Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 488 736
  • 45 583
# 22 575
Аз пък много обичам да гледам клипчета в тик ток, в които спират по улицата млади хора и им задават елементарни въпроси. Всички са от сорта на това кога е създадена България, кога е освободена от турско робство, коя е известната личност от снимката и т.н. Незнанието е потресаващо и то в лицето на млади, красиви, модерни млади хора, някои гимназисти, някои студенти  Извинявам се за сравнението,но ако на 18-20г.  общата ти култура е на нивото на тази на една цаца, какво като си завършил средно, че и висше образование? В момента образователната ни система масово дипломира дебили с десет думи в речника си и с нулево знания за света около тях. Ако сложите до тях " необразованите " Сашо и Николай , интересно кой щеше да се представи по- добре като изказ, възпитание, знания, функционална грамотност? С кого смятате, че бихте могли да водите по- интересен и смислен разговор, с неучещия Сашо или с деветокласник от кварталното училище? Не одобрявам, разбира се, децата да се оставят на отглеждане при непознати, но пък липсата на стандартното образование изобщо не е критерий за наличието или липсата на интелект, ерудиция и знания.

Сигурно нямате деца , защото аз имам тинейджъри , напротив , има страшно умни и начетени деца в България, имам преки наблюдения . И мнението ми е, че в семейство  където родителите се ангажират с децата си от малки , детето просперира и може- и интелектуално и емоционално .  Сашо и Ники сигурно са знаели много неща, но са били абсолютно  изолирани социално и емоционално от човешки контакт, който е така необходим за развитието на една здрава личност. А за да оцелее човек сред себеподобни трябва да има контакт с такива , а не да живее като дивак  в горите тилилейски с мъже в андропауза. Аз виждам как живеят моите тийнове, излизат с деца на ТЯХНАТА възраст,ходят на рождени дни на връстниците си,  имат си група приятелчета, кикотят се , смеят се, все неща нормални за тяхната възраст, изживяват трепетите на първата си любов, хранят се на маса със семейството си, спат в дома си. Не го приемам това с Ники и Сашко , и никога няма.
Виж целия пост
# 22 576
Това какво значение има? Те трябва да ходят на училище и точка. Вече кой колко е научил е друга тема.


Колко да е друга тема това кой какво е научил? Simple Smile. Нима не ходим на училище, за да научим нещо? Или ходим, за да вземем диплома... Дипломирани неграмотници колкото щеш.
Виж целия пост
# 22 577
Артемис, да не дава Господ някой да преживява това, което преживяват родителите и близките. Че не са виновни за толкова много смърт - не са. Но че са съучастници в делата на Калушев и продължават да бъдат - са. И тука сигурно е нишката, която ме кара да бъда съдник - настървява ме това неглижиране на отговорността на родители, дали децата си на Калушев и родителите на самия Калушев. Защо според Вас той пише такова съобщение - за мен е абсолютно оправдание пред майката, която предполагам, че не е чак толкова заблудена. Но пък нали сме елит - всичко може.
Виж целия пост
# 22 578
На мен интересът им към момченца ми е по-обезпокоителен от този към скъпи играчки.

Абсолютно! Ако ще зенитни установки и пластичен взрив да са трафикирали, все ми е тая! Важно ми е да разбера за какво са им били тези 8, 10, 11 годишни момченца и защо майките на тези момченца са решили, че един неспособен да завърши собственото си средно образование, е способен да ги образова по-добре от "системата".
Виж целия пост
# 22 579
За картините сте права. Там е субективно и въпрос на лични възприятия и вкус. Решенията на родителите не са директна причина за смърт и вероятно са правили това, което са считали за правилно според разбиранията си. Но са потенциално по-рискови решения. Дано са го премислили този риск.

Аз никъде не пиша, че рейнджърите са бели и добри. Но тук не обсъждаме необичайно огромния им арсенал, защити, превозни средства и т.н., а през пост се коментират Ралица и Макулев, рови им се по профилите, призиви да ги пращат в затвора и т.н.
Решенията на родителите не са причина за толкова много смърт. А тук би трябвало да обсъждаме самоубийства или убийства, а не какви огледала рекламира Макулев или какви картини рисува Ралица.
Виж целия пост
# 22 580
Калушев е около 50 годишен, нали?
Осъзнавате, че родителите му са над 70 годишни, нали? Оказва се, че е на 78 години Стела Димитрова-Майсторова. Какво очаквате от възрастни хора, интелектуалци? И да знаеш, че пораслия ти син е прасе навъртащ се около деца - нищо не можеш да направиш ... Не можеш да се месиш на пораслото си дете в живота, изборите и бизнесите.
Виж целия пост
# 22 581
Дорис, не е така. Той е бил на 50 г., ама преди това е бил на 40-30-20 г. и така надолу. В регистрацията на организацията влизат майката и пастрокът. И едва ли Калушев, ако не е с тоя гръб стабилен, ще е човекът с хижа и всички други притежания, дейности и т.н. И най-важното - все пак той е това, което е, заради възпитанието и средата си.
Виж целия пост
# 22 582
Новото ръководство на МВР може ли само да излиза? Не трябва ли прокуратурата да обяви нов брифинг?
Прокуратурата е мафия. От новата власт очакваме да я бори, нали? Да излизат и да обявяват истината. Ама нещо не го правят. Което, какво ви говори? На мен ми говори, че няма никакви факти за алтернативна версия.
А, сега се надявам вече да ми отговориш на трето питане по едно и също твое твърдение: Като как го виждаш (ама съобразено с НПК, нали всички искаме да се спазва законът) коя да е изпълнителна власт да се намеси пряко и да разследва или да указва на прокуратура и разследващи органи как да разследват и какви заключения да направят?
Имаш резонно очакване това да се случи ли, че го пишеш за n-ти път, струва ти се нормално ли, какво? Не мога да разбера.
На мен ми говори друго, ама няма да го повтарям, за разлика от теб.
Виж целия пост
# 22 583
Така е, права си anmasu. Но средата май е изградила фасадната - представителната страна в Калушев. Видът на начетен и обаятелен интелектуалец, който после е превърнал в духовно посветен.
Виж целия пост
# 22 584
А, сега се надявам вече да ми отговориш на трето питане по едно и също твое твърдение: Като как го виждаш (ама съобразено с НПК, нали всички искаме да се спазва законът) коя да е изпълнителна власт да се намеси пряко и да разследва или да указва на прокуратура и разследващи органи как да разследват и какви заключения да направят?
Имаш резонно очакване това да се случи ли, че го пишеш за n-ти път, струва ти се нормално ли, какво? Не мога да разбера.
На мен ми говори друго, ама няма да го повтарям, за разлика от теб.
Т. е. прокуратура и разследващи могат да си фалшифицират криминален случай както им е кеф и политическото ръководство на МВР не може да направи нищо?
Хайде бе...
Виж целия пост
# 22 585
Дорис, не е така. Той е бил на 50 г., ама преди това е бил на 40-30-20 г. и така надолу. В регистрацията на организацията влизат майката и пастрокът. И едва ли Калушев, ако не е с тоя гръб стабилен, ще е човекът с хижа и всички други притежания, дейности и т.н. И най-важното - все пак той е това, което е, заради възпитанието и средата си.
Аз мисля че и той рано, рано е отделен от семейството си. Тя майка му е нямала преки наблюдения през годините върху него, не ми изглеждат да са си близки.Той е поддържал и пред тях някакъв фалшив образ, имали са някакъв конфликт те , за да и напише писмото по този начин. Има нещо в детството му , което е довело до изграждането на този нарцистичен характер. Дали  майка му е посещавала хижата се чудя.
Виж целия пост
# 22 586
Ако сложите до тях " необразованите " Сашо и Николай , интересно кой щеше да се представи по- добре като изказ, възпитание, знания, функционална грамотност? С кого смятате, че бихте могли да водите по- интересен и смислен разговор, с неучещия Сашо или с деветокласник от кварталното училище?
Вероятно си права. Обаче, деветокласвика от кварталното училище ще отиде да работи в транспорта, по пътищата, санитар в болница, някой и касиер в лидл или където и да е, за колкото му стига умът. И ще плаща данъци, с които данъци ще има за болницата, в която е бил НЗ, за държавата, която плюем, за субсидията на училище Космос от МОН и за вашите и нашите пенсии, и т.н. А какво е щял да дава възпитания и с добър изказ НЗ? Чакали са приношения, спонсори. Пък сега държавата? Едни пращаме децата си на училище, спазваме правилата, за други не важат. Нали правова държава искаме.
Виж целия пост
# 22 587
Новото ръководство на МВР може ли само да излиза? Не трябва ли прокуратурата да обяви нов брифинг?
Прокуратурата е мафия. От новата власт очакваме да я бори, нали? Да излизат и да обявяват истината. Ама нещо не го правят. Което, какво ви говори? На мен ми говори, че няма никакви факти за алтернативна версия.

Аз питам чисто процесуално как е.
Ако няма друга версия, следва да излязат и да кажат. След услужливото им осветяване на целия случай. Просто за момента нямат други факти, освен за Околчица.

П.п. Между другото, чак сега изслушах Велина Владимирова в Дневен ред. Много е интересно, когато по-късно се слушат тези интервюта, а не когато са емоционално повлияни. Интересното е, че и те са си правили заключения на базата на изнесената по медии информация, вкл. интервюто с Валери Андреев. Изгледайте го пак, забелязват се доста празноти, които пропукват убедителната теза на Тодоров.
Виж целия пост
# 22 588
Twisted, може, но според мен, ако не друго, в усещане за превъзходство и безнаказаност е бил възпитан/научен. За мен това е кръг/среда от хора, в който има изразена елитарност, а у Калушев и мания за величие.
Виж целия пост
# 22 589
Twisted, може, но според мен, ако не друго, в усещане за превъзходство и безнаказаност е бил възпитан/научен. За мен това е кръг/среда от хора, в който има изразена елитарност, а у Калушев и мания за величие.
Елитарни са, да. Забелязва се при много такива, особена нужда от духовност. Материалните нужди вече са задоволени и възниква усещане за липса на смисъл или по-висша цел. Това ги прави по-склонни да се обръщат към духовни учения, ретрийти и алтернативни общности. Проблемът е, че на този пазар има и псевдодуховни лидери, които предлагат чувство за избраност, мисия и принадлежност - нещо, което за хората с ресурси и влияние може да бъде особено привлекателно.
Скрит текст:
Познавам няколко олд-мъни семейства, които си изпратиха децата в Индия - не по богатите места,  точно в slum-a. Според собствените им думи, децата им имат нужда да видят какво е да не си роден със златната лъжица в устата, да се научат на скромност и смиреност, да видят другата страна на живота, да оценят какво имат - защото не са го постигнали сами и няма как да го оценят. Разбирам тази логика много добре, но ефектът не при всички беше очакваният. Но пак нищо общо със случая.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия