Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 490 963
  • 45 634
# 22 245
Точно така. В сектантските общности се случва точно това: старата идентичност постепенно се разгражда и разтваря в новата - да служи на гуруто и идеите на общността. Затова “връщането” към предишния живот е много трудно и малцина успяват.
Интересни са постингите на голямата и малката хахавели - мерси че ги пускате. Можем да си направим по-ясна картина за динамиката в групата.

Вчера четохме уж хвалебстен и прочувствен текст какъв светец е Дечо, но аз нещо съвсем друго разбирам между редовете.
Значи той бил добър човек, защото първо, второ, трето, но аз видях един лишен от идентичност и воля човек, един мълчалив роб. Тих, жертвоготовен, непретенциозен, нищо не му трябва. Това е типично в силно йерархични структури. Той няма нужди (всеки нормален човек има нужди), винаги се отдръпва "отивам да свърша нещо", никога не пречи "оставям ви да си говорите", винаги служи на комуната като муха без глава. Едничка ценност е да служи на групата.

Най-скромният, най-срамежливият, най-работният, винаги те оставя на мира... Това ми говори за много ниска самооценка, силна подчиненост; избягване на разговори, изразяване на мнение, конфликти. Той системно се отдръпва от центъра на социалния живот и отива да си играе ролята на служител на другите. Цялата му идентичност е "полезността за групата".

Той няма собствена воля - и подаръкът е поръчан от Ники, и картината също е поръчана от Ники.

И този култ на Ралица (може и на цялата група) към саможертвата.  „Никога няма нужда от нищо“. И че бил учител по смирение на сина й. Това ли е целта? Самоотричане. Да търсиш одобрение чрез работа. Култура на саможертва.

Интересно е, че Ралица хем не го познавала, хем пише ода за Дечо. Това говори и за нея и за самата структура на нещата - идеализиране. Хората се описват не с това, което всъщност са били (тя не го познава), а какъв трябва да бъде според ценностите на групата.
Виж целия пост
# 22 246

Най-скромният, най-срамежливият, най-работният, винаги те оставя на мира... Това ми говори за много ниска самооценка, силна подчиненост; избягване на разговори, изразяване на мнение, конфликти. Той системно се отдръпва от центъра на социалния живот и отива да си играе ролята на служител на другите. Цялата му идентичност е "полезността за групата".

Той няма собствена воля - и подаръкът е поръчан от Ники, и картината също е поръчана от Ники.

С три думи- Дечо е интроверт. С още няколко думи- Ралица не е била негов тип човек и затова е търсил оправдание да не седи с нея - "да ви оставя да си говорите", "аз имам работа". Като тежък интроверт го казвам и правя постоянно. Имам си отбрани хора, с които ми е приятно, но дори и с тях след определено време се изморявам и ми трябва лично пространство и занимание за един човек- ако трябва ще мета двора, но да съм сама... Иначе е ясно, че Ралица обича да разтяга локуми. Пример за това е описанието за Пламен, с когото била разговаряла хиляди часове, но не знае какво е работил...
Виж целия пост
# 22 247
Видяно през страницата на Бивол от фейсбук потребител Sia Niko:

Е, тя има и други постове:


Виж целия пост
# 22 248
Не виждам как се свързват сем. Живкови и Майсторови. От кога? Стела от кога е женена за Майсторов? Л. Живкова умира през 1981 г.
https://newspaper.kultura.bg/bg/article/view/13158 - женени са от 1987 г.

Скрит текст:
Цитат
- Постоянно се говори за изчезващата духовност сред българите. Има ли причина да се вайкаме?

- Аз съм оптимист. А и не виждам защо да няма база за поредно възраждане на българите. Та аз непрекъснато контактувам с нови поколения и там непрекъснато се раждат нови таланти. Изобщо не желая да допусна, че нацията е изчерпана, че пресъхват жизнените ни сокове. Навсякъде виждам интелигентни хора. По-скоро вината за скапаната ни действителност е в непрекъснатото хленчене, все някой ни е виновен. Ако всеки осъзнае възможностите си и организира живота си достатъчно добре, ще бъде много по-различно...

- Нормално ли е толкова много млади хора да напускат страната?

- Всички, които направиха голямото българско изкуство през 20-те и 30-те години на миналия век, бяха учили навън. Нека отиват и младите днес, какво лошо има – учат езици, запознават се с други култури. Много мои студенти отидоха, сериозен брой от тях започнаха да се връщат.По-скоро не е нормално това, че не се раждат деца. А хората ще пътуват все повече. Това е само един от начините за обогатяване на нашата култура. Тези хора са с нас.

Харесва ми тази жена. Сега разбирам, защо Ивайло го е било срам от нея и й се оправдава в последен СМС.
Виж целия пост
# 22 249
Пак оффтопик или не съвсем - преди 2-3 седмици в профила си адвокатът Калин Ангелов беше намерил по справка в Националната библиотека, че ИК е превел от испански брошура на Кастанеда през 1993 и това го поставя сред първите паралелки от Испанската гимназия в София:


Със сигурност не пастрокът, а родният баща (тук бяхте линкнали профила на George Kalushev и го обсъждахте) напълно е споделял вярванията му, идвал е с групата и са били много близки до смъртта му през 2024. Вероятно той е бил част или повлиян от кръга около Людмила Живкова и се явява като рецензент на издание на Кастанеда от началото на 90те.


По-скоро ми е чудно на Ралица кой й е дал дипломата и какъв е бил бизнесът на Свиленов.
Виж целия пост
# 22 250

Най-скромният, най-срамежливият, най-работният, винаги те оставя на мира... Това ми говори за много ниска самооценка, силна подчиненост; избягване на разговори, изразяване на мнение, конфликти. Той системно се отдръпва от центъра на социалния живот и отива да си играе ролята на служител на другите. Цялата му идентичност е "полезността за групата".

Той няма собствена воля - и подаръкът е поръчан от Ники, и картината също е поръчана от Ники.

С три думи- Дечо е интроверт. С още няколко думи- Ралица не е била негов тип човек и затова е търсил оправдание да не седи с нея - "да ви оставя да си говорите", "аз имам работа". Като тежък интроверт го казвам и правя постоянно. Имам си отбрани хора, с които ми е приятно, но дори и с тях след определено време се изморявам и ми трябва лично пространство и занимание за един човек- ако трябва ще мета двора, но да съм сама... Иначе е ясно, че Ралица обича да разтяга локуми. Пример за това е описанието за Пламен, с когото била разговаряла хиляди часове, но не знае какво е работил...

Ники “Дечо е най-добрият ми учител по скромност и щедрост.Този човек никога няма нужда от нищо, а за всички нас ръси с пълни шепи.
Никога няма нужда от транспорт до София, а най-често той е този, който слиза.И винаги — без изключение — с автобуса.И така се връща обратно тук. Няма такъв човек като него.
Безкрайно го обичам.“

По твоята логика и Ники не е бил неговият човек, а пък с другите видиш ли е бил съвсем друг? Едва ли. Simple Smile

За Пламен още не съм видяла пост.

Споделям си мислите, това правим всички тук. Ако някой го тригърва, може да прескача.
Виж целия пост
# 22 251
За какво непрекъснато я следите тая Ралица и и ровите публикациите?

Ясно, че нито е обективна, нито получава някакви сведения, които са официални, та да има някакъв информативен смисъл обсъждането на това, което пише. По скоро изглежда като някакво мародерство.
Виж целия пост
# 22 252
Интересни са постингите на голямата и малката хахавели - мерси че ги пускате. Можем да си направим по-ясна картина за динамиката в групата.

Вчера четохме уж хвалебстен и прочувствен текст какъв светец е Дечо, но аз нещо съвсем друго разбирам между редовете.
Значи той бил добър човек, защото първо, второ, трето, но аз видях един лишен от идентичност и воля човек, един мълчалив роб. Тих, жертвоготовен, непретенциозен, нищо не му трябва. Това е типично в силно йерархични структури. Той няма нужди (всеки нормален човек има нужди), винаги се отдръпва "отивам да свърша нещо", никога не пречи "оставям ви да си говорите", винаги служи на комуната като муха без глава. Едничка ценност е да служи на групата.

Най-скромният, най-срамежливият, най-работният, винаги те оставя на мира... Това ми говори за много ниска самооценка, силна подчиненост; избягване на разговори, изразяване на мнение, конфликти. Той системно се отдръпва от центъра на социалния живот и отива да си играе ролята на служител на другите. Цялата му идентичност е "полезността за групата".

Той няма собствена воля - и подаръкът е поръчан от Ники, и картината също е поръчана от Ники.

И този култ на Ралица (може и на цялата група) към саможертвата.  „Никога няма нужда от нищо“. И че бил учител по смирение на сина й. Това ли е целта? Самоотричане. Да търсиш одобрение чрез работа. Култура на саможертва.

Интересно е, че Ралица хем не го познавала, хем пише ода за Дечо. Това говори и за нея и за самата структура на нещата - идеализиране. Хората се описват не с това, което всъщност са били (тя не го познава), а какъв трябва да бъде според ценностите на групата.

Ралица не им прави никаква услуга. С тези оди на жертвоготовността им гради още по-убедително образа на секта. И ако може да се въздържа от публикуване на картините си. Не са особено даровити. И със сигурност се "рисуват" за ден. Не знам как месеци ги е мислила и рисувала. Сигурно ги и продава на феновете.

Бррррр. Имам едно непонятно чувство за изключителна нечистоплътност. Групата, майките, медиите, разследващите. Като дъното на ценностите и държавността.
Виж целия пост
# 22 253
Видяно през страницата на Бивол от фейсбук потребител Sia Niko:

Е, тя има и други постове:



Това ме заинтригува.
Постовете на тази жена.
Не съм по конспирациите, вярвам във връзката с ДС на всички замесени /това поне се доказа/, вярвам и че не е /само/ педофилия /ако се докаже/ и сектантство, не вярвам в духа или там това, което са си донесли от Странджа и то е изскочило от бутилката, та чак на Околчица ги е настигнало.
Но бях дете по времето на Людмила Живкова, помня нейните “Знаме на мира“, бях на откриването на “Камбаните“, помня и че имаше наистина специално отношение към надарени деца.
Вярвам и че ако има някаква връзка между историите на Людмила и тези на Калушев ние няма да разберем каква точно е тя.
Виж целия пост
# 22 254
Lady_A
започваш да ме съмняваш леко Joy

Усъмни се, че си проверявам нещата, които ме интересуват ли - направо си знай, че е така Grinning
И не броя снежинки, защото Соларис преди около 3000 страници даде изчерпателни данни от официален източник (метеорологични данни!) Това например де.
И не се чудя как са минали за 4 мин Враца, защото ми е ясно, че камерите може да не са настроени с точен час.
И като ми кажат намерени гилзи в кемпера, не се питам ама що така казват, като са в револвера... Просто си чета, мисля, проверявам, питам хора, дето знаят и те така.
Само че има един детайл. Камерите може и да не са с точен час, но разследващите не могат да си позволят да обявят за официални, т.е., такива, каквито са приели за достоверни, данни с грешен час. Прави се допълнителна корекция и се взема предвид точният час, а не какво някъде било записано. По обратната логика, в следствени материали би имало такива с напълно произволни часове, а те няма как да имат доказателствена сила.
Виж целия пост
# 22 255
Тримата подпалвачи не могат да бъдат идентифицирани с членовете на групата, останали в хижата след отпътуването на кемпера.

Естествено, че могат. Преди няколко дни качих стара снимка на Ивайло Иванов с липома, който очевидно се е появил преди време, а после е нараснал.
Очилата кога ги сложи?
Виж целия пост
# 22 256
Това за Людмила е много интересно. Сериозно се шушукаше навремето за будистките ѝ залитания, беше стояла при някакви учители на изток.
Виж целия пост
# 22 257

За пореден път, не го е оставила. В Мексико е била с него.


Не, нека спрем да четем евангелието като дявола. Тя НЕ е била С НЕГО в Мексико. Тя е била в Мексико. Точка. НЕ с него. Щото то ако това да живееш в същия квартал с някого те прави родител, значи всички съседи там са му родители и са били "с него " в Мексико. Ралица не е била с него, нито го е отглеждала, нито се е грижила за него, нито е живеел с тях, нито се е хранел с тях, нито е спял в тяхната къща! Той е живеел с Калушев, не с нея! Тоест, да, тя го е зарязала в лапите на Калушев!
Виж целия пост
# 22 258
Това за Людмила е много интересно. Сериозно се шушукаше навремето за будистките ѝ залитания, беше стояла при някакви учители на изток.
Това наистина е заешка дупка, пълна с хора и техните наследници, свързани с ДС. Като се замисля, тези, които не са, се броят на пръстите на едната ръка. Нищо чудно, че нищо съществено няма да се каже и разбере.
Виж целия пост
# 22 259
Всичко написано от Sia Niko е вярно за времето си и за последствията и хората сега. Свидетел съм, малко по-голяма съм от тогавашните деца.
Ами и в средите на семействата от висшата номенклатура беше престижно да се отъркаш или залепиш за будистките напъни на ЛЖ и след смъртта и останалите служители на Знаме на мира.
Търсеха се и се развиваха по-будни деца на наши хора. За мене, като такова дете беше страшно и отказвах дори да слушам за напъните за обучение в спец. у-ще и будистките практики.
Странно ми е мълчанието за дъщерята на Калушевата майка с фамилия Майсторова. Но, явно и тя се е отървала успешно от възвишеното.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия