиш лекар, който за знае какво да пусне, после друг който все пак разчита правилно изследванията. От нищо ти няма до защо чак сега идваш.
Виж целия пост
# 32
При мен ХОМА беше завишен, така че не винаги е "нищо не значещ". Но на мен инсулинът на гладно ми беше около 15, а КЗ - около 6, така че си показа. Понякога обаче наистина може с него всичко да е наред, а проблем да има.
Виж целия пост
# 33
Интересно би ми било, NellyN, ако имате изследване на гл. хб от онзи момент, какво ли би показало? Не се заяждам, искрено ми е интересно. С кр. захар 6 на гладно не очаквам и той да е по-нисък, което директно би Ви пратило в хипотезата, която обсъждаме по-горе с DeVa.

И, да. Аман от ендокринолози, които не знаят какво да изследват и търсят. Затова поне за това се опитваме да насочим stefani.
Виж целия пост
# 34
Интересно би ми било, NellyN, ако имате изследване на гл. хб от онзи момент, какво ли би показало? Не се заяждам, искрено ми е интересно. С кр. захар 6 на гладно не очаквам и той да е по-нисък, което директно би Ви пратило в хипотезата, която обсъждаме по-горе с DeVa.

И, да. Аман от ендокринолози, които не знаят какво да изследват и търсят. Затова поне за това се опитваме да насочим stefani.

ГХ беше и той "граничен" - пак около 6 (не помня точно дали е бил 5.9 или 6, или 6.1, но нещо такова).

Сама си бях пуснала ГХ, инсулин и КЗ на гладно. И с тези резултати отдох при ендокринолог, която ми пусна ОГТТ, за да прецени дали имам ИР и преддиабет, или директно диабет. Оказа се ИР и преддиабет. Оттам - глюкофаж XR и съвети за хранене,
Виж целия пост
# 35
Именно, момичета! Преди да взема решение сама да си пусна изследвания и да бухна сума ти пари минах през ендокринолог. За щитовидна ми пусна само TSH. Той излезе на границата. Попитах за FT3, FT4, Tat, Mat, аз попитах, смятайте. Ами нямало нужда беше отговора и така и не ми ги пусна. Попитах за инсулиновата резистентност. Дядо ми беше с диабет, а и като чета всеки втори си я има, без да подозира. Направо ми се изсмя и ми каза, че се филмирам. И затова нямам друг начин освен сама да се изследвам. И сега ще избера, или гликиран хемоглобин пък след него ще видя, или КЗ и инсулин на гладно.
Виж целия пост
# 36
При мен ХОМА беше завишен, така че не винаги е "нищо не значещ". Но на мен инсулинът на гладно ми беше около 15, а КЗ - около 6, така че си показа. Понякога обаче наистина може с него всичко да е наред, а проблем да има.

Да де, не винаги.
Моят на гладно беше 5.6, КЗ и тя под 5, ХОМА - малко над 1.
Ако бях гледала само тях, щях много да закъсам в дългосрочен план.
И аз се борих с две ендо, не искаха да ми пускат ОГТТ с инсулин, само КЗ, нямало нужда от инсулин, че съм била слаба. Само на наднормено тегло пускали.
А после, като ми излязоха резултатите и ги показах, ох, ама то не се очакваше.
Виж целия пост
# 37
DeVa®, ендокриноложката, при която тогава отидох, ми пусна ОГТТ с инсулин и КЗ (и двете на втори час).

Аз много я харесвам, макар че тя е по-натоварена, по-трудно се сдобива човек с час по каса (тогава ходих платено), много хора ходят при нея, а и доста се занимава с костна плътност (аз оттам я знам, че преди съм ходила при нея за това).

Иначе после попаднах на друга - трябваше бързо по каса да отида някъде, просто защото точно бяха въвели САМО електронни рецепти за глюкофаж и личната ми каза, че не можело да ги изпише без да мина през ендо. Та отидох при тази, която имаше час наблизо, тя пък доста изследвания ми пусна (по каса), но без инсулин.

Аз сега сама си го пускам инсулина на гладно, да съм в час, иначе личната ми пуска ГХ и други там разни, каквото я подсетя, или се полага.
Виж целия пост
# 38
Последно решавам да пусна кръвна захар и гликиран хемоглобин. Ако с тях нещо не е наред тогава инсулин и HOMA. Така става ли?
Виж целия пост
# 39
Да.
Ако е над  5.5-5.6 гликирания , пускаш и инсулин.
Виж целия пост
# 40
Ето ги и резултатите, ще съм ви благодарна за мнения.
Виж целия пост
# 41
Ето ги и резултатите, ще съм ви благодарна за мнения.


Със уговорката, че НЕ съм лекар. Добре си, трябва ти само вит Д. Имай в предвид, че той е добре да ти го изпише личния, за да ти обясни как и по колко да приемаш.

Иначе леко завишени еритроцити само по себе си не е плашещо. СУЕ също ти е леко завишено.
Моите изследвания са бая по зле от твоите Wink
Виж целия пост
# 42
Витамин Д е много нисък, трябва да се оправи.
Другите неща са добре.
Виж целия пост
# 43
Ако пушиш, ако скоро си пошегувала, дори ако не приемаш достатъчно течности, еритроцитите е нормално да са леко завишени.
ЛЛ може да ти предпише Акард за това.
Витамин Д пък обичайно е по-нисък на съвременните хора. Особено работещите в офиси и изкарващи те по-малко от час дневно на открито. Коригира се с прием на Вит.Д (поне) през зимния сезон.
Виж целия пост
# 44
За вит.Д са ти казали, добър е спрея на better you който е комбиниран с вит.К. Принципно е по-добре вигантол в по-голяма доза в началото,  но той вече е с рецепта и ще трябва ЛЛ да изпише.
Ниския Д обяснява част от нещата които имаш като оплаквания.
Според мен и Б12 също не е оптимален, въпреки че в норма.
ТСХ е в норма, но без да те плаша, не е оптимален. Насочва към лека хипофункция на жлезата. За съжаление стандартните ендота при такива стойности нищо няма да направят..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия