Седмокласници 2025/2026 - тема V

  • 28 448
  • 757
# 315
Аз също не купувам допълнителни сборници. Госпожата на уроците работи по учебник, който не е в училище. В училище учителката ни е бетон. Много ми харесва и сме доволни родителите. Винаги им е дала и задача - две, които не са в учебника, а за домашно са само 1 или 2 задачи. Тя е на принципа, че не разберат ли алгоритъма, ако ще и по 70 задачи да разписват - файда няма. Пускам тестове, но не редовно. Сега съм решила през пролетната да наблегне повече. На контролното по Физика има 4 на раздела за електрическия ток. Той се успокоява, че започва по- интересен и достъпен раздел.
Виж целия пост
# 316
Качвам ПИ от СМГ по математика.
Много било трудно каза......
Вписала съм в ключ за отговори само онези, за които сме сигурни.


Трудничък е честно казано-като за прием в МГ,а не НВО...
12та защо ви затруднява-тя е лесна-има много такива и в учебниците не само сборниците - 9та е от типа бил съм умен,сетил съм се...
Виж целия пост
# 317
Аз също не купувам допълнителни сборници,а само каквото им се изисква в училище.В училище решават от учебника задачити и за домашно им се дава от учебната тетрадка.Имат и допълнителни часове МАТ и там решават от сборника задачи.Моя ходи и на уроци по МАТ и там госпожата му обяснява нещо,ако не е разбрал в училище и решават допълнителни задачи.
Migles,много са назад по Физика вашите.Моя този раздел го свършиха края на първия срок и тогава правиха контролно и има 4.Там госпожата обаче и се носи славата,че дава трудни контролни.Утре ще им е контролното на следващия раздел за пречупване на светлината,огледала ,лупа,микроскоп и т.н.На този раздел и презентации правиха.Не знам на какъв принцип на някои деца госпожата нанесе оценките за първия срок,а на някои не.Моя не му е.Казах му да я пита защо не му е нанесла,но не иска.
Виж целия пост
# 318
Да обсъдим днешната олимпиада по физика😉?
От мен: лесна първа задача, малко по-трудна, но решима втора и сложна трета задача, но малчуганът не се подготвя допълнително и е ходил не повече от 3-4 пъти на школа.
П.С. Започна записването за кандидатстване в АК. За повече информация - https://www.acs.bg/bg/admissions/bulgarian-student-admissions-after-grade-7/.
Виж целия пост
# 319
На 9 задача отговорът А (18) ли е? Така каза наборът.
danaeka, в част от училищата първия срок имат по един час физика и 2 часа химия, втория срок обратно. В друга част е обратно. Затова някои са напред, други - по-назад по един от двата предмета. В края на годината се изравняват всички. Пък знам ли, може би някъде редуват през седмица.
Виж целия пост
# 320
Детелина,нашите първия срок имаха един час Химия и два Физика.Сега е обратно.
Виж целия пост
# 321
На 9 задача отговорът А (18) ли е? Така каза наборът.
danaeka, в част от училищата първия срок имат по един час физика и 2 часа химия, втория срок обратно. В друга част е обратно. Затова някои са напред, други - по-назад по един от двата предмета. В края на годината се изравняват всички. Пък знам ли, може би някъде редуват през седмица.
Точно. Сега са с два физика. Музиката също беше така. Но Химия и Физика не са науките на набора. Точно сега говорихме, че априлската ваканция ще решава тестове и ще заляга над учебниците, а той ,, Мамо ваканцията е за да си почивам. "
Виж целия пост
# 322
Да на 9та е 18,но на 14та получавам а,а не б,но съм изморена и утре пак ще я погледна...Др след 14та не съм ги гледала,но отгоре-отгоре  без да разписвам ми се струва,че и там има грешни...
Виж целия пост
# 323
Да на 9та е 18,но на 14та получавам а,а не б,но съм изморена и утре пак ще я погледна...Др след 14та не съм ги гледала,но отгоре-отгоре  без да разписвам ми се струва,че и там има грешни...
Така е, на 9та е 18 отговорът, а на 14-та е а).
Виж целия пост
# 324
Да обсъдим днешната олимпиада по физика😉?
От мен: лесна първа задача, малко по-трудна, но решима втора и сложна трета задача, но малчуганът не се подготвя допълнително и е ходил не повече от 3-4 пъти на школа.
П.С. Започна записването за кандидатстване в АК. За повече информация - https://www.acs.bg/bg/admissions/bulgarian-student-admissions-after-grade-7/.

На чедото се е видяла по-трудна от минали години. Каза, че третата задача е била многооо оплетена.

Silan, имаш ли задачите и евентуално решенията? Или поне кога да очакваме да ги публикуват. Любопитна съм да ги видя.
Виж целия пост
# 325
При моя също първия срок Музиката беше два часа,а Изобразително един.Сега е обратно.Литература и ИУЧ БЕЛ също.
Моя Химията я харесва,но Физиката не.По Физика и госпожата има малко вина за това.
Виж целия пост
# 326
Между 16 и 21 не съм ги гледала,но видях,че в 22ра има разлагане,което го дават и на НВО и не е даден отг и в разписах

  Shushi 2 ,на 22а е минус 1/3 и заради този изпуснат минус не ви се получават б и в... Обаче пък 23 ви е вярна,която за мен е много по-трудна от 22ра-ако дадат такава зад на НВО много малко деца ще я решат цялата.
.
Виж целия пост
# 327
Аз не знам какво учат изобщо, сега погледнах в школо, за да разбера. По литература още са на Една българка, по МАТ на трети признак за еднаквост. И с баткото бях така и се справи отлично. Него само в първи и втори клас го готвех за състезания по МАТ, после в 3-ти го пуснах на школа в СМГ и приключих с помагането. Обаче с малкия май няма да е ок тази схема, като гледам, ще трябва да го натискам по български особено.
 Тези карти само по материала за 7 клас ли са или 5-ти, 6-ти и 7-ми? Не са евтини, но изглежда лесен и забавен начин да си припомня нещата и може всеки ден по някоя и друга да гледаме, все ще ги научи като ги повторим няколко пъти. Тезите много му куцат, но така е като не чете книги. Брат му много четеше, ама малкия разбойник не иска и това си е. Уж личния пример е важен, пък ние с баща му всеки ден с книга в  ръка, ама малкия явно не ги вижда тези работи. Чудя се дали има смисъл и от помагало с тези, гледам има такива за 6-ти и 7-ми клас.
Виж целия пост
# 328
Diavenna, нямам задачите, само разбрах, че в трета имало страшно много информация и е изглеждала доста объркваща.
Виж целия пост
# 329
Моя тези са писали два-три пъти в училище и са му добри.Преразказ също са писали толкова в училище,но никои не им ги проверява и не мога да кажа как се справя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия