Студенти в Нидерландия - 28

  • 43 797
  • 489
# 465
Здравейте, синът ми е приет в Saxion, в гр.Enschede, специалност CMGT. Не е приет на общежитие и към момента нямаме успех и с квартирите, та ако някой има информация иле съвет за намирането на квартира там, ще му бъда много благодарна.
Здравейте ,моят син е приет в Универстите Твенте в Enshede,търсим квартира от следния :https://www.roomspot.nl/,за сега неуспешно но сега започнаха да излизат по вече обяви да се надяваме че ще намерим:)
Виж целия пост
# 466
Здравейте! Преводът на дипломата за средно образование само от лицензирана агенция ли трябва да бъде или се изисква и легализация в Министерство на външните работи? В писмото за прием не пише изрично за легализация. Ще приложим дипломата с електронен апостил.  Удостоверението за завършен първи гимназиален етап 8-10 клас прилага ли се заедно с дипломата за средно образование? Кои преводачески агенции за София бихте предложили?
Виж целия пост
# 467
Здравейте! Преводът на дипломата за средно образование само от лицензирана агенция ли трябва да бъде или се изисква и легализация в Министерство на външните работи? В писмото за прием не пише изрично за легализация. Ще приложим дипломата с електронен апостил.  Удостоверението за завършен първи гимназиален етап 8-10 клас прилага ли се заедно с дипломата за средно образование? Кои преводачески агенции за София бихте предложили?
https://
Здравейте,на нас ни искат преведени нотариално заверени копия от дипломната и свидетелството за завършен първи гимназиален етап от 10клас.
Виж целия пост
# 468
При нас, и в двата университета, искат само нотариално заверено копие и превод на дипломата за средно образование.
Виж целия пост
# 469
Здравейте! Преводът на дипломата за средно образование само от лицензирана агенция ли трябва да бъде или се изисква и легализация в Министерство на външните работи? В писмото за прием не пише изрично за легализация. Ще приложим дипломата с електронен апостил.  Удостоверението за завършен първи гимназиален етап 8-10 клас прилага ли се заедно с дипломата за средно образование? Кои преводачески агенции за София бихте предложили?
Здравейте,аз ползвам Лозанова,като преводач.агенция.За София, става въпрос.Изпращам сканирани документите и след 3 дни ги взимам от място.
Виж целия пост
# 470
За съжаление нямаме опция да запазим настаняването в Айндховен. Договора беше двугодишен и изтича края на юли, нямаме право да участваме отново, просто трябва да освободим, иначе си беше вариант макар и труден с пътуването.

bora, да отказа се, плаши я условието, че 1 година нямаш право да напуснеш, малко казармено е и нали е момиченце не може да преглътне 4 тоалетни на 15 човека. Но ще видим, ако се закъса съвсем. Аз много ти благодаря за съдействието, твоето и на синът, тя му писа! Heart

Здравейте, имайте предвид  че изпитите в Уни-то в Делфт /моят син учи там / продължават и тази седмица ,така че най-вероятно следващата седмица и след 01.07 нещо ще се освободи. Успех Ви желая !
Виж целия пост
# 471
Stella1977, завърши магистратура, компютърни науки в Делфт. Започва работа по специалноста от 15.09. в Амстердам.Вчера на защита ми направи впечатление, че приятелите, които бяха дошли за подкрепа бяха от няколко националности, много е добре, че създават такива контакти, присъстваха и приятели от Vrije, където завърши бакалавър, но се събират често. Той определено не е от най-контактните, но тук си е намерил среда.

Охлювчее, браво на момчето !
Попътен вятър и много успех му пожелавам !
Ние продължаваме да дерзаем в същата специалност в Делфт - за втора година магистратура.
Лесно ли намери работа по специалността младежа ?
Виж целия пост
# 472
Моята изкара 8.5 на тезата и е много хепи. Кога минаха 3 години. Само, че остава още една година бакалавър, както ви споменах преди, записва майнър Дъч.
Приели са я магистратура в нейния факултет в UvA. но не е сигурна, че иска точно това имай ще е по-добре схемата с една година език, пък после ще реши какво. Оставила е едни 6 кредита нарочно, за да не е годна за дипломиране. Освен ако изведнъж не реши друго до датата на ресита му. Все още 2-те опции са възможни. Пък дори да не ги е оставила, доколкото проучихме, човек може да си записва допълнителна година и да си учи колкото си иска, дипломирането не е автоматично при достигане на 180 кредита, трябвало специално да се аплайне.
Виж целия пост
# 473
Здравейте, дъщеря ми приключва с обучението и освобождава квартира в Арнем. За съжаление хазяйката държи намемателя да бъде момиче. Ако някой има интерес нека ми пише.
Честито на студентката! Накъде поема?

Благодаря. Към Ротердам...
Виж целия пост
# 474
Моля, мамите на студенти от Бреда, споделете човек/фирма, занимаващи се със сглобяване на мебели /Икеа/. Имам опасения, че щерката няма да се справи сама. Благодаря!
Виж целия пост
# 475
Момичета, дайте повече информация за магистратурата в Делфт компютърни науки. Моята завършва бакалавър в Айндховен и се чуди дали в Делфт да ходи или в Айндховен да остава?
Виж целия пост
# 476
Абсолютно в същата дилема се намираме и ние...
В писмото за условен прием не е уточнено изрично и днес им е писал бъдещия студент с въпрос и очаквам да се му отговорят скоро. За TUE става дума 
Също подадохме за електронен апостил.
Много бих се радвала ако се включи някой запознат
Здравейте! Преводът на дипломата за средно образование само от лицензирана агенция ли трябва да бъде или се изисква и легализация в Министерство на външните работи? В писмото за прием не пише изрично за легализация. Ще приложим дипломата с електронен апостил.  Удостоверението за завършен първи гимназиален етап 8-10 клас прилага ли се заедно с дипломата за средно образование? Кои преводачески агенции за София бихте предложили?
Виж целия пост
# 477
Абсолютно в същата дилема се намираме и ние...
В писмото за условен прием не е уточнено изрично и днес им е писал бъдещия студент с въпрос и очаквам да се му отговорят скоро. За TUE става дума 
Също подадохме за електронен апостил.
Много бих се радвала ако се включи някой запознат
Здравейте! Преводът на дипломата за средно образование само от лицензирана агенция ли трябва да бъде или се изисква и легализация в Министерство на външните работи? В писмото за прием не пише изрично за легализация. Ще приложим дипломата с електронен апостил.  Удостоверението за завършен първи гимназиален етап 8-10 клас прилага ли се заедно с дипломата за средно образование? Кои преводачески агенции за София бихте предложили?

В Tu/E преди 3 години само с лицензиран превод от агенция предоставихме диплома. Нямаше никакви въпроси, така че предполагам и сега е така.
Виж целия пост
# 478
Търсете информация в сайта на университета. В нашия университет с главни букви пишеше, че НЕ се изисква апостил, а само нотариално заверено копие и превод от лицензиран преводач.
Виж целия пост
# 479
Търсете информация в сайта на университета.
На нас в Маастрихт преди 6 г. не искаха апостил, а само превод от заклет преводач.

В темата за студенти в Белгия скоро се дискутираше същия въпрос (вижте от мнение 454 +). Да се копирам от там.

И според мене апостил за страна от ЕС е излишен. Достатъчно е превод от заклет преводач. Мисля, че дипломите попадат в обхвата на РЕГЛАМЕНТ (ЕС) 2016/1191 НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА и конкретно чл. 6, ал. 2

"Чл. 6, ал. 2 на Регламент (ЕС) 2016/1191
2.   Заверен превод, извършен от квалифицирано за целта лице съгласно правото на държава членка, се приема във всички държави членки."
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия